Ale copak, copak ? Ze by nemeli dostatecne propracovany system bonzo & kill, nebo se jim diskuze nedaly moderovat a stacet dostatecne vlevo ? V dnestni dobe mimosoudnich internetovych lynchu zrejme fatalni nedostatek. A hlavne, ta moznost psat prispevky BEZ OVERENI TOTOZNOSTI, no fuj. Kampak bychom dosli, soudruzi, ze ? Do brusele, leva, zpatky ni krok.
Ale ho*no. Vůbec to neudržovali, věčně jim něco nefungovalo, blogeři si stěžovali a ani odpověď na mail jim nepřišla, natož aby nefunkční věc opravili.Ovšem mám tu mayday: nejde nám stáhnout blog, na kterém jsou tisíce povídek (ne přes jejich nástroj) - kdyby se o to chtěl někdo pokusit, bylo by to jemně řečeno fajn
Spíše provozovatel: „neodpovídá moderním požadavkům“!
Taky Vám přijde ta fráze totálně ujetá? Co když právě sdružuje uživatele, kteří "neodpovídají moderním požadavkům" (tj. tyto moderní požadavky nemají). To že moderní znamená zastaralý tady ani nebudu rozebírat, držet se módy je podle mě holý nesmysl.
Mohli to dát na Aukro. Jen ty domény mají hodnotu pár stovek tisíc, komunita taky. Můžou to tam dát od korunky. Jen tak to vypnout je zlo.
To je když marketing převáží nad účelem. Můžou to nechat zapnutý a nerozvíjet
Jenže ono i to "nechat zapnutý" něco stojí.
předat komunitě? kolik z těch lidí co to používá má místo na serveru a pár stovek ročně na doménu? B-]
A co podpora uživatelů?
Byly časy (a není to tak dávno), kdy jste museli (když jste chtěli něco prezentovat) založit svou vlastní stránku a naučit se alespoň základy HTML. Byli jste svými vlastními pány a byli závislí jen na poskytovateli webhostingu. Pak přišly blogy a různé WYSIWYG editory, kde už jste byli celkem dost omezeni danou platformou, ale stále to bylo relativně kreativní. No a teď se drtivá většina veřejnosti přesunula na sociální sítě, kde píše jen nějaké útržky, jste těžce omezeni danou platformou (cenzura atd.), každý váš krok je logován a v podstatě nic vám tam nepatří.Vím, že je to "vývoj", jen nevím, zda je to dobrý vývoj. Štve mě, jak se veřejný internet sterilizuje a monopolizuje. Sociální sítě jsou anti-internet.
Jojo, naštěstí předtím se používal telnet a neformátovaná textová data. Dokonce nebylo ani DNS, domény se sdílely taky v texťácích, hosts.Takže tehdy mohl psát každý, kdo se uměl dotknout klávesnice, a dokonce si i navymýšlet vlastní doménový strom; a kdo ho používal, byl tam s ním.Pak přišlo HTML a všechno zničilo. Přišel Gopher, pak HTTP, a to už byl jen krůček k fejstjůbům. Starej dobrej telnet a ASCII.
Odpověď pitomce
Vlastní web si mohou lidi udělat i dneska. Akorát díky těm službám má tu možnost něco publikovat prakticky každý a může se soustředit na to psaní místo na technické detaily. Jiná věc je, jestli ty publikované věci stojí za to...
jo, je to humáč, fb a podobný s*it by měly skončit, už jen kvuli sběru dat.. vývoj de dopředu a taky sem časem vyměnil ručně psanej web za moderní komplet balík, pokles návštěvnosti však nevykazuje.. B-] věstšina veřejnosti je na socsíti protože se tam akorát chluběj dovolenou, fotky s čoklama, a kdejaký kraviny, který jim připadaj strašně zajímavý.. B-]
Sociální sítě hlavně nejdou fulltextově prohledávat, historie tam neexistuje (najít text starší pár týdnů už je problém), často jsou profily zamčené, nebo smazané.Společnost, která žije jen přítomností, to jsou snadno ovladatelná zvířátka.
S vaším závěrem souhlasím, argumentace je však neplatná. Na Facebooku historie je, pokud vím, tak kompletní, a prohledávat ji lze též. Nedávno jsem hledal své zhruba pět let staré příspěvky a obrázky, nějakou dobu jsem s tím bojoval, ale nakonec to šlo docela pohodlně.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.