Konec školicím střediskům AutoCADu?

Časopis CADENCE a firma Referentia Systems, která je v Americe leaderem v oblasti multimediálních školení software, zahájili interaktivní školení AutoCADu.
Komunita z oblasti CADů nyní může navštívit webovou stránku CADENCE a stáhnout si, nebo přímo spustit obsah multimediálních školení od Referentie. K dispozici je pět lekcí zdarma a doplňkové nástroje. Referentia nabízí 3 různé okruhy školení na AutoCAD R14, odpovídající v našem pojetí kursu pro začátečníky, pokročilé a kursu kreslení ve 3D. Obdobné kursy jsou připravovány i pro AutoCAD 2000. Kompletní školení jsou k dispozici na CD-ROM za cenu v rozpětí od $89 do $149.

Šéfredaktor CADENCE Arnie Williams vidí v uvedené aktivitě možnost, jak mohou CAD profesionálové v dnešní náročné době dále zvýšit svoji produktivitu. Podle něj potřebují najít nové cesty pro zvyšování výkonnosti. Z tohoto důvodu nabízejí volné lekce školení AutoCADu. Technologie Referentie podle něj představuje vzorový posun v metodách výuky software. Je to o interakci uživatele a přímém spojení s aplikací.

Bill Kern, president Referentia Systems, doplňuje, že se jejich firma snaží být přístupnější pro uživatele na celém světě a pomoci CADENCI zvyšovat kvalitu informací a zdrojů pro CAD uživatele. Výukový systém Referentia Systems vyniká unikátní živou 3D animací a interaktivním „Try It“ postupem.

Živě komentuje: Avizovaný konec školicím střediskům u nás tato aktivita jistě zatím neznamená. Kromě jistě poněkud konzervativnější situace u nás je tu také jazykový faktor. Kromě zahraničních firem, kde je předepsaným standardem anglická nebo německá verze SW, převažuje u nás samozřejmě česká verze velkého AutoCADu. V případě školení je kombinace školení v anglické verzi a používání české verze těžko představitelné právě u interaktivního školení.

Zajímavá je cena kursů, která se pohybuje zhruba v rozpětí 3 200 – 5 400 Kč, což je naprosto srovnatelné s tuzemskou nabídkou školicích center. Rozhodně právě pro ně by toto mohla být výzva. Najde se někdo, kdo je schopen realizovat obdobný kurs v češtině?

Na volných lekcích, které jsem zkoušel, jsem ocenil jak dobrou výukovou osnovu, tak i popis činností, které jsem se učil. Výslovnost speakra je velmi dobrá, takže i běžný český uživatel porozumí doprovodné angličtině.

Takže máte-li chuť, zkuste to. Download vlastního výukového SW je zhruba 10MB. Pro výukové lekce si pak můžete vybrat on-line práci z internetu nebo download kursů, které se všechny pohybují do 20MB.

Váš názor Další článek: Aféra: dva TH´systemy

Témata článku: Software, Výukový systém, Kern, AutoCad, Str, Náročné používání, Dobrá produktivita, Náročný profesionál, Konec, Střed, Software na Heureka.czPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
I Firefox „šmíruje“. Vznikl proto jeho čistší klon LibreWolf
Lukáš Václavík
ProhlížečeSoftwareFirefox
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko