Apple | Design

Konec jedné éry: Jony Ive finálně zmizel ze stránek Applu

Jony Ive byl v Applu již od roku 1992 a stál za designem mnoha ikonických produktů společnosti Apple. Již v červnu ale oznámili, že postupně odejde z firmy a nyní došlo k jeho odstranění ze seznamu klíčových lidí společnosti na webových stránkách.

Jedním z posledních projektů, na kterých se Jony Ive podílel v Applu, je známé nové sídlo firmy ve velmi specifickém kruhovém tvaru. Za svou kariéru ve firmě se ale podílel na designu iMacu, iPodu u prvního iPhonu a následných modelů. Velmi výrazně tak vytvářel tvář Applu vůči světu. Objevoval se i ve většině propagačních videí, kde velmi specifickým způsobem mluvil o designu svých produktů.

Nyní ale došlo k jeho finálnímu odchodu, byť se nejedná o násilné či nepřátelské odloučení. Obě strany totiž uvedly, že i nadále hodlají spolupracovat na dalších projektech.

Podívejte se, jak vypadal legendární iMac G3:

Diskuze (23) Další článek: Další elektromobil od BMW bude i4: Luxusní čtyřdveřové kupé nabídne 530 koní a dojezd až 600 km

Témata článku: Apple, iPhone, MacBook, Design, iMac, iPod, Stránka, Produkt, Jon


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 40Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor