Internet | Starlink

Kolik bude stát a jak bude rychlý Starlink? Je tu první nabídka na připojení k satelitnímu internetu

První zájemci o satelitní internet Starlink budou platit 500 dolarů (11 550 Kč bez daně) za terminál a 99 dolarů měsíčně (cca 2300 Kč bez daně) za připojení. To by mělo dosahovat rychlosti 50 - 150 Mb/s při latenci 20 - 40 ms. Takové parametry byly zveřejněny na Redditu uživatelem, který je zapsán jako účastník betatestování a nyní nabídku dostal e-mailem od provozovatelů Starlinku. Rozesílání takové nabídky vybraným betatesterům čerstvě potvrzuje i CNBC.

Samotný Starlink žádnou takovou nabídku zatím oficiálně nezveřejnil, ale první testeři už mohli vnikající internetovou síť vyzkoušet a nyní již asi přišel čas, kdy by mohla být využívána trvale, byť stále v omezeném testovacím režimu. Vyšší cena za takové internetové připojení může zafungovat jako filtr, aby se přihlásili jen opravdu vážní zájemci.

Provozovatelé Starlinku v průvodním e-mailu dále slibují, že do léta 2021 by se měla latence snížit na 16 - 19 ms. Dále je upozorněno, že síť může být v této chvíli ještě nestabilní. Na druhou stranu potěší, že není zmínka o nějakých datových limitech.

Satelitní síť Starlink aktuálně využívá 775 satelitů, které již byly vyneseny na oběžnou dráhu. Už to stačí k tomu, aby se dalo internetové připojení používat. Do budoucna má být satelitů nejméně dvanáct tisíc, což výrazně zvýší kapacitu a přenosové rychlosti. 

Diskuze (127) Další článek: Windows 10X budou hotové v prosinci. Zatím ale bez podpory Win32 aplikací

Témata článku: Internet, Starlink, Satelit, Reddit, E-mail, Internetové připojení, Dolar, Provozovatel, CNBC, Bude, Satelitní komplety na Heureka.czThe Matrix Awakens bude herním zážitek na Unreal Enginu 5

The Matrix Awakens bude herním zážitek na Unreal Enginu 5

Na Playstation 5 se chystá doprovodný zážitek k nejnovějšímu filmu. Prozatím bez oficiálního potvrzení.

Michal Maliarov
Unreal Engine 5PlayStation 5
Hry zadarmo, nebo se slevou: balíček Batmanových her a Dead by Daylight zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: balíček Batmanových her a Dead by Daylight zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Programujeme ZX Spectrum: Ten nejhloupější možný program v Basicu
Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuHistorieProgramování
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10