Konec digitálních fotoaparátů

Podle Strategy Analytics se v budoucnosti dočkáme nové módní vlny, která vymýtí kompaktní digitální fotoaparáty.

Podle prognózy Strategy Analytics nebudou lidé v budoucnu používat kompaktní digitální fotoaparáty, ale dojde k jejich integraci do mobilních telefonů. Už dnes existují integrované fotoaparáty, například přídavný modul CommuniCam k fotoaparátu Sony Ericsson T68i, Nokie 7650 nebo další. Určitě budou následovat i jiní výrobci, kteří se přizpůsobí trendu a do dražších mobilních telefonů digitální fotoaparáty integrují.

Podle analýzy bude v roce 2002 prodáno 16 milionů mobilních telefonů s integrovaným digitálním fotoaparátem a předpověď na rok 2007 je už 147 milionů. Pokud to porovnáme s klasickými digitálními fotoaparáty, tak těch se podle analýzy tento rok prodá 22 miliónů, ale díky nižšímu tempu růstu se v roce 2007 očekává prodej „pouze“ 95 miliónů kousků.

Ze zprávy vyplývá, že pro běžného uživatele nebude digitální fotoaparát potřebný a integrovaný digitální fotoaparát v mobilních zařízeních zevšední. Počítá se zvětšením obrazové kvality do takové míry, že bezpečně splní požadavky průměrného spotřebitele. Každý pátý prodaný telefon v roce 2007 bude mít integrovaný digitální fotoaparát, kdežto pouze 6 procent PDA bude takto vybaveno. Jak zpráva konstatuje nakonec vše prý závisí i na ochotě operátorů nabídnout levné datové přenosy a možnost posílat z mobilu na mobil video a audionahrávky - MMS.

Přijde mně to jakoby se tímto závěrečným konstatováním zpráva kryla, protože tato předpověď se zdá více než alibistická. Pokud bude klesat cena integrovaných digitálních fotoaparátů, jistě klesne cena i normálních digitálů. Kvalita takto miniaturních zařízení se také nedá zvětšovat donekonečna. Co čočky, možnost nastavení bílé, rychlost závěrky a další?

Skoro bych si dovolil zprávu označit za nesmysl, cena standardních digitálních fotoaparátů bude také klesat a jejich kvalita bude stoupat určitě rychleji než integrovaných. A co možnost zasílání obrazových zpráv nebo e-mailů? Už dnes se objevují první digitální fotoaparáty vybavené technologií Bluetooth a dokonce i Wi-Fi. Budoucnost vidím spíše v takto vybavených fotoaparátech poskytujících kvalitní obraz. Mobilní telefony s integrovaným digitálním fotoaparátem se budou hodit tak k zachytávání obrazových poznámek nebo jako módní trend teenagerů.

Diskuze (122) Další článek: AMD uvede Athlony se 333 MHz FSB?

Témata článku: Video, Fotografování, Fotoaparát, Kvalitní kousek, Sony Ericsson, Strategy Analytics, Klasická předpověď, Teenager, Kompaktní digitální fotoaparáty, Předpověď, Mobilní telefony nokia klasické, Konec, Miniaturní modul, MMS, Analytics, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, Digit, Mobilní telefony sony ericsson, Digitální fotoaparát, Levné fotoaparáty digitální, Digitální fotoaparáty


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu