Kolečko českých TechNetů startuje

V Brně proběhl první z TechNetů – odborných konferencí Microsoftu, které v krátké době proběhnou Českou i Slovenskou republikou.
Konference TechNet je již tradiční konferencí Microsoftu, která je zaměřená především na odbornou stránku věci pro profíky, není to tedy žádné roadshow s obecnými frázemi, ale detailní pohled pod pokličku jednotlivých řešení. Vstup na konferenci je přesto zdarma, účastníci navíc dostanou DVD s aktuálními service packy a opravami spolu s prezentacemi z Windows .NET Server DevCon z loňského září. V rámci promoakce lze navíc koupit knihu Bezpečnost Windows 2000/XP za 300 Kč (původně 590 Kč). TechNet Jaro 2003 proběhl včera v Brně, zítra bude v Praze, 27. března v Košicích a 2. dubna v skončí v Bratislavě.

Jarní konference je věnována především představení Windows Serveru 2003. Ve dvou přednáškových blocích se probírají jeho základní vlastnosti, třetí se věnuje nové vylepšené bezpečnosti Windows 2003 a poslední blok se zaměřuje na zabezpečení síťové komunikace na platformě Windows. Program konference je ostatně k dispozici na webu.

Klepněte pro větší obrázek

Na brněnské konferenci byl přednáškový sál zcela zaplněn, vešlo se sem zhruba 600 účastníků. Bylo poznat, že se jedná více o profíky než o náhodné kolemjdoucí, které zlákal chlebíček zdarma, byly tak užitečné i vzájemné diskuze mimo prezentace. Úroveň prezentace šla více do hloubky, bohužel praktické ukázky nemohly v daném čase pojmout všechny vlastnosti Windows Serveru 2003.

Diskuze (10) Další článek: Tele2 sníží výrazně ceny, aby mohla konkurovat ADSL

Témata článku: Windows, Bezpečnost, Třetí úroveň, Jarní konference, Chlebíček, Kolečko, Detailní pohled


Určitě si přečtěte

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

Dell XPS 13: Když vás ostatní doženou až za tři roky

** XPS 13 nastartoval trend notebooků bez rámečků ** Letošní model kompletně přechází na USB-C ** Navzdory malému tělu se řadí výkon ke špičce

Tomáš Holčík | 34

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

** Chcete chovat akvarijní rybičky, ale nemáte čas se o ně starat? ** Chytré akvárium je samo nakrmí a postará se o jejich komfort ** Projekt Bluenero zatím sbírá finance na Indiegogo

Karel Kilián | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku