Kodak umí i velkoformát

Firma Kodak uvedla nedávno řadu novinek v oblasti profesionálních digitálních zařízení. Pro mnohé trochu překvapivě se nejedná hlavně o digitální fotografii, ale o tiskárny.
Firma Kodak uvedla nedávno řadu novinek v oblasti profesionálních digitálních zařízení. Pro mnohé trochu překvapivě se nejedná hlavně o digitální fotografii, ale o tiskárny.

Jde především o velkoformátovou inkoustovou tiskárnu Kodak Professional LFP 3062, která doplňuje portfolio velkoformátových inkoustových tiskáren o nejširší (152 cm) a nejproduktivnější model. Dále Kodak představil novou multiformátovou sublimační tiskárnu Kodak Professional 8660, nové verze digitálních fotoaparátů Kodak Professional DCS 520/620 a nové vlastnosti software pro profesionální digitální fotoaparáty Kodak.

Kodak Professional LFP 3062 (Large Format Printer) je nejširším a nejvybavenějším modelem plotru od Kodaku. Pro tisk je použita kombinace šesti barev, klasický CMYK rozšířený o Clight (light Cyan) a Mlight (light Magenta). Tisk je prováděn PIEZO technologií a dosahované rozlišení je 1440x720 dpi. Kromě automatického navíječe role papíru jsou užitečným doplňkem plotru i dodávané ICC profily, pro tisk je použit softwarový RIP BEST Color a nazmar nepřijde ani program ColorMouseToo!, aplikace pro rychlou a precizní správu barev, dodávaná včetně Denzitometru/Colorimetru. Cena je sice dost vysoká, těsně pod osm set tisíc, dodávané příslušenství hlavně v oblasti zprávy barev je neobvyklé. Pozici na našem trhu ale tiskárna nebude mít příliš snadnou, zavedené značky (HP, Encad, Mutoh…) a poměrně malý trh u nás neposkytuje příliš velký prostor pro nové značky a modely.

Váš názor Další článek: Vzorečky v 3D Studiu

Témata článku: Software, Kodak, R.I.P., Velkoformátové tiskárny, Plotry, Format, Nejvybavenější model, Nové příslušenství, Tiskárny inkoustové, Magenta, Light, CMYK

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost