Klávesové zkratky pro každou příležitost

Pokud často měníte nastavení různých součástí vašeho počítače, nebo prostě jen spouštíte spousty souborů a nechce se vám je postupně rozklikávat, můžete použít klávesové zkratky. A třeba zkusit i Active Keys…
Pokud často používáte některé položky, které jsou třeba „zahrabané“ až příliš hluboko v takové nabídce start, můžete si je přesunout třeba na pracovní plochu, nebo si k nim přiřadit klávesové zkratky. Protože sám nemám dobré zkušenosti s touto funkcí v samotných Windows a hlavně s rozsahem jeho použití v rámci celého systému, hledal jsem něco co by mi mohlo pomoci. A tady je Active Keys od Softarium, který se pro tuto příležitost hodí více než dobře.

Klepněte pro větší obrázek

Jedná se o jednoduše vypadající a snadno ovladatelný program, který umožňuje přiřazovat klávesové zkratky nejen programům a jejich zástupcům, ale i jiným věcem z několika různých oblastí. Tak třeba by se sem dalo zařadit minimalizace/maximalizace okna, spuštění programu, otevření dokumentu, otevření konkrétní položky z Ovládacích panelů, vypnutí či restart počítače, změna rozlišení a frekvence monitoru, ovládání hlasitosti, dále poslání e-mailu, přepnutí monitoru do pohotovostního režimu a několik dalších. Nebudu zde jmenovat všechny položky, které umí tento program přiřadit určité kombinaci kláves. Když mluvíme o kombinaci, lze pro ni požít klávesy Ctrl, Alt, Win, a libovolný znak.

Když vezmeme v úvahu možnosti programu, vyjde nám z toho jistě pomocník hodný alespoň vyzkoušení, které samozřejmě nikoho k ničemu nezavazuje. Pokud byste chtěli vědět víc, můžete se podívat na domovskou stránku programu, kde naleznete nejen informace o tomto programu, ale také link na stažení instalačního souboru shareware verze, který by měl mít velikost cca 505 kB. Plná verze pak stojí 19,95 USD. Program je připraven pro používání pod MS Windows 9x, ME, NT, 2000, XP.

Diskuze (8) Další článek: NVidia se zase kamarádí s Microsoftem ohledně XBoxu

Témata článku: Windows, Příležitost, Dobrý pomocník, Klávesová zkratka, Nemo, Libovolný znak, Nema

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů