Mapy | COVID-19 | Mapy Google

Konec pandemie v Mapách. Google po dvou letech odstranil vrstvu s informacemi o covidu-19

Před dvěma roky přidal Google do svých Map novou vrstvu, jež zobrazovala stav a vývoj pandemie onemocnění covid-19. Vrstva ukazovala sedmidenní klouzavé průměry nových případů onemocnění v jednotlivých zemích a oblastech. Informace byly dostupné jak v aplikacích pro mobilní telefony, tak i ve webové verzi.

V září tohoto roku vrstva s informacemi o pandemii v tichosti zmizela. Jako první tuto skutečnost zaznamenal německý web SmartDroid, který pátral po podrobnostech. Odpověď na otázku, kam se poděla, našel v nápovědě k Mapám Google.

Zájem o vrstvu klesal

„V roce 2020 jsme publikovali vrstvu COVID-19, abychom lidem zprostředkovali informace o počtu případů nákazy covidem-19 v jednotlivých oblastech.“ uvádí Google. „Od té doby získalo mnoho lidí po celém světě přístup k očkování, testům a dalším prostředkům proti covidu‐19. Změnily se také jejich informační potřeby.“

Vzhledem ke klesajícímu počtu uživatelů není vrstva COVID-19 od září 2022 už dostupná v Mapách Google pro mobilní zařízení a web.“ vysvětluje Google důvod svého rozhodnutí a dodává: „Ve Vyhledávání Google jsou však stále k dispozici nejnovější důležité informace o covidu-19, jako jsou nové varianty, očkování, testování, prevence apod. V Mapách i nadále najdete například testovací a očkovací centra.“

Chcete-li sledovat vývoj pandemie covidu-19, pak můžeme doporučit interaktivní mapu na stránkách Johns Hopkins University. Najdete v ní údaje o počtu nově nakažených a úmrtích v jednotlivých zemích za posledních 28 dní a za celou dobu sledování. Zajímavé tabulky o řádění koronaviru nabízí také web Worldometer.

Google nadále poskytuje informace o situaci v jednotlivých zemích v rámci svého vyhledávače – stačí jako dotaz zadat klíčové slovo „covid“ následované názvem země. Ve výsledcích ukazuje graf vývoje počtu nově nakažených a úmrtí za celou dobu, poslední měsíc, poslední dva týdny, nebo týden.

Diskuze (7) Další článek: Tip: Windows 11 můžou vypadat lépe. Jak aktivovat novou oznamovací oblast ?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,