Končíme s TweakUI: paranoia

Poslední záložka TweakUI 98 má název Paranoia a dělá čest svému jménu. Obsahuje totiž možnost nastavit prvky, které způsobí, že uživatel, který přijde po vás, naprosto nepozná, kdo byl před ním na tomto počítači a co na něm dělal.
Poslední záložka TweakUI 98 má název Paranoia a dělá čest svému jménu. Obsahuje totiž možnost nastavit prvky, které způsobí, že uživatel, který přijde po vás, naprosto nepozná, kdo byl před ním na tomto počítači a co na něm dělal. Proč byste to měli dělat, to je už na vás. Ale kousek černého svědomí má místy každý z nás…

Sekce Covering your tracks se zabývá právě tímto. Zaškrtnete-li některé ze zde uvedených zatržítek, pak se při přihlášení či odhlášení vymaže určitý prvek či záznam, který právě sleduje vaše stopy práce s počítačem. Konkrétně:

  • Clear Document history at logon: při přihlášení následujícího uživatele je vymazána sekce Dokumenty. Uživatel tak nepozná, jaké dokumenty byly při předchozím přihlášeném uživateli naposledy použity
  • Clear Find Computer history at logon: zadáte-li příkaz Najít-Počítač z menu Start, pak naleznete v roletce naposledy zadávané řetězce určující hledání počítačů těchto jmen. Pokud zaškrtnete toto zatržítko, je tento seznam při přihlášení vymazán.
  • Clear Find Files history at logon: obdobně, když zadáte příkaz Najít – Soubory a složky, pak je políčko Název roletkou; při jejím vysunutí vidíte, co se hledalo naposledy. Tímto příkazem můžete při přihlášení nechat tuto roletku vymazat.
  • Clear Internet Explorer history at logon: to už je opravdu vážné – zaškrtnete-li, je při přihlášení vymazána celá historie navštívených stránek Internet Explorer. Vážně se tolik stydíte za své brouzdání?
  • Clear Last User at logon: toto je naopak považováno za užitečné při střídání uživatelů u počítače. Restartujete-li počítač, automaticky (obvykle) naskočí pole pro zadání přihlašovacího jména a hesla, přičemž je pole pro jméno již vyplněno – obsahuje jméno toho uživatele, který byl přihlášen naposledy. Nechcete-li, aby v tomto políčku cokoli bylo, zaškrtněte toto zatržítko.
  • Clear Run history at logon: obdobně jako některé předchozí položky i toto maže historii, tentokrát naposledy spouštěných příkazů a programů pomocí menu Start – Spustit.
  • Clear Telnet history at logon: pokud používáte Telnet (Start – Spustit – Telnet), pak můžete tímto příkazem vymazat historii Telnetu.
I další položky této záložky jsou „paranoidní“; sekce Things that happen behind you back („Věci, které se dějí za tvými zády“) umožňuje zrušit automatické hraní datových či hudebních CD, jakmile jsou rozpoznána. To má logiku u datových CD, na kterých mohou být případně i viry; u hudebních CD nic nehrozí.

Illegal Operations: zde nejde o operace „nelegální“, ale o jakékoli chyby programů. Je-li zatrženo, jsou zapisovány do záznamového souboru FAUTLOG.TXT, což je normální stav a slouží k budoucímu zkoumání těchto chyb. Pokud ale nechcete, aby ani toto o vás někdo věděl, můžete zapisování do FAUTLOG.TXT zrušením zatržítka vypnout.

Váš názor Další článek: Bleskem: USA zahájily druhou válku v Iráku

Témata článku: Internet, Internet Explorer, Nelegální soubor, Last, Toto, Paranoia, History, Přihlášení, Tito, Tweak, Clear


Určitě si přečtěte

Čtyřicet procent je moc. Spalovací motory nedokážou splnit požadavek EU na snížení emisí

Čtyřicet procent je moc. Spalovací motory nedokážou splnit požadavek EU na snížení emisí

** EP nařídil automobilkám snížit o 40 % emise CO2 ** EU chce zvýšit podíl elektromobilů ** Výrobci hrozí ztrátou pracovních míst

Karel Kilián | 254

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

** Astronomové objevili daleko za Neptunem těleso 2015 TG387 ** Okolo Slunce se pohybuje po extrémně protáhlé dráze ** Jeho dráha může ukazovat na existenci planety Devět

Petr Kubala | 10

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 35

Alza si za osobní odběr účtuje už 45 Kč. Když zaplatíte předem, dostanete slevu

Alza si za osobní odběr účtuje už 45 Kč. Když zaplatíte předem, dostanete slevu

** Osobní odběr v Alze vyjde na 45 Kč ** Když zaplatíte kartou předem, dostanete slevu 30 Kč ** Většina ostatních e-shopů poplatek za osobní odběr nevede

David Polesný | 171


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku