Konec anonymity na Internetu, každé Pentium III již s svým ID číslem!

Firma Intel oznámila svou budoucí vizi. Každý nový procesor třídy Intel Pentium III již v sobě bude mít své jedinečné identifikační číslo.
Nic se nedá dělat, ale anonymitě uživatelů na Internetu již asi zvoní umíráček. Firma Intel totiž oznámila svou budoucí vizi. Každý nový procesor třídy Intel Pentium III již v sobě bude mít své jedinečné identifikační číslo. Každého uživatele připojeného na Internet pak vlastně jeho vlastní procesor odhalí. Konečně se tedy skoncuje s anonymitou na Internetu a částečně se tak i zabrání elektronickým krádežím a podvodům. Pomoci by to pak mělo hlavně rozkvětu elektronické komerce. Firma Intel nepředpokládá, že by si držela svou vlastní databázi uživatel-ID procesoru, ale určitě si ji vytvoří provozovatelé elektronické komerce. Kromě ID čísla bude procesor obsahovat i generátor náhodných čísel, který umožní počítači šifrovat přenášená data mnohem bezpečněji.

Hlavní výhoda plynoucí ze zavedení ID čísel pro Intel je však jiná. Chce se zbavit odvěkého problému s „přetaktováváním“ procesorů. Někteří prodejci si totiž procesor s menší frekvencí přepnou na frekvenci vyšší a pak takovýto procesor prodávají za cenu výkonnějšího procesoru. Nejenom, že tak Intel přichází o zisky, ale když pak procesor koncovému zákazníkovi neběží korektně ostudu slízne Intel. ID číslo by mělo takovým to blamážím zabránit. Intel totiž bude ID čísla přidělovat podle typu procesoru a jeho frekvence. Koncový zákazník a nejenom on má pak možnost si zkontrolovat podle čísla typ zakoupeného procesoru a zabránit tomu aby byl oklamán. Chráněny jsou tak obě strany, výrobce i uživatel. Kdo si ovšem bude chtít svůj procesor přetaktovat doma, tomu v tom nic nezabrání.

Uvidíme tedy, jak se zavedení novinky ID čísla ujme mezi počítačovou veřejností. Jisté je ovšem to, že hackeři si určitě zase najdou svou cestu. Částečně by však kriminalitě na Internetu mělo být zabráněno. Těm méně zkušeným hackerům je však nutno připomenou ať nepokoušejí štěstí, „práskač“ se totiž skrývá v jejich počítači.

Diskuze (1) Další článek: CuteFTP má novou verzi 2.8 beta: nepadá, doporučujeme!

Témata článku: Internet, Zkušený uživatel, Zavedená firma, Konec, Koncový uživatel, Pace, Zkušený hacker, Pentium

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost