Kryptoměny

Komunikátor Kik končí. Tvůrci se chtějí soustředit na vlastní kryptoměnu Kin

I když světu komunikátorů vládne WhatsApp s Messengerem, populární jsou i menší aplikace. Jednou z takových je i kanadský messenger Kik, který ale nyní končí. Tvůrci se totiž chtějí plně zaměřit na vývoj vlastní kryptoměny Kin.

Hlavním důvodem pro zrušení služby je, dle jejího tvůrce, aktuálně probíhající šetření ze strany finančních úřadů. Ty se na firmu dívají kvůli její kryptoměně Kin a údajně jedním z řešeních bylo ukončit právě komunikátor. Kryptoměna Kin vznikla v roce 2017 a v rámci prvotních investic (ICO – initial coin offering) vybrala 100 milionů dolarů. V červnu 2019 se ale firma dostala do sporu právě s finančním úřadem, který tvrdí, že prvotní kolo investic nebylo řádně ohlášeno.

Kik byl založený již v roce 2009 a byť celosvětově aktuálně nepatří mezi nejpoužívanější aplikace, stále se, alespoň co se týče USA, řadí mezi ty, které uživatelé nejvíce používají. Umožňoval jak klasický chat mezi uživateli, tak i populární posílání gifů či samolepek a nechyběli ani boti pro komunikaci s různými stránkami.

Zrušení komunikátoru znamená jak konec celé služby, tak i propuštění přibližně stovky zaměstnanců. Přesné datum  ukončení ale tvůrce neoznámil. Firma si jich ponechá pouze 19, kteří se budou věnovat Kinu. Ten používají nejrůznější aplikace jako platidlo za nejrůznější bonusy.

Jaké soukromí nabízí různé chatovací aplikace?

Zdroj: Business Insider

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je Bitcoin, prosazuje se ale také Ethereum nebo Litecoin. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc, například Facebook připravuje kryptoměnový projekt Diem.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinJak prodat bitcoin • Obchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Diskuze (2) Další článek: Vědci hledali odpověď na otázku, zda je možné vyslat misi k mezihvězdné kometě Borisov. K čemu dospěli?

Témata článku: Kryptoměny, USA, Komunikace, Uživatelé, Finanční úřad, Komunikátor, Tvůrce, Aplikace, Kino, Business insider