Prohlížeče | Chrome | Paměti

Komunita si dělá legraci z Chromu. I na nejnabušenějším Macu Pro dokáže zabrat přes 1,4 TB operační paměti

Komunita si dělá legraci z Chromu. I na nejnabušenějším Macu Pro dokáže zabrat přes 1,4 TB operační paměti

Google Chrome už je poměrně dlouho terčem vtípků kvůli jeho spotřebě operační paměti na každý otevřený tab. Kam až sahá jeho „nenažranost“, se rozhodl otestovat Jonathan Morrison, který měl k dispozici nejvyšší variantu Macu Pro s 1,5 TB operační paměti.

Test začal poměrně jednoduše – nejdříve došlo k otevření dvou tisíc tabů s webovými stránkami a Chrome kvůli tomu zabral 75 GB paměti. Po otevření a načtení 5 tisíc tabů už se spotřebovaná kapacita operační paměti dostala na 170 GB. Pak nechal stroj přes noc běžet a ráno se nestačil divit.

Google Chrome už měl otevřeno 6 tisíc tabů a spotřebovával 857 GB paměti. I bez zvyšování počtu tabů se postupně zabraná kapacita jen samotným Chromem dostala na 1,4 TB, kdy Chrome zahlásil chybu a prohlížeč spadl. Operační systém macOS Catalina a ostatní aplikace ale běžely normálně.

Diskuze (74) Další článek: Co je to koronavirus a jak moc je nebezpečný pro člověka. Studie nenalezla důkazy o přenosu z matek na děti

Témata článku: Apple, Prohlížeče, Chrome, Paměti, Komunita, Google Chrome, Paměť, Mac, Jonathan Morrison, Legrace, Tab, Operační paměť


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky