Google Meet

Konec překřikování. Když založíte schůzku v Googlu Meet, můžete ostatním trvale vypnout zvuk i obraz

logo: Google / koláž: Petr Urban / Živě.cz
Konec překřikování. Když založíte schůzku v Googlu Meet, můžete ostatním trvale vypnout zvuk i obraz | logo: Google / koláž: Petr Urban / Živě.cz

Videokonferenční řešení od Googlu rozšiřuje možnosti správy. Od února v hostitelské roli naráz ztlumíte všechny připojené osoby, které si následně mohou svůj mikrofon odblokovat. Porady a jiná setkání tak mohou začít bez překřikování a jiných ruchů. Funkci Google zpřístupnil pouze v placeném balíku služeb Workspace. (Zdarma mikrofony ztišíte po jednom.)

Tentokrát Google rozšiřuje možnosti správy v Meetu o ztišení audia, případně i videa na straně připojených účastnic a účastníků s tím, že si už audio ani video sami nezapnou. Jedná se o určitý druh zámku, abyste v rámci hostitelské role měli situaci více pod kontrolou. Obraz nebo zvuk si každý smí aktivovat po uvolnění zámku.

Klepněte pro větší obrázekZaložíte-li schůzku v Meetu, můžete ostatním vypnout zvuk i obraz do doby, než zámek uvolníte

Zámek se vztahuje jak na hlavní virtuální místnost, tak na odpočinkovou místnost (čekárna, předsálí, chcete-li). Ale pozor, pokud se ke schůzce připojí někdo ze zařízení s Androidem či iOS se starší verzí aplikace, která ještě zámku nerozumí, bude v případě uzamknutí od schůzky odpojen.

Zatímco ve správcovské roli smíte ostatním ztišit zvuk nebo vypnout video, obráceně to nefunguje kvůli soukromí, abyste nemohli osobu s vypnutým mikrofonem odposlouchávat, když o to nestojí. Zámek se v Meetu objevuje od 21. října s tím, že distribuce je řízená a zabere až 15 dní. Přístupný bude ve všech edicích služeb Google Workspace a v G Suite Basic a Business.

Zdroje: Google Workspace Updates (1 | 2)

Váš názor Další článek: „Horních deset tisíc“ v praxi. Třetinu všech bitcoinů vlastní 10 tisíc jedinců

Témata článku: Google, Android, iOS, Zvuk, Komunikace, Google Meet, Mikrofon, Google Workspace, Obraz, Meetu, Schůzka, Překřikování, Zámek, Mikrofony na Heureka.cz40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy