Kniha rovnou z tiskárny? Žádný problém!

Vysokorychlostní tiskové produkční stroje pro okamžitý přístup k dokumentům v kombinaci s velkým objemem tisku.
Kniha rovnou z tiskárny? Žádný problém!

Produkční stroje Konica Minolta dokáží vytisknout a svázat knihu během několika minut

Vysokorychlostní tiskové produkční stroje jsou často nasazovány v provozech kde jsou požadavky na okamžitý přístup k vytištěným dokumentům v kombinaci s velkým objemem tisku za krátký čas. Právě tyto parametry splňují produkční stroje Konica Minolta. Jedním z nich je i model bizhub PRO 1050e, který dokáže tisknout rychlostí až 105 černobílých stran A4 za minutu, což je více jak 6 000 stran za hodinu. Bizhub PRO 1050e navazuje na úspěchy předchozího zařízení bizhub PRO 1050, který sklidil řadu ocenění na mezinárodních soutěžích. Oproti konkurenci se však nejedná o „facelift“ staršího stroje, nýbrž o kompletně přepracované zařízení.

bizhub PRO 1050e je primárně konstruován jako tiskové zařízení s možností rozšíření o celou řadu dokončovacích zařízení. Celkově je možné vybrat si z osmnácti konfigurací, které pokryjí nároky nejrůznějších produkčních prostředí. Mimo vysoké rychlosti tisku nabízí zařízení i bohatou funkcionalitu - od oboustranného tisku, až např. po tisk na několik druhů papíru přímo v jedné tiskové úloze.

Jednou z novinek je kombinace zařízení bizhub PRO1050 s finišerem pro lepenou vazbu. Díky tomuto dokončovacímu zařízení je možné vytvářet in-line lepenou vazbu (V2). Pro lepení je použito tavné lepidlo, které zajišťuje pevnost vazby i u knih o několika stech stranách při denním používání. Proces tavného lepení je flexibilní, takže umožňuje výrobu knih a brožur proměnné tloušťky – od 15 listů až do tloušťky 30 mm, a to včetně možnosti vkládání listů se z-skladem.

Mezi klíčové vlastnosti finišeru patří kromě tvorby lepených brožur také přesný in-line ořez obálky, jednostranný či oboustranný potisk obálek, vkládání složených z-listů, či možnost flexibilní volby zdroje pro vkládání obálky.

Díky finišeru pro lepenou vazbu je technologie výroby lepených brožur integrována jako součást automatizované produkce. Unikátní kombinace rychlého tisku o vysokých objemech a automatického vytváření lepených brožur zajišťuje flexibilitu při výrobě při zachování nízkých nákladů. Pro poskytovatele reprografických služeb, či v jiném produkčním prostředí je bizhub PRO 1050 ideální volbou.

Produkční zařízení bizhub PRO 1050e spolu s finišerem pro lepenou vazbu PB-501 bylo oceněno odbornou porotou na v soutěži Zlatý Embax Print 2007 jako nejlepší produkční systém pro černobílý laserový digitální tisk.

www.konicaminolta.cz

Váš názor Další článek: Z laboratoří Adobe: 3D foto s klasickým digitálem

Témata článku: Tiskárny, Kniha, Nízké náklady, Ideální kombinace, Mezinárodní soutěž, Klíčová vlastnost, Rychlé vkládání, Obálky, Vysoká rychlost, Laserový zdroj, Tisk, Klíčový parametr, Výroba obálky, Unikátní kombinace, Ideální volba, Černobílý laser, Tavné lepidlo, Problém, Facelift, Konica Minolta, Vysoký objem


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu