Twitter | Emoji | Unicode

Konec zmatků v počítání znaků. Twitter začal počítat všechny emoji stejně, bez ohledu na pohlaví nebo rasu

Konec zmatků v počítání znaků. Twitter začal počítat všechny emoji stejně, bez ohledu na pohlaví nebo rasu

Sociální síť Twitter se před rokem dočkala rozšíření počtu znaků v jednom příspěvku (tweetu) z původních 140 na 280 písmenek. To ovšem neplatilo pro emotikony, které se počítaly za více znaků.

Až dosud se některé emotikony (například s dodatečně definovaným pohlavím nebo tónem pleti) počítaly za více znaků než jiné. Dělo se tak kvůli způsobu jejich kódování. Nově budou počítány jednotně: jedna emotikona za dva znaky. Celkem tedy lze do jednoho tweetu „nacpat“ až 140 emotikon.

Podle oznámení vývojářů Twitteru je tato změna výsledkem nedávných úprav ve zpracování textů Unicode, které umožňují efektivnější kódování ovlivněných emotikon. Updatu se dočkala také open-source knihovna twitter-text, kterou mohou vývojáři využít ve svých aplikacích nebo službách, například k obsahové analýze tweetů.

Konec zmatků s počítáním emoji

Důvodem ke sjednocení byly prý zmatky v odlišném počítání znaků. Dosavadní situaci popisuje server Emojipedia, podle kterého se základní žlutá emotikona počítala jako dva znaky. Pokud ale uživatel přidal tón pleti nebo pohlaví, zvýšil se počet na čtyři nebo sedm znaků. Přidání obou atributů pak protáhlo vyjádření emotikony na devět znaků.

Ještě komplikovanější bylo počítání kombinovaných emotikon – rodina se třemi členy obsadila osm znaků, čtyřčlenná pak zabrala ještě tři znaky navíc. Podobné to bylo s vlajkami: standardní vlajka byla počítána za čtyři znaky, duhová za sedm a vlajka části země dokonce za 14 znaků. Není divu, že se v tom uživatelé nevyznali.

Díky tomu, že nyní bude každá emotikona bez ohledu na pohlaví nebo rasu odpovídat dvěma znakům, mají mít uživatelé, kteří rádi vyjadřují své emoce grafickou formou, lepší přehled o délce svých tweetů.

Diskuze (5) Další článek: Nakupování z Číny a jinde ze zahraničí: Co obnáší objednávka z e-shopu mimo Česko

Témata článku: Sociální sítě, Twitter, Emoji, Unicode, Vlajka, Dobrý přehled, Pohlaví, Sociální síť, Emotikon, Počítání, Zmatek, Rasa, Znak, Equa, Tweet, Emojipedia, Ohled


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek | 73

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu