Články z Computeru

Klid a efektivita. Recenze počítačového zdroje Fractal Ion+ 2 Platinum

Vysoká účinnost je tou nejlepší cestou, jak se vyvarovat vysokých ztrát, snížit intenzitu chlazení a tím dosáhnout opravdu minimální hlučnosti.

Plusy

  • Kompletně modulární kabeláž
  • 10 let záruky
  • Malá hloubka
  • Velmi tichý chod

Minusy

  • Až příliš vysoká cena
8,8
Hodnocení

Zdroj Fractal Ion+ 2 Platinum s maximálním výkonem 760 W je už druhou generací zdrojů od společnosti Fractal Design. Oproti první generaci, kterou stále seženete v obchodech přibližně o tisícovku levněji, jsem ovšem ani po dlouhém pátrání nenašel žádné zjevné rozdíly, tedy až na hmotnost, která činí 1,67 kg oproti původním 2,53 kg. Až pohled dovnitř ukázal u nové generace čistší a jednodušší vnitřní design, navíc nově ke zdroji dostanete i pouzdro na kabely.

Klepněte pro větší obrázek

I do menších skříní

Zdroj má pochopitelně všechny kabely odpojitelné, takže si připojíte jen ty, které budete skutečně potřebovat, a ušetříte tím spoustu prostoru ve skříni. Obzvláště v kombinaci s hezky ohebnými plochými kabely, které se snadno skládají do sebe. Délky kabelů jsou u tohoto zdroje plně dostačující i při jeho osazení do větší skříně a také konektorů budete mít zajisté dostatek.

Klepněte pro větší obrázek

Nechybí šestero 6+2pinových napájení pro grafické karty nebo dva 8pinové (jeden 4+4) konektory pro napájení moderních nenasytných procesorů. Na tomto zdroji je také velice sympatická jeho malá hloubka jen 150 cm, díky které se vejde i do menších skříní a nebude tak zabírat drahocenný prostor.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: Nabíječky by měly být povinnou výbavou všech mobilních zařízení, říkají čtenáři Živě

Témata článku: Články z Computeru, Zdroje, ION, Vysoká účinnost, Gold, Chlazení, Molex, Bronz, Platinum, Účinnost, Fractal design, Kabel, Hlučnost, Adata XPG Core Reactor, Zdroj, FDB