Knižní bestsellery: SMSmánie a nějaké tipy k mobilu

---Inzerce--- Opět je tu úterý, a tak vám přinášíme další nabídku zajímavých knih, které jsou ke koupi na Vltavě. Dnes něco více i o mobilech.

XSLT Příručka internetového vývojáře
Autor: Steven Holzner

Klepněte pro větší obrázekKniha počítačového guru a zkušeného amerického autora Stevena Holznera vychází vstříc všem programátorům a vývojářům aplikací, jejichž práce se nějak dotýká manipulace s dokumenty XML - dnes už tedy nejen webovými stránkami, ale i dokumenty pro bezpečnou komunikaci v elektronickém obchodování na všech úrovních. Byla napsána se snahou maximálně usnadnit cestu k perspektivní technologii, k níž se jen těžko shánějí přesné a srozumitelné informace. Začít s XSLT tak mohou nejen ti, kdo dosud neměli ponětí o jeho existenci; studnicí nových informací a přehlednou nápovědou na dosah ruky se stane programátorům, kteří už s XSLT pracují delší dobu. Jediným nutným předpokladem je určitá znalost HTML a XML. V knize mimo jiné poznáte:

 • Základy XSLT
 • Vytváření a využití stylů XSL
 • Vytváření a využití šablon
 • Vytváření porovnávacích vzorů
 • Podmíněné výběry a řazení dat
 • Transformace XML na XML, HTML, RTF, TXT a další formáty
 • Modifikace obsahu dokumentů
 • Princip a praktické využití jazyka Xpath
 • Funkce XSLT
 • Pojmenované šablony, parametry a proměnné
 • Práce s rozhraními API procesorů XSLT
 • Formátování textů, tabulek, seznamů, obrázků, odkazů, sloupců, záhlaví a dalších obsahových prvků pomocí XSLT

Vše ilustrují četné praktické příklady (je jich přes 400) a doprovázejí erudované rady a tipy, případně odkazy na další cenné zdroje na Internetu. Ať už jste programátoři na platformě ASP, PHP či Javy se zkušenostmi s XML nebo programujete v objektovém modelu COM, posune kniha Steva Holznera vaše odborné schopnosti zase o příčku výš. Doprovodné CD obsahuje přední editory XSLT a procesory XSLT, s některými z nichž se pracuje v knize Saxon, XT, MSXML, Xalan, další utility pro práci se styly a kompletní lokalizovaný kód příkladů z knihy.

Programujeme .NET aplikace
Autor: Dalibor Kačmář

Klepněte pro větší obrázekKniha Programujeme .NET aplikace ve Visual Studiu .NET podává důkladné seznámení s architekturou .NET a tím, co z nového prostředí vyplývá pro programátory a další čtenáře zabývající se vývojem softwaru: vedoucí projektů, architekty aplikací atd. Obsahuje sedm částí:

 • Proč .NET: problémy starého způsobu programování, zdokonalení na nové platformě.
 • .NET Framework: architektura nového prostředí, společný modul pro běh programů (Common Language Runtime, CLR), automatizovaná správa paměti, dědičnost napříč programovacími jazyky, bezpečnost a ochrana kódu před nelegálním šířením a další nové vlastnosti.
 • Úvod do jazyka C#: Jazyk C# vychází z nejlepších vlastností dosavadních jazyků a je optimálním jazykem pro platformu .NET. Poznáte jeho základní struktury, zpracování výjimek, delegáty a událostní programování, podporu správy verzí, atributové programování či spolupráci se stávajícím kódem.
 • ASP.NET: novinky v tvorbě serverových stránek, webové formuláře, události serverových komponent, kód v pozadí, řízení stavu, caching, zajištění internetové bezpečnosti atd.
 • Web services: význam a tvorba webových služeb, jejich souvislost s protokoly, klienty a základní pravidla návrhu.
 • ADO.NET: architektura a novinky v technologii pro přístup k datům, podpora ve Visual Studiu.NET, funkce XML na platformě .NET.
 • Windows Forms: tvorba uživatelského rozhraní s novou objektovou knihovnou, vizuální dědičnost. Autorův ilustrativní styl a ryze praktický pohled umožní úspěšně se zorientovat v novém prostředí a vytvářet v něm první programy každému, kdo ovládá nějaký programovací jazyk a má alespoň omezené znalosti programování desktopových a internetových aplikací. Dává tak unikátní možnost těm, jejichž znalosti v dosavadních technologiích nebyly zdaleka dokonalé, srovnat krok a dotáhnout se na profesionální úroveň v začínající éře .NET programování.

Přiložené CD obsahuje zdrojové kódy příkladů z knihy, video-ukázky použití technologie .NET, podporu XML pro SQL Server 2000, IbuySpy, Microsoft Internet Explorer 6.0 US, MSN Explorer a další software.

JavaScript Programujeme internetové aplikace
Autor: Rastislav Škultéty

Klepněte pro větší obrázekTato příručka by měla podat pomocnou ruku všem, kdo se chtějí pustit do interaktivních, dynamických či personalizovaných stránek, i těm, kdo již vytvářejí plnokrevné webové aplikace a potřebují mít po ruce dobrý popis potřebných příkazů JavaScriptu. Kniha je proto rozčleněna do tří částí:

 • Učíme se JavaScript. Zasvěcuje do tvorby skriptů a od základů vysvětluje práci v jazyce JavaScript. Dozvíte se, co se dá v JavaScriptu provádět, jak vypadá javascriptový kód, kam se skripty umísťují. Postupně zvládnete všechny stavební kameny jazyka: proměnné, funkce, cykly a větvení, události, uživatelská okna, datum a čas, formuláře, obrázky i cookies a poznáte způsoby řešení nekompatibility v různých prohlížečích.
 • JavaScript v praxi. Představuje dvě desítky ukázkových, velmi praktických příkladů, které pomohou čtenáři pochopit souvislosti a vzájemné propojení jednotlivých funkcí a prvků JavaScriptu nebo je lze jednoduše včlenit do vlastních stránek a začít hned používat. Je zde například efekt prvku při příchodu na stránku, zatřesení oknem prohlížeče, kalendář, navigační kruhové voliče či rotátor reklamních bannerů.
 • JavaScript v referencích. Třetí část je přehledem syntaxe a parametrů důležitých objektů JavaScriptu a jejich vlastností a metod, dále pak funkcí, příkazů a operátorů jazyka. Vždy s vysvětlujícím popisem, případně s krátkým příkladem pro objasnění využití.

Jste-li začátečníkem, budete knihu studovat od úplného začátku. Sebevědomí pro tvorbu hodnotných stránek vám dodá druhá část plná praktických příkladů. Každému, kdo se již vlastní tvorbě věnuje, pak bude užitečná referenční část, v níž najde potřebné příkazy i s parametry, které lze stěží mít všechny v paměti.

SMSmánie
Autor: Ivan Lukáš

Klepněte pro větší obrázekPsaní krátkých textových zpráv (neboli SMS či textovek) je dnes nejpopulárnější mobilní službou. Nabízí ovšem daleko větší možnosti, a právě jimi se zabývá tato kniha. Mimo jiné se zde dozvíte:

 • jak SMS psát co nejefektivněji,
 • smajlíci jako obrázkový způsob komunikace,
 • jak mnohdy nudnou SMS zpestřit,
 • spoustu tipů a možností pro všestranné využití SMS nejen jako zdroje informací,
 • všech možnostech posílání krátkých textových zpráv.

Kniha se věnuje také zkratkám převzatým z anglického jazyka, které rozšiřují možnosti a kapacitu SMS, a svou převážnou částí také smajlíkům. Kniha je užitečnou pomůckou nejen pro začátečníky, ale i pro zkušené uživatele. Díky malému formátu ji může mít čtenář neustále při ruce i na cestách, stejně jako samotný mobilní telefon.

Dalších 333 tipů a triků k mobilu
Autor: Petr Broža

Klepněte pro větší obrázekMobilní telefony dnes už nikoho nepřekvapí - staly se běžnou součástí našich životů. Někdo je umí ovládat lépe, někdo hůře a pro někoho jsou španělskou vesnicí. Tato kniha je taková malá bible pro ty z vás, kteří chcete mobilům přijít na kloub. Méně se věnuje využívání základních služeb mobilních operátorů, jako volání, posílání textových zpráv apod. Zaměřuje se spíše na pokročilejší funkce a usnadní vám denní používání mobilu. Dozvíte se z ní mimo jiné, jak se o mobil starat, aby co nejdéle vydržel, jaké příslušenství lze k mobilu pořídit a v čem vám usnadní jeho používání, jak mobil odblokovat, co je servisní menu a co umí, co všechno dnešní mobilní telefony dokáží a kam budou směřovat v horizontu několika příštích let a mnoho dalšího …

Uvedené anotace jsou přebrány ze severu Vltava.cz a případně zkráceny. Na Vltavě si rovněž můžete uvedené publikace zakoupit.

Další článek: MUSICMATCH Jukebox 7.2

Témata článku: Programování, SMS, Java Runtime, Knižní, Užitečná funkce, Potřebná možnost, Praktický pohled, Nová modifikace, Základní prvek, Ukázkový příklad, Používání mobilu, Nudná komunikace, Bible, Dosavadní informace, Automatizovaná funkce, Základní znalost, Petr Brož, Guru, Důležitý sloupec, Anotace, Profesionální úroveň, Základní popis


Určitě si přečtěte

Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 44

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní