Knižní bestsellery: Jak zvýšit výkon PC Upgrade a optimalizace

---Inzerce--- Dnešní nabídka je zaostřena na hardware. Jak si vyladit počítač na maximální výkon za minimum peněz, vše o hardwarových komponentách, co Linux a hardware a nakonec pár dobrých tipů pro vypalování.

Jak zvýšit výkon PC Upgrade a optimalizace
Autor: Jakub Lohniský, Jiří Kwolek

Klepněte pro větší obrázekChcete hrát nejnovější hry nebo rychle zpracovávat velké objemy dat, sledovat video na počítači, ale místo toho dlouho čekáte, než si PC poradí s prováděnými úkoly? Nezoufejte. Zkušenosti autorů této knihy a mnoha počítačových nadšenců ukazují, že z vašeho počítače lze změnou různých nastavení, případně výměnou některých komponent dostat mnohem víc, než si myslíte. V prvních kapitolách vám autoři pomohou s pochopením, kde má váš počítač své slabé stránky a na co se zaměřit při jejich odstranění. Po těchto vstupních krocích se můžete pustit přímo do čtení kapitol, které vám poradí, jak si vybrat novou součástku a jak ji nainstalovat do počítače. Protože však výkon počítače lze zvýšit i jinak než jen výměnou komponent, naleznete v knize i kapitoly, které se věnují přetaktování (změně pracovní frekvence součástky) nebo vylepšování výkonu celého systému změnou nastavení BIOSu nebo i jiným způsobem. Opomenuta není ani problematika chlazení a napájení či údržby prostřednictvím některých softwarových programů.

Osobní počítač Nejpodrobnější průvodce hardwarem PC
Autor: Scott Mueller

Klepněte pro větší obrázekPokud hledáte podrobné informace o fungování PC a jeho jednotlivých komponent, chcete znát technické parametry různých součástí nebo si jen vylepšit svůj počítač či si jej dokonce sami postavit, pak vám tato kniha může být nesmírně užitečná. Je překladem nejnovějšího, 12. vydání amerického hardwarového bestselleru. Kniha je vybavena množstvím fotografií, tabulek, náčrtů a přehledů. Tematicky je rozdělena do následujících kapitol:

 1. Součásti osobních počítačů, jejich vlastnosti a návrh
 2. Mikroprocesory a jejich specifikace
 3. Základní desky a sběrnice
 4. BIOS
 5. Paměť
 6. Rozhraní IDE
 7. Rozhraní SCSI
 8. Pevné disky
 9. Disketové mechaniky
 10. Přenosná média s vysokou kapacitou
 11. Optický záznam dat
 12. Instalace a konfigurace mechanik
 13. Hardware pro zobrazování
 14. Rozhraní pro vstup a výstup
 15. Vstupní zařízení
 16. Připojování počítačů k Internetu
 17. Lokální počítačové sítě
 18. Hardware pro audio
 19. Zdroje napájení
 20. Tiskárny a skenery
 21. Hardware přenosných počítačů
 22. Sestavování a modernizace počítače
 23. Diagnostika, testování a údržba počítače
 24. Souborové systémy a obnova dat
 25. Slovníček termínů a pojmů

Linux a hardware
Autor: Roderick Smith

Klepněte pro větší obrázekPokud chcete na počítači provozovat Linux, musíte pro plné využití vašeho hardwaru absolvovat následující kroky:

 • Vědět, z jakých komponent je váš systém složen.
 • Vědět, jak spolu jednotlivé komponenty spolupracují.
 • Vědět, jaký druh hardwaru pod Linuxem poběží.
 • Obstarat si ovladače a podpůrný software, který zajistí chod vašeho hardwaru pod Linuxem.
 • Optimalizovat vaši hardwarovou a softwarovou konfiguraci, aby mohl Linux ve vašem systému běžet naplno.
 • Nebo si na základě poznatků z této knihy koupit z hlediska Linuxu co nejlepší novou sestavu.
 • Případně vaši stávající sestavu upgradovat.

Tyto činnosti kdysi vyžadovaly dny hledání a experimentování. S touto knihou, shrnující zkušenosti hardwarového experta pro linuxové systémy, ušetříte množství času a budete si moci dopřát požitek z klidného běhu a maximálního výkonu vašeho linuxového systému.

Hardware jak porozumět svému počítači - podrobný průvodce začínajícího uživatele
Autor: Michal Rybka, Václav Vlček

Klepněte pro větší obrázekKniha zasvětí uživatele jednoduchou a čtivou formou do všech tajů dnešní výpočetní techniky. Čtenář získá velké množství praktických informací o počítači jako celku i o jeho jednotlivých komponentách. Autoři přehledně rozčlenili text do jednotlivých kapitol a tematických celků, které umožní čtenáři snadnou orientaci při hledání řešení specifických problémů.

IRQ, DMA a I/O Předcházení a řešení konfliktů v konfiguraci počítače
Autor: Jim Aspinwall

Klepněte pro větší obrázekJsou zde popsány standardní architektury, technologie a vstupně/výstupní zařízení používaná v současných osobních počítačích postavených na platformě PC. Kniha vám bude sloužit jako kompletní průvodce pro odstranění kolizních konfigurací počítače, a to v prostředích od MS-DOS, přes Windows 95/98 až po Windows NT. Naleznete zde potřebné informace o úpravě registrů operačních systémů Windows, technologiích a standardech PCI, Plug and Play, USB a mnoha dalších. Problémy jsou zde pro úplné pochopení probrány i v historických souvislostech, jak byly zaváděny jednotlivé standardy do praxe, ale rovněž zde najdete názorné ukázky konečných funkčních nastavení. Další velmi užitečnou pomůckou je množství tipů a triků, které vycházejí ze zkušeností autora knihy. Hodnotnou pomocí při nastavení počítačového hardwaru je i řada utilit, které jsou k dispozici na přiloženém CD. K těmto programům naleznete v knize poměrně vyčerpávající návody.

222 tipů a triků pro vypalování CD
Autor: Jakub Lohniský

Klepněte pro větší obrázekTato kniha si neklade za cíl dopodrobna popisovat metody a techniky pro vypalování (jako je tomu u titulu Vypalujeme CD), ale naopak prostřednictvím rad a nápadů objevovat jednotlivé tipy a triky, které jsou při vypalování velice cenným pomocníkem a mnohdy i nutností - jak vybrat správný hardware pro počítač s vypalovací mechanikou, který software je nejlepší a který nejpoužívanější pro snadnější vypalování, nejrůznější tipy na vyladění operačního systému, kde hledat pomoc na Internetu atd.

Uvedené anotace jsou přebrány ze severu Vltava.cz a případně zkráceny. Na Vltavě si rovněž můžete uvedené publikace zakoupit.

Další článek: Microsoft rozesílá zaměstnancům další e-mail

Témata článku: Hardware, Linux, CD Linux, Jak, Snadné odstranění, Knižní, Systém výměny, Úprava PC zdroje, Velký pomocník, Audio knihy, H¨ardwarová údržba, Historický počítač, Sever, Jednotlivé komponenty, Podrobný průvodce, Optimalizace, Anotace, Softwarový program, Hardwarová údržba, Bestseller, Podrobná data, Snadná obnova, Počítačové komponenty, Prováděný úkol, Správné fungování


Určitě si přečtěte

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 92

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 84

Jakub Čížek
Umělá inteligence
Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Windows 10 vylepšují správu aktualizací ovladačů hardwarových komponent počítače
Karel Kilián
OvladačeWindows UpdateWindows 10
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní