Samsung | Mobility

Konečně reálné video: Ohýbací Samsung Fold už nepůsobí snově, ohyb displeje je dost znát

Od představení tabletotelefonu Samsung Galaxy Fold s ohebným displejem už uplynul měsíc, přesto se výrobci zatím daří tajit, jak zařízení působí při reálném použití. Na prezentační akci totiž nebyly žádné vzorky k vyzkoušení a nedostaly se ani do amerických odborných redakcí. Kupodivu se neobjevily ani nějaké úniky. Až teď.

Samsung Galaxy Fold s kódovým označením F900U předvádí ve svém videu vietnamský uživatel, který má zjevně co do činění s americkým operátorem AT&T, od kterého předváděný vzorek pochází.

Video zde:

Telefon v reálném záznamu už nepůsobí tak fantaskně jako v prezentacích či v oficiálním videu. Matný odlesk displeje dává tušit, jak povrch ohebného displeje bude pocitově spíše připomínat plast než sklo, na které jsme nyní u telefonů zvyklí. Především je pak znát, že v místě ohybu displej tvoří jakoby rýhu. Příliš dobře také nepůsobí vystouplý rámeček kolem celého displeje.

Teď je otázkou, zda se jedná o předprodukční prototyp a Samsungu se ještě podaří ohebný displej vylepšit, anebo už koukáme na finální provedení telefonu. I kdyby se ale jednalo o nefinální telefon, nebude ohebný displej v telefonu žádný zázrak. Tvrdé sklo se zkrátka ohnout nedá a materiál musí být měkčí. Stejně tak se nedá opakovaně ostře ohýbat, aniž by to na něm nebylo vůbec znát.

Možná se časem dokážou výrobci přiblížit ideálu, ale u prvních zařízení tohoto typu bude reálný dojem z ohebného displeje dost pravděpodobně zklamáním oproti očekávání, která dokážou vzbudit oficiální prezentace.

Diskuze (47) Další článek: Nové 360stupňové video vás přenese do centra Mléčné dráhy

Témata článku: Samsung, Mobility, Ohebný displej, Fold, Galaxy Fold, Telefon, Displej, Ohyb, Samsung Galaxy Fold

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk