Knižní bestsellery: Vytváříme hudební CD a MP3

---Inzerce--- Další upozornění na zajímavé knihy ke koupi. Vybrána je všehochuť, takže se vám možná bude i něco hodit. Za shlédnutí určitě nic nedáte.

Stavíme si malou síť
Autor: Aleš Kostrhoun

Klepněte pro větší obrázekMáte ve své firmě nebo i domácnosti několik počítačů? Musíte mezi nimi neustále pobíhat s disketou v ruce a tímto nepohodlným způsobem přenášet důležitá data? Chcete, aby vaše počítačové hry získaly nový rozměr v podobě soupeřů ovládaných vašimi kamarády? Postavte si počítačovou síť! Problematikou vybudování malé počítačové sítě se zabývá právě publikace, kterou si můžete koupit. Je určena všem počítačovým nadšencům, kteří si pohrávají s myšlenkou na propojení svých počítačů do sítě. Hlavní pozornost věnuje popisu, jak vybudovat počítačovou síť propojením počítačů s operačním systémem Windows ME. Avšak stranou zájmu nezůstávají ani počítače s operačním systémem Windows 98 SE a Windows 2000.

Schůzky s blbcem odkládejte na neurčito
Autor: Scott Adams

Klepněte pro větší obrázekNa horách i v údolích, na kopci i v dolíku se lidé ptají: "Kde sehnat dalšího Dilberta?" Řešení máte nadosah. Právě držíte v ruce první výběr dilbertovských kreslených vtipů od Scotta Adamse. Nabízí se srovnání Adamsova díla s pracemi Leonarda da Vinciho. Rozdíly jsou pozoruhodné. Adams nabízí ostrovtip a silný vývoj postav, zatímco da Vinci roky umně skrýval, že neumí namalovat stín. Tedy bod pro Adamse. Možná to není zcela čistý úder, ale da Vinci prý psal pozpátku a navíc je mrtvý. Další bod pro Adamse. Volba je tedy jasná. Zákazník vyžadující nadčasovou knihu, která si zaslouží víc, než jen pouhé prolistování u knihkupce (za což bohužel autorovi neplyne žádný honorář), si nutně zvolí tuto knihu. Zbytek světa si může klidně koupit Monu Lisu.

Digitální video v praxi - velká kniha
Autor: Petr Beránek

Klepněte pro větší obrázekKniha vás postupně provede všemi činnostmi, kterými se budete zabývat při zpracování nahrávek digitálního videa. Natočením záběrů, jejich záznamem na disk počítače, úpravami a střihem, zaznamenáním hotového díla na videokazetu nebo vypálením na CD nebo DVD. Pokud vám dělá problémy prokousat se manuály dodávanými spolu s videokamerami, střihovými kartami a programy, pak vám chybí právě tato kniha.

Vytváříme hudební CD a MP3
Autor: Vladimír Němec

Klepněte pro větší obrázekChcete vypalovat nebo kopírovat CD? Máte rádi hudbu a chcete si vytvářet CD podle svých představ? Chcete mít své oblíbené skladby na jednom místě ve formátu MP3? V této knize se nejen dozvíte, jak na to, ale na doprovodném CD naleznete potřebné prográmky, se kterými můžete vypalovat CD, upravovat skladby, nebo je převádět do MP3. Autor vám vysvětlí, jak propojit počítač s věží, kazeťákem nebo gramofonem a jak nahrávky na kazetách (nebo jiných zvukových nosičích) převést do počítače. Jak asi sami víte, jsou takové nahrávky (zvláště ze starších kazet a gramofonových desek) často zašuměné nebo se z nich občas ozývá praskání. To lze odstranit a zvukovou kvalitu tak lze do značné míry vylepšit. Když jste písně upravili ke své spokojenosti, můžete si je vypálit na CD. Autor vás provede kompletně tvorbou zvukového CD, poradí, jak je úspěšně vypálit a čemu se vyhnout. Jestliže jste podlehli kouzlu formátu MP3 a jeho úspornosti, nebo jste zvědaví, co to vlastně je, můžete si s pomocí naší knihy převést skladby z CD, kazet nebo jiných zvukových nosičů do MP3, vytvořit si vlastní archiv a písničky si doplnit texty stažené z Internetu.

Microsoft Windows 2000 Server Otázky a odpovědi ke zkoušce MCSE
Autor: Robert Sheldon

Klepněte pro větší obrázekKdybyste dnes podstoupili zkoušku 70-215: INSTALLING, CONFIGURING, AND ADMINISTERING MICROSOFT WINDOWS 2000 SERVER, uspěli byste při ní? Chcete získat titul Microsoft Certified Professional (MCP), důležitý základ pro nejvyšší certifikaci Microsoft Certified Systems Engineer (MCSE), nebo si jen zkusit, zda jsou vaše znalosti Windows 2000 na úrovni uznávaného experta? Či získat nástroj, jak spolehlivě ověřit znalosti přijímaných zaměstnanců? Sada složená z knihy a CD vám poskytne levné, bezrizikové zhodnocení šancí u zkoušky a umožní postupně splnit její nároky! CD: zkušební test MCP (MCSE) Testovací systém obsažený na CD generuje různé sady 50 otázek ve shodném (tj. anglickém) prostředí, na stejné vědomostní úrovni a v odpovídajícím tématickém zastoupení jako skutečný ostrý test. Umožňuje:

 • opakovaně spouštět test s různými sadami otázek,
 • prohlížet správné a nesprávné odpovědi,
 • vidět (tisknout) finální skóre i hodnocení úspěšnosti v jednotlivých okruzích.

Kniha: vysvětlení otázek a odpovědí Kniha obsahuje všechny otázky a odpovědi ze zkušebního simulačního testu v češtině, zdůvodnění správných i nesprávných odpovědí a přesné odkazy na Resource Kit, Training Kit, on-line nápovědu či zdroje na webu, kde lze nastudovat informace k daným problémům. Součástí knížky i CD je anglicko-český slovníček klíčových pojmů z testovaných oblastí, neboť orientace v pojmech je častým problémem nejen při testu. Kniha i test na CD vám usnadní přípravu ke zkoušce 70-215 a doplní vaše znalosti a dovednosti v těchto oblastech:

 • Instalace Windows 2000 Serveru
 • Správa síťových služeb, tiskáren, souborů, složek a WWW serverů
 • Konfigurace zařízení a ovladačů
 • Optimalizace výkonu a spolehlivosti systému
 • Konfigurace pracovního prostředí
 • Správa datových úložišť
 • Řešení potíží se síťovým připojením
 • Zabezpečení systému

V neposlední řadě se dozvíte, jak je to doopravdy s některými záludnostmi Windows, získáte cenné odborné tipy a objevíte řešení řady typických i netypických problémů.

Uvedené anotace jsou přebrány ze severu Vltava.cz a případně zkráceny. Na Vltavě si rovněž můžete uvedené publikace zakoupit.

Další článek: Kupte si let do vesmíru

Témata článku: Windows, MP3, Knižní, Sheldon, Mona Lisa, Leonardo, Da Vinci, Anotace, Levné tiskárny k počítači, Kopec, Hud, Testovací záběr, Jasná odpověď, Gramofon, Lisa, Adams, Ostrý test, Simulační test, Vinci, Gramofony


Určitě si přečtěte

Windows 10 čekají velké věci. Spekuluje se také o podpoře aplikací pro Android
Lukáš Václavík
Windows 10AndroidSoftwareMicrosoft
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 47

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 44

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest herních monitorů

Jak zabezpečit mobil v rukou dítěte

Radíme s nákupem grafické karty