Končíme s TweakUI: paranoia

Poslední záložka TweakUI 98 má název Paranoia a dělá čest svému jménu. Obsahuje totiž možnost nastavit prvky, které způsobí, že uživatel, který přijde po vás, naprosto nepozná, kdo byl před ním na tomto počítači a co na něm dělal.
Poslední záložka TweakUI 98 má název Paranoia a dělá čest svému jménu. Obsahuje totiž možnost nastavit prvky, které způsobí, že uživatel, který přijde po vás, naprosto nepozná, kdo byl před ním na tomto počítači a co na něm dělal. Proč byste to měli dělat, to je už na vás. Ale kousek černého svědomí má místy každý z nás…

Sekce Covering your tracks se zabývá právě tímto. Zaškrtnete-li některé ze zde uvedených zatržítek, pak se při přihlášení či odhlášení vymaže určitý prvek či záznam, který právě sleduje vaše stopy práce s počítačem. Konkrétně:

  • Clear Document history at logon: při přihlášení následujícího uživatele je vymazána sekce Dokumenty. Uživatel tak nepozná, jaké dokumenty byly při předchozím přihlášeném uživateli naposledy použity
  • Clear Find Computer history at logon: zadáte-li příkaz Najít-Počítač z menu Start, pak naleznete v roletce naposledy zadávané řetězce určující hledání počítačů těchto jmen. Pokud zaškrtnete toto zatržítko, je tento seznam při přihlášení vymazán.
  • Clear Find Files history at logon: obdobně, když zadáte příkaz Najít – Soubory a složky, pak je políčko Název roletkou; při jejím vysunutí vidíte, co se hledalo naposledy. Tímto příkazem můžete při přihlášení nechat tuto roletku vymazat.
  • Clear Internet Explorer history at logon: to už je opravdu vážné – zaškrtnete-li, je při přihlášení vymazána celá historie navštívených stránek Internet Explorer. Vážně se tolik stydíte za své brouzdání?
  • Clear Last User at logon: toto je naopak považováno za užitečné při střídání uživatelů u počítače. Restartujete-li počítač, automaticky (obvykle) naskočí pole pro zadání přihlašovacího jména a hesla, přičemž je pole pro jméno již vyplněno – obsahuje jméno toho uživatele, který byl přihlášen naposledy. Nechcete-li, aby v tomto políčku cokoli bylo, zaškrtněte toto zatržítko.
  • Clear Run history at logon: obdobně jako některé předchozí položky i toto maže historii, tentokrát naposledy spouštěných příkazů a programů pomocí menu Start – Spustit.
  • Clear Telnet history at logon: pokud používáte Telnet (Start – Spustit – Telnet), pak můžete tímto příkazem vymazat historii Telnetu.
I další položky této záložky jsou „paranoidní“; sekce Things that happen behind you back („Věci, které se dějí za tvými zády“) umožňuje zrušit automatické hraní datových či hudebních CD, jakmile jsou rozpoznána. To má logiku u datových CD, na kterých mohou být případně i viry; u hudebních CD nic nehrozí.

Illegal Operations: zde nejde o operace „nelegální“, ale o jakékoli chyby programů. Je-li zatrženo, jsou zapisovány do záznamového souboru FAUTLOG.TXT, což je normální stav a slouží k budoucímu zkoumání těchto chyb. Pokud ale nechcete, aby ani toto o vás někdo věděl, můžete zapisování do FAUTLOG.TXT zrušením zatržítka vypnout.

Váš názor Další článek: Bleskem: USA zahájily druhou válku v Iráku

Témata článku: Internet, Internet Explorer, Paranoia, Last, Toto, Nelegální soubor, Tito, Přihlášení, History, Tweak, Clear


Určitě si přečtěte

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 16

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

Blíží se HTTP/3: Web bude rychlejší a bude používat úplně jinou technologii

** Příští verze klíčového protokolu HTTP nebude postavená na TCP ** Namísto toho použije „vylepšené UDP“ ** HTTP/3 bude postavené na QUIC

Jakub Čížek | 60

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

** Zařízení v hodnotě 40 milionů dolarů mělo sbírat z hladiny oceánu plovoucí plastový odpad ** Mise ale nenaplňuje očekávání ** Šest set metrů dlouhé monstrum nejen moře nečistí, ale navíc rozpadá

Jaroslav Petr | 24Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí