Kodak uvádí fotoaparát s podporou MP3

Větší důraz je spíše na MP3 a krátké videosekvence, Nejedná se ale o nějak předraženou záležitost.
Větší důraz je spíše na MP3 a krátké videosekvence, Nejedná se ale o nějak předraženou záležitost.

Co mají digitální fotoaparáty a MP3 přehrávače společné? Hlad po paměti. Paměť prodražuje kapesní MP3 přehrávače i jednoduché fotoaparáty. Když spojíte ale tyto dvě funkce dohromady, paměť využijete efektivněji.

To je i hlavním mottem nového fotoaparátu Kodak MC3. Ten nabízí jen velmi základní rozlišení 640×480, navíc má ale snímání videa v rozlišení 320×240 při deseti nebo dvaceti snímcích za sekundu. Menší framerate je postačující například pro zasílání videa e-mailem.

Fotoaparát používá klasické karty Compact Flash, které Kodak podporuje nejvíce, standardní konfigurace budou dvě, s 64 MB paměti bude přístroj za 299 dolarů, s 16 MB za 229 dolarů. Protože se fotoaparát připojuje přes USB rozhraní, je nahrání fotek nebo písniček velmi rychlé. Paměť se sdílí mezi MP3 a snímky, na 64MB kartu se vejde až 600 fotek v rozlišení 640×480, nebo odpovídající množství MP3 hudby.

Podporován je zatím pouze formát MP3, i když firmware v přístroji lze aktualizovat a tak se počítá s budoucí podporou i dalších standardů. Přístroj je poháněn třemi mikrotužkovými bateriemi a udávaná výdrž je 2 hodiny nahrávání videa nebo sedm hodin přehrávání MP3.

S dodávkami fotoaparátu se počítá od března. Podobné jednoduché fotoaparáty se pohybují cenově hodně pod deseti tisíci, naopak MP3 přehrávače podobných parametrů se pohybují okolo deseti tisíc. Ač tedy nakonec může přístroj dopadnout jako příliš multifunkční, tedy že ani jedna funkce nebude dotažená k dokonalosti, přinejmenším to sdílené využívání paměti je velmi zajímavé.

Váš názor Další článek: Otestujte novou verzi Vltavy.cz!

Témata článku: Fotografování, MP3, Fotoaparát, Kodak, Moto, Podpora, Moto 360, Krátké video, Podobné parametry, Standardní konfigurace, Motto

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost