Windows | Windows 10 | Windows 7

Komunita našla způsob, jak stahovat aktualizace pro Windows 7 i bez placení

V lednu příštího roku končí oficiální prodloužená podpora Windows 7 a po tomto datu již systém nedostane žádné aktualizace. Pokud tedy Microsoftu nezaplatíte. Nyní ale komunita přišla na způsob, jak toto omezení obejít.

Firemní zákazníci, kteří si předplatí Windows 7 Extended Security Updates (ESU), získají od Microsoftu aktualizace zabezpečení i po 14. lednu, kdy již běžní zákazníci o jakýkoliv servis nadobro přijdou, včetně bezpečnostních aktualizací systému. Nabídka je mířena na firmy, které ještě nestihly přejít na aktuální Windows 10 a dává jim dodatečný čas na přípravu systémů.

Prodloužená podpora ale není vůbec levnou záležitostí a každým dalším rokem se bude částka za jeden počítač zvyšovat. V prvním roce se jedná o 25 dolarů za Windows Enterprise a 50 za Windows 7 Pro, v dalším již o 50, resp. 100 dolarů. Microsoft se tak všemi dostupnými prostředky snaží, aby všichni zákazníci Windows 7 opustili. ESU je navíc dostupné pouze pro firmy, které mají smlouvy s Microsoftem a tak malí zákazníci a domácí uživatelé na prodlouženou podporu nedosáhnou.

Staré „děravé“ licenční klíče

Komunita ale nyní přišla na způsob, jak toto omezení obejít a získat aktualizace i bez placení. Minulý měsíc Microsoft vydal aktualizaci KB4528069, která umožňuje administrátorům ověřit, zda je daný systém možný zařadit do ESU programu. K tomu je třeba zadat i licenční klíč.

Komunitě na webu My Digital Life se ale podařilo toto omezení obejít za pomocí utility BypassESU. Díky tomu je možné přijímat tyto aktualizace i na zařízeních, které k tomu oficiálně nejsou způsobilé, včetně edic Windows 7 Home Premium či Starter. Jedná se ale o podobnou metodu, která se objevuje při obcházení licenčních klíčů pro Windows celkově a je zcela v rozporu s licenčními podmínkami daného softwaru.

Microsoftu se sice nikdy nepodařilo zcela odstranit různé možnosti, kterými uživatelé obchází aktivaci Windows, zde je ale pravděpodobné, že systém upraví tak, aby BypassESU nebylo možné použít. Pro běžného uživatele je tak bezpečnější a jednodušší upgradovat svůj počítač na Windows 10, které jsou podporované jak po funkční, tak i bezpečnostní stránce.

Jak zkrotit Windows update? Poradíme:

Zdroj: ZDNet

Diskuze (75) Další článek: Gmail se naučil hromadné přeposílání zpráv bez nutnosti je stahovat

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Bezpečnost, Operační systémy, Windows 7, Aktualizace, Hacking, Podvod, Redmond, Klíč, Systém, Komunita, Windows update?, Zákazníci, Placení, Eso, Starter, Windows Enterprise, Uživatelé


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu