Kombinovaná mechanika DVD-ROM, CD-RW v jednom balení

Již nyní si můžete koupit mechaniku Ricoh MP 9060A, která bude představena až na CeBITu. Českému Impromatu se podařilo tuto mechaniku získat s předstihem a už ji nabízí ve volném prodeji.
Již nyní si můžete koupit mechaniku Ricoh MP 9060A, která bude představena až na CeBITu. Českému Impromatu se podařilo tuto mechaniku získat s předstihem a už ji nabízí ve volném prodeji. Jediným rozdílem proti verzi, která bude ohlášena za měsíc, je dodávání v bulk balení, tedy bez hezké krabice a dodávaného softwaru. Impromat má nicméně k dispozici seznam programů, které tuto mechaniku již podporují, takže nebudete čekat, než se objeví potřebné programy. Ricohy jsou dodávány s programem Nero, ten ale je prý zatím jen v japonské verzi, anglická verze s podporou této kombinované vypalovačky se chystá.

Na to, že mechanika obsahuje dvě poměrně specifická zařízení, není ani její cena příliš vysoká; pro koncového zákazníka činí okolo 15 tisíc, pěkná krabice a dodaný software ji zřejmě o něco zvýší. Parametry této interní mechaniky také nejsou cítit kompromisem:
Rozhraní ATAPI
vyrovnávací paměť 2 MB
zapisovací rychlost 6x, 4x, 2x, 1x (CD-R) 4x, 2x, 1x (CD-RW)
čtecí rychlost 24x Max (CD-RW/CD-R/CD-ROM),4xMax(DVD-ROM)
metody zápisu celý disk, celá stopa, paketový zápis (Disc At Once, Track At Once, Multi-session Session At Once, Packet Writing)
podporované formáty CD-DA, CD-ROM, CD-ROM+CD-DA, CD-ROM XA, VideoCD, CD-I, PhotoCD, CD Extra, CD TEXT, Bootable CD
průměrná přístupová doba 120 ms (CD-RW/CD-R/CD-ROM), 200 ms (DVD-ROM)
Instalace horizontální/vertikální
Kombinovaná mechanika Ricohu určitě získá své příznivce. DVD-ROM konečně začíná nahrazovat v počítačích CD-ROM mechaniky a CD-RW mechanika se také pomalu stává standardní součástí počítače. Proto tedy je problém při zaplňování volných pozic v počítači, dvě velké mechaniky spotřebují prostor i konektory. Jejich kombinací tak zabijete dvě mouchy.

Na Cebit se připravuje i další novinka Ricohu: vypalovačka, který by měla opět zvýšit dostupné rychlosti vypalování a čtení. CD-RW by se v ní mělo dotknout šestirychlostní hranice vypalování.

Váš názor Další článek: Computer 1/00

Témata článku: Software, DVD, Mechanika, Ricoh, Track, Balení, Celá stopa, ROM, Potřebný prostor, Extra, Krabice, Jed, Kombi, Mp, CD, CD-ROM, Software na Heureka.czLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Pro práci i pro zábavu, pod stromeček. Vybrali jsme 15 tabletů, které se dnes vyplatí koupit

Pro práci i pro zábavu, pod stromeček. Vybrali jsme 15 tabletů, které se dnes vyplatí koupit

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 13 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
Tablety
Recenze hry Disco Elysium - Final Cut. Detektivka, která by vydala na knižní sérii

Recenze hry Disco Elysium - Final Cut. Detektivka, která by vydala na knižní sérii

Tato detektivka je už sice starší záležitostí, ale na konzole dorazila v krabicové verzi teprve nedávno. Při té příležitosti jsme si řekli, že by nebylo od věci se k ní vrátit a podívat se na to, jaké změny přinesla její Final Cut verze.

Martin Nahodil
Disco ElysiumPS5RecenzeAdventury
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10