Klávesnice vejpůl

Klávesnice, jejíž část funguje i jako normální optická myš, se pomalu blíží na trh.
Již známe bezdrátové klávesnice, zalomené klávesnice i jsme viděli klávesnice bez kláves. No ale klávesnice, která dokáže nahradit i myš, to skutečně časté není. Australský Rus (nebo ruský Australan) Ari Zagnoev již delší dobu pracuje na prototypu klávesnice, která je rozdělena na dvě samostatné části.

Levá je pevná a obsahuje levou polovinu kláves z běžné klávesnice, má také konvenčnější tvar. Pravá část je pak tvarována zcela netradičně, připomíná spíše kladivo, je to ale proto, že ji lze uchopit stejně jako počítačovou myš. Při běžné práci se chovají obě dvě časti jako klávesnice. Můžete ale uchopit pravou část za prodlouženou část a dotykové senzory ji přepnou do režimu myši, vespod je totiž tradiční optický senzor. Jako tlačítka myši pak slouží kurzorové klávesy, lze ale současně při myšování používat i další tlačítka, prakticky tak máte myš s více než 30 tlačítky. Pravá část komunikuje s levou základnou bezdrátově. V současné době je komunikace infračervená, není problémem ale zabudovat již častější komunikaci přes rádio.

Pravá část má navíc charakter kolíbky, je mírně převážená dopředu, při uchopení myši se tlakem ruky mírně zakloní dozadu a tak se nadzvednou protiskluzové podložky na horní hraně. Pak již myš klouže bez odporu po teflonových podložkách.

Klepněte pro větší obrázek

Na webu Combimouse si můžete prohlédnout i videa s ukázkami práce, podle posledních testů na reálných osobách se údajně zvyšuje produktivita, protože lidé nemusejí přesouvat ruce z klávesnice na myš.

Nicméně i podle popisu a videa je vidět pár nedostatků. Pokud totiž posunete myší někam ke kraji, přesune se vám tam i klávesnice, proto nepíšete s pravou rukou ve stále stejné poloze a tak může docházet k nečekaným situacím. Ačkoli se nabízí využití ve hrách, kde myš s 30 tlačítky jistě přijde vhod, není to pro hry úplně vhodné, přepínání mezi režimy myši a klávesnice si něco vezme, stejně tak naklápění pravé části bude možná trochu vadit.

V současné době probíhají intenzivní jednání s možnými výrobci, Combimouse bude k vidění i na CeBITu, kde si toto zajímavé zařízení jistě rádi osaháme na vlastní ruce.

Diskuze (38) Další článek: Svět Namodro definitivně končí

Témata článku: Klávesnice, Tradiční režim, Běžná komunikace, Pravá ruka, Využitý režim, Běžná práce, Ruská klávesnice, Pravé tlačítko, Nečekaná situace, Běžný senzor, Běžná klávesa, Současný prototyp, Reálná osoba, Levá ruka, Pevná ruka


Určitě si přečtěte

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

Astronomové objevili daleko za Plutem objekt s extrémní dráhou. Může ukazovat na existenci planety Devět

** Astronomové objevili daleko za Neptunem těleso 2015 TG387 ** Okolo Slunce se pohybuje po extrémně protáhlé dráze ** Jeho dráha může ukazovat na existenci planety Devět

Petr Kubala | 10

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 82

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 63

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

Musk pošle lidi na oblet Měsíce. Japonský podnikatel Maezawa vezme na cestu až osm umělců

** SpaceX chce nejdříve v roce 2023 vyslat lidi na oblet Měsíce ** Hlavním pasažérem bude japonský podnikatel Jusaku Maezawa, který vezme na cestu až 8 umělců ** Pětidenní cesta proběhne v chystané lodi BFS

Petr Kubala | 14


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku