Konec roku v MP3

4. ledna 2000
Hudební drby SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Spousta novinek na poli digitálního audia, které se udály za poslední 2 týdny: PHISH nabízí hudební nahrávky on-line, CoolPlayer 1.0 Beta Build 552, ID3 Intelligent Tagger 1.04…
Spousta novinek na poli digitálního audia, které se udály za poslední 2 týdny: PHISH nabízí hudební nahrávky on-line, CoolPlayer 1.0 Beta Build 552, ID3 Intelligent Tagger 1.04…

PHISH nabízí hudební nahrávky on-line
Populární skupina PHISH se chystá nabízet svoje nahrávky z novoročního koncertu on-line. Prostřednictvím společnosti ViaTech eLicense Systém si bude možné během ledna roku 2000 zkopírovat MP3 (či jiné e-formáty) za jistý poplatek. Společnost ViaTech kompletně řídí distribuci, nahrávání a licencování včetně digitální ochrany těchto nahrávek skupiny PHISH. Jde především o live nahrávky, které byly pořízeny v poslední době. Potěšujícím je také fakt, že si je možné nahrát skladby z letošních Vánoc od této skupiny.

CoolPlayer 1.0 Beta Build 552
Během Vánoc autoři přehrávače CoolPlayer nelenili a vypustili verzi 1.0 Beta Build 552. Jak udává sám autor Niek, tato aktualizace není nijak významná a má spíše upravující charakter. Za zmínku však stojí zabudování dnes již tak důležitých a žádaných FAQ (často kladené otázky). Dále bylo upraveno několik drobných chyb. MP3 přehrávač CoolPlayer využívá Xaudio MPEG engine, proto je zdarma. Tuto novou verzi si je možno stáhnout na http://coolplayer.8m.com/.

MP3.com shrnuje MP3 scénu za rok 1999
MP3.com na svém serveru shrnuje kompletní dění okolo MP3 technologií. Jde zde kompletní přehled dění kolem formátu MP3, a to především softwarová scéna, hardwarová scéna, licenční a právnická politika a další. Důkladně je zde také rozebírána problematika protipirátské ochrany MP3 nahrávek ve spojitosti se společností RIAA a technologie SDMI.

ID3 Intelligent Tagger 1.04
Fredrik Kristiansen, který je autorem tohoto programu, nedávno uvedl na Internetu nový ID3 tager pod názvem ID3 Intelligent Tageer. Tato velmi užitečná utilita dovoluje přidat ID3 tag do každé MP3 nahrávky s možností vytvoření určitého adresáře uvádějícího název alba či autora. V programu stačí zadat daný adresář, který obsahuje MP3 nahrávky, a ID3 Intelligent Tagger si s nimi poradí.

Audiograbber 1.61
Audiograbber se již delší dobu neobjevil v nové verzi. Autor tohoto programu Jackie Franck oznámil novou verzi tohoto světově nejvíce používaného ripperu. Jde o beta verzi, která je zatím ještě ve vývoji a na plnou distribuci se teprve chystá. Hlavní novinkou číslo jedna je jazyková lokalizace, a to podobně jako u WinAMPu. Švédská verze tohoto přehrávače je již hotová a na řadě jsou další jazykové mutace. V první betě budou k dispozici jazykové mutace německé, francouzké, holandské a španělské. Další verze budou postupně doplňovány.

Exact Audio Copy 0.9 Prebeta 3
Exact Audio Copy 0.9 Prebeta 3 je program, který dokáže grabnout hudební CD (nebo také nahrát) a později zkopírovat na harddisk či CD v jiné nebo stejné podobě jako AudioCD. V této nové beta verzi lze najít několik novinek, mezi které například patří používání interface ASPI (Windows 95, Windows NT – u obou podpora technologií ATAPI a SCSI), synchronizace skrytých sektorů (jitter correction). Exact Audio Copy také dokáže detekovat pre-track gaps. Podporuje rovněž lyric databáze (www.lyrics.ch). EAC je cardware, což je velmi zajímavý druh licencování sofwaru. Autorovi stačí zaslat pohlednici vašeho města.

Prográmek CDex 1.20 Beta 9
ALFA Technologies vypustila svůj nový program Cdex 1.20 Beta 9 s několika novými vylepšeními. Cdex je zaměřen na nahrávání a převod CD stop do formátu WAV, MP3. Mezi novinky v nové betě patří nový LAME (3.58) enkodér, podpora FAAC (DLL knihovna) enkodéru, podpora externích enkodérů. Dále bylo opraveno několik chyb v předcházející verzi. Na stránce je zdarma k dispozici jak samotný program Cdex, tak zdrojové kódy k tomuto programu. Cdex jako takový je freeware.

Korea s novým standardem pro ochranu přehrávání hudby
Korejská společnost pro ochranu dat a digitálních nahrávek odsouhlasila 20 společností, které se zabývají distribucí a šířením MP3 nahrávek či MP3 hardwarových přehrávačů. Korea se stala největším vývojářem a distributorem MP3 hardware. Proto podobně jako RIAA v Koreji zakročila z části vláda. Dále byla stanovena přesná specifika na ochranu takovéhoto přehrávání digitálních nahrávek. Podobně jako v USA SDMI Korea přijde koncem března 2000 s novým standardem pro ochranu přehrávaných audio-digitálních nahrávek.

INC a MP3 Playery pro Siemens
Korejská výrobní firma INC Co. v průběhu roku 2000 vyexportuje 20 000 – 30 000 kusů MP3 přehrávačů pro společnost Siemens z Německa. Prvních 400 kusů MP3 přehrávače IM-320FM Siemens obdržel a po důkladném otestování INC dodá zbytek přehrávačů. Siemens si objednal na leden 2000 20 tisíc kusů přehrávače IM-320FM a IM-100M, které obsahují zabudovanou flash kartu s podporou dalších výměnných karet. Tím bude Siemens na německém trh patřit k významným prodejcům MP3 přehrávačů.

Damul exportuje MP3 čipy do Japonska ve velkém
Korejská dosti významná firma Damul Multimedia podepsala velký kontrakt s japonskou výrobní a distribuční firmou Sanyo. Jde o vyrobení a dodání velkého počtu MP3 čipů, které budou použity do celé řady hardwarových zařízení společnosti Sanyo. Samotné Sanyo má s těmito zakoupenými dekompresními čipy velké plány a chystá se přijít na trh s novým MP3 produktem. Společnost Damul za tento kontrakt získá 500 000 dolarů. Dále byla dohodnuta budoucí spolupráce těchto dvou firem. Obrat firmy Damul se poté vyšplhá na 6-7 milionů dolarů. Vše teď závisí na společnosti Sanyo, která bude muset bezpodmínečně zvýšit svůj prodej.
Váš názor Další článek: Hudební drby

Témata článku: Windows, MP3, Download, Korea, Konec roku, Konec, Drobná zmínka, Build, Copy, Beta, Významná firma, Jazyková lokalizace, Nový kus, Důkladné otestování, Populární skupina, Hardwarová podpora, Gaps, Nová verze, Velká skupina, CDexNové záběry ze závodů Gran Turismo 7 láká na okruh Deep Forest Raceway
Michal Maliarov
Gran Turismo 7Video
Forza Horizon 5 odhaluje nášup nových vozidel pro druhou a třetí sezónu

Forza Horizon 5 odhaluje nášup nových vozidel pro druhou a třetí sezónu

Do garáže si naházíte celou řadu nových bouráků.

Michal Maliarov
Forza Horizon 5Závodní
Uncharted: Legacy of Thieves Collection míří na PS5 i PC v příštím roce

Uncharted: Legacy of Thieves Collection míří na PS5 i PC v příštím roce

Sony odhalilo data vydání pro obě verze očekávané sbírky dobrodružství Nathana Drakea.

Michal Maliarov
Naughty DogUncharted
Přehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

Přehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

PDF je nejuniverzálnější dokumentový formát, přitom ne každý s ním umí pracovat. Když do něj úředníci skenují křivě vytisknuté dokumenty, popírají jeho smysl. Vybrali jsme šest aplikací, které vás naučí PDF využívat efektivně.

Stanislav Janů
PDFSoftware
Šéf ESA varuje: Musíme se postavit Muskovi a SpaceX, jinak bude o všem rozhodovat

Šéf ESA varuje: Musíme se postavit Muskovi a SpaceX, jinak bude o všem rozhodovat

** Evropská vesmírná agentura patří k lídrům průzkumu vesmíru ** Evropa ale nedokáže konkurovat inovačnímu tlaku z USA ** Nový šéf se obává, že Musk bude rozhodovat skoro o všem

Jakub Čížek
VesmírByznys
Programování elektroniky: Proměníme Raspberry Pi Zero 2 W ve čtyřkanálový multimetr s Wi-Fi

Programování elektroniky: Proměníme Raspberry Pi Zero 2 W ve čtyřkanálový multimetr s Wi-Fi

** Připojíme k Raspberry Pi desku se čtyřmi čipy INA219 ** A také displej a lištu tlačítek na stativu z 3D tiskárny ** Výsledkem bude voltmetr, ampérmetr a wattmetr s Wi-Fi

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuRaspberry Pi
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína