Koláče bez práce

Kanceláří dnes dominuje Microsoft Office. Toho si je plně vědoma i firma MetaCreations, která připravila pro všechny uživatele PowerPointu a Excelu velice zajímavý doplněk Office Advantage.
Jiří Chrustawczuk: kanceláří dnes dominuje Microsoft Office. Toho si je plně vědoma i firma MetaCreations, která připravila pro všechny uživatele PowerPointu a Excelu velice zajímavý doplněk Office Advantage.

Jde o jakýsi zásuvný modul spouštějící se uvnitř aplikace (PowerPoint, Excel). Slouží k vytvoření profesionálního vzhledu prezentací nebo grafů, a to velice snadným způsobem – jediným stisknutím tlačítka. Mezi základní prvky, které Office Advantage poskytuje, patří vyhlazený text a grafika, jemné rozmazání při vrhání stínů, vyspělejší plnění vzorem a další.

Výhoda pro kancelář
Office Advantage si zjistí konfiguraci součástí Office a provede vlastní instalaci. Nyní se v Excelu či PowerPointu objeví vlastní paleta nástrojů Advantage.

Způsob práce v Excelu je shodný s vytvářením standardního grafu. Rozdíl je však v grafickém vyjádření, to vám totiž Office Advantage poskytne v perfektní kvalitě hodně vzdálené od standardního grafu.

V základní nabídce je šest grafů – koláčů či sloupců mezi, kterými můžete přepínat podobu 2D a 3D zobrazení. Současně se zobrazením grafu se objeví ovládací prvky, obsahující navigaci pomocí tlačítek, tedy lupu, posun, rotaci grafu, dále je možná změna barev, průhlednosti, viditelnosti a změna perspektivy.

Opravdovou lahůdkou je pak pomocná rovina se soustředěním na vybraná data, s kterou lze libovolně manipulovat. Trojrozměrné grafy jsou graficky velmi povedené, měnit jdou samozřejmě všechny charakteristiky jako popis os, mřížka, barva, legenda a jiné.

Rozjeďte prezentaci v PowerPointu!
V PowerPointu se dají inovace rozdělit do dvou skupin na vylepšení v zobrazování (efektech) a ve zvuku. Zobrazovací efekty zahrnují všemožné nájezdy, efekty, rozpouštění, zoom a jiné, aplikovatelné na texty nebo obrázky.

Dalším zpestřením jsou výplně s nezvyklým ovládáním v podobě šestiúhelníků. Vytvořenou výplň je možné aplikovat na celou prezentaci v podobě stylu, přednastavené jsou např. Antartic, Windows, Blue Gradients, čímž prezentace získá jedinečný a profesionální vzhled.

V oblasti zvuku vám Office Advantage nabídne flexibilní nástroj pro přidání zvuku k prezentaci je možno přímo synchronizovat např. mluvené slovo s běžící prezentací. Samozřejmostí je také využití možností využití grafu, které jsou v Excelu.

lepší grafy v Office
MetaCreations Office Advantage
Zapůjčil: Quentin, Praha
Telefon: (02) 33 35 55 85
Cena: 5 440 Kč bez DPH
Parametry: Sada zásuvných modulů pro tvorbu prezentací v MS Office 97 a 2000. Office Advantage spustíte ve Windows 95, 98, 2000 nebo Windows NT 4.0 a musíte mít nainstalován Excel 97, 2000 a PowerPoint 97, 2000. Pokud ho budete spouštět pod Office 2000, určitě proveďte update verze 1.0 na verzi 1.0.5. Vyvarujete se tím nečekaných pádů celého programu, zvláště v PowerPointu. Office Advantage lze integrovat i do webového prohlížeče (stejně jako exportovat prezentaci v PowerPointu do HTML). Jeho začleněním se objeví přístup k navigačním a zobrazovacím nástrojům. K hardwarovým nárokům lze uvést, že čím více, tím lépe, zvláště u PowerPointu při efektním najíždění textů a obrázků poznáte, jak je výkonná vaše grafická karta. MetaCreations doporučuje minimálně Pentium 120, lépe však Pentium 200 a alespoň 32 MB RAM.
Diskuze (8) Další článek: Encarta 2000: vědomosti v novém hávu

Témata článku: Microsoft, Jedinečný parametr, Nezvyklý prvek, Advantage, Shodná barva, Základní efekt, Práce, Jediný stisk, Základní prvek, Mluvené slovo, Koláč


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky