Konica Minolta inovovala sérii černobílých multifunkcí

(inzerce) Po barevných tiskárnách nyní Konica Minolta inovovala i sérii pěti černobílých multifunkčních přístrojů. Zájemce o nová čeká jednoduchý a jednotný systém ovládání.

Uživatelé by mohli ocenit i široké možnosti přizpůsobení zařízení jejich individuálním požadavkům. Výrobce počítá s tím, že o modernizovaná zařízení by mohl být zájem především u středních nebo velkých zákazníků ze segmentů veřejné správy, financí či průmyslu.

Konica Minolta.jpg Konica Minolta.png

Funkce navíc

Přístroje bizhub 224e, 284e, 364e, 454e a 554e nabízejí mimo vyšší efektivity a výkonu rovněž i funkci inteligentního skenování dokumentů a automatického převodu do editovatelné podoby běžných formátů Microsoft Office či PDF/A. Veškerý software, který je pro tuto funkci nutný, je navíc ve všech zařízeních již plně integrován. Využití této funkce tedy již nevyžaduje žádné další investice do podnikového IT systému.

Vše na dotyk

Největší inovativní změnou je jedinečný systém obsluhy těchto multifunkčních zařízení, který zajišťuje nový dotykový panel s funkcí „Multitouch“. Díky němu lze tiskárnu ovládat způsobem, který je výrazně jednodušší a především více intuitivní. Každému uživateli se tak například automaticky zobrazí pouze ty možnosti, které jsou v danou chvíli k dispozici.

Jednoduché ovládání

Devítipalcový dotykový barevný displej uživatelům umožňuje s tiskárnou pracovat podobně jako s chytrými telefony nebo tablety.Např. švihnutím prstu lze listovat mezi jednotlivými obrazovkami na displeji nebo se pohybovat mezi pokročilými kopírovacími či skenovacími funkcemi. Sevření dvou prstů stejným způsobem, jak jej známe i z práce s fotografiemi na tabletech či dotykových telefonech, slouží u tiskáren pro zvětšování či zmenšování dokumentů a fotografií. Při krátkém podržení prstu na daném souboru dojde k rozbalení nabídky příslušných funkcí, jako jsou editace dokumentu, jeho vymazání, okamžitý tisk, odeslání emailem atd. Velmi podobná gesta slouží i pro otáčení objektů.

Doplňkové aplikace

Ovládací panel s funkcí „Multitouch“ umožňuje také přístup na internet. Přímo z ovládacího panelu mohou zákazníci navštívit obchod Konica Minolta bizhub MarketPlace, kde si mohou stáhnout a rovnou i nainstalovat další doplňkové aplikace. Díky nim je možné dále rozšířit základní funkce například o tisk a skenování ve spojení s platformou MS SharePoint a cloudovými službami nebo využívání přednastavených papírových šablon, jako je milimetrový papír.

Více informací na www.konicaminolta.cz.

Další článek: Anketa: Jaký veřejný cloud používáte?

Témata článku: , , , , , , , , ,