Prohlížeče | Edge

Edge 96 přímo zobrazí dokumenty z Office nebo vyřeší rovnice a další matematické úlohy

Zvýrazňování dokumentů ve formátu PDF naráželo na limity, které Edge 96 překonává tím, že do výbavy přidává zvýrazňovač pro volné použití. Nesvazuje vás už tedy tím, že by dovedl barevně označit pouze text. Čerstvé vydání prohlížeče dále umožňuje přímé spouštění progresivních webových aplikací pomocí příslušných protokolů.

Stává se více a více čtečkou pro práci s newebovými dokumenty. Edge už totiž zobrazí i dokumenty z Microsoft Office. Konkrétní typy výrobce neuvádí. Podařilo se mi v prohlížeči otevřít wordovské dokumenty s příponami DOCX i starší DOC. Obdobně by měly jít otevřít tabulky a prezentace z Excelu a PowerPointu.

Lokálně uložené soubory prohlížeči nepředhodíte. Pro zobrazení používá jednoduchý prohlížeč z webové varianty Office, tj. soubory se fakticky otevírají ve webové službě. Kdyby vám tohle chování nevyhovovalo, novou funkci úplně vypnete a dokumenty se budou vždycky rovnou stahovat do vybrané složky. Microsoft uvádí, že změna nemá vliv na prohlížení souborů ve OneDrivu a webových Office.

Klepněte pro větší obrázek

Matematické úlohy? Edge je vyřeší

I další nová funkce je zaměřená jiným směrem než na weby. Tedy, s weby spolupracuje, ale nejsou jejím přímým cílem. Edge přivítal integrovaný nástroj na řešení matematických úloh. Dle výrobce rozumí aritmetice, algebře, trigonometrii aj.

Najdete ho v hlavní nabídce a úlohy mu zadáte buď přímo (nechybí matematická klávesnice), nebo vyberete příklad na webu nebo v dokumentu. Může jít i o fotku ručně psaného zadání. Prohlížeč úlohu rozpozná díky OCR. Nástroj vám zadání i vizualizuje prostřednictvím grafu.

Klepněte pro větší obrázek

Některé škodlivé weby spoléhají na to, že napíšete chybně adresu známé služby. Edge vás na tyto weby, které jste navštívili kvůli překlepu, upozorní. To je ke hlavním novinkám, kterou jsou pro nás zajímavé, všechno. Edge 96 obsahuje i řadu lákadel pro podniková prostředí. Kompletní seznam změn najdete na webu Microsoft Docs.

Zdroje: poznámky k vydání Edge | Edge 96

Novinky v Edgi

V pravidelně aktualizovaném článku sledujeme novinky v prohlížeči Edge od verze 94. Jaké aspekty produktu výrobce postupně přidal, vzal nebo upravil, zjistíte na dalších listech.

Diskuze (17) Další článek: Messenger a Instagram plně zašifrují konverzace nejdříve až v roce 2023

Témata článku: Windows, Google, Microsoft, Prohlížeče, Microsoft Office, Chrome, Edge, Windows 11, Windows Insider, Excel, Mozilla, PDF, PowerPoint, Proces, Úsporný režim, WebView, Úloha, Matematická úloha, Office, Střelba, Rovnice, Správce, Roh, Dokument, Edge | EdgeRusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux