Mobility | Samsung

Konečně reálné video: Ohýbací Samsung Fold už nepůsobí snově, ohyb displeje je dost znát

Od představení tabletotelefonu Samsung Galaxy Fold s ohebným displejem už uplynul měsíc, přesto se výrobci zatím daří tajit, jak zařízení působí při reálném použití. Na prezentační akci totiž nebyly žádné vzorky k vyzkoušení a nedostaly se ani do amerických odborných redakcí. Kupodivu se neobjevily ani nějaké úniky. Až teď.

Samsung Galaxy Fold s kódovým označením F900U předvádí ve svém videu vietnamský uživatel, který má zjevně co do činění s americkým operátorem AT&T, od kterého předváděný vzorek pochází.

Video zde:

Telefon v reálném záznamu už nepůsobí tak fantaskně jako v prezentacích či v oficiálním videu. Matný odlesk displeje dává tušit, jak povrch ohebného displeje bude pocitově spíše připomínat plast než sklo, na které jsme nyní u telefonů zvyklí. Především je pak znát, že v místě ohybu displej tvoří jakoby rýhu. Příliš dobře také nepůsobí vystouplý rámeček kolem celého displeje.

Teď je otázkou, zda se jedná o předprodukční prototyp a Samsungu se ještě podaří ohebný displej vylepšit, anebo už koukáme na finální provedení telefonu. I kdyby se ale jednalo o nefinální telefon, nebude ohebný displej v telefonu žádný zázrak. Tvrdé sklo se zkrátka ohnout nedá a materiál musí být měkčí. Stejně tak se nedá opakovaně ostře ohýbat, aniž by to na něm nebylo vůbec znát.

Možná se časem dokážou výrobci přiblížit ideálu, ale u prvních zařízení tohoto typu bude reálný dojem z ohebného displeje dost pravděpodobně zklamáním oproti očekávání, která dokážou vzbudit oficiální prezentace.

Diskuze (47) Další článek: Nové 360stupňové video vás přenese do centra Mléčné dráhy

Témata článku: Mobility, Samsung, Ohebný displej, Displej, Ohyb, Telefon, Galaxy Fold


Určitě si přečtěte

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

** Linuxový Elementary OS se inspiruje v Apple macOS ** Microsoft Windows 10 jde vlastní cestou ** Který z desktopů je hezčí? Prohlédněte si galerii

Jakub Čížek | 113

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 levných notebooků

Jak na digitalizaci fotek

Otestovali jsme chytré osobní váhy

Ohebné displeje: budoucnost či slepá cesta?