Konečně účetnictví přes Internet

Po třech týdnech testování vypustila na počátku února olomoucká firma Počítačová řešení SW PRO do ostrého provozu on-line účetnictví Jupí.
Nikola Rafaj: Dnešní svět je postavený na hlavu. Chcete si ráno přečíst noviny? Zanechejte běhání v pantoflích do trafiky a připojte se na Internet. Potřebujete lístky do divadla? Zapomeňte na dlouhé fronty, mail to za vás odbaví. Chcete začít podnikat? Svůj vlastní elektronický obchod si postavte zdarma. A co takové účetnictví? Chtěli byste zpracovávat faktury zdarma?

Každému podnikateli se pravidelně několikrát za rok při zpracování účetních dokladů protáčejí panenky. „Všechny náklady se zase zvedly, že jen tak tak vyjdu. Kde ještě můžu ušetřit?“ Od začátku února se na českém Internetu nabízí možnost, jak paradoxně ušetřit na tom nejožehavějším – na penězích. Vaše účetnictví si teď můžete vést (téměř) zdarma.

Po třech týdnech testování vypustila na počátku února olomoucká firma Počítačová řešení SW PRO do ostrého provozu on-line účetnictví Jupí na adrese www.jupi.cz.

„V této chvíli evidujeme několik desítek denních přístupů. Předpokladem je rozšířit počet aktivních uživatelů v průběhu března na sto a do konce roku na pět set,“ říká Pavel Parma, obchodní ředitel SW PRO.

Pokud vám stačí …
Jupí je určeno především pro živnostníky a firmy, které pracují s jednoduchým účetnictvím. Pokud vám stačí vést peněžní deník, evidovat přijaté a vydané faktury a přitom zpracovávat všechny výkazy potřebné pro finanční úřad, můžete zapomenout na nejrůznější účetní programy.

Při registraci do Jupí, které běží na operačním systému Microsoft Windows NT 4.0 a databázi SQL 7.0, určitě mnozí uživatelé ocení, že není povinné zadávat své osobní či firemní údaje. Můžete si proto vést veškeré svoje účetní záznamy anonymně. Ztrácíte tím sice výhodu, že formuláře určené k tisku budou postrádat identifikační údaje, to však lze napravit možností tisku do Microsoft Wordu a následnou úpravou. Stejným způsobem lze Jupí využívat i pro další využití záznamů v něm, neboť umožňuje export do kalkulátoru Excel.

Obchod celý na Internetu
Budoucnost internetového účetnictví je určitě více než světlá. Již nyní se nabízí možnost připojit obrovské množství dalších služeb, které však osamoceně působí na uživatele příliš složitě. Brzy ale můžeme očekávat systémy pro elektronický obchod plně vedené na Internetu, které po přijetí objednávky automaticky vydají a zaúčtují fakturu a po obdržení potvrzení od internetové banky o zaplacení vydají povolení k expedici zboží. Tato budoucnost se týká také Jupí. „Chceme spolupracovat s dalšími poskytovateli internetových služeb především v oblastech elektronického obchodu, elektronického bankovnictví, odborných informací pro podnikatele a účetního a daňového poradenství,“ odpovídá Pavel Parma. Uživatelé proto budou moci Jupí využívat i k aktuálním informacím o změnách v zákonech.

Jaká bude další budoucnost Jupí, které softwarově podpořil Microsoft a připojením PVT, se v nejbližších měsících ukáže především podle zájmu uživatelů, které nyní ovlivní i současná možnost účtovat si v něm zdarma.

Pokud tedy hledáte „jednoduché“ jednoduché účetnictví, můžete ho mít kdykoliv a odkudkoliv k dispozici již nyní. Nevoláte „jupí“?

Diskuze (9) Další článek: FirstSTEP Designer v českém jazyce

Témata článku: Microsoft, Internet, On-line účet, Potřebné povolení, Účetnictví, Současná možnost


Určitě si přečtěte

Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 43

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 33

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5