Klávesnice vejpůl

Klávesnice, jejíž část funguje i jako normální optická myš, se pomalu blíží na trh.
Již známe bezdrátové klávesnice, zalomené klávesnice i jsme viděli klávesnice bez kláves. No ale klávesnice, která dokáže nahradit i myš, to skutečně časté není. Australský Rus (nebo ruský Australan) Ari Zagnoev již delší dobu pracuje na prototypu klávesnice, která je rozdělena na dvě samostatné části.

Levá je pevná a obsahuje levou polovinu kláves z běžné klávesnice, má také konvenčnější tvar. Pravá část je pak tvarována zcela netradičně, připomíná spíše kladivo, je to ale proto, že ji lze uchopit stejně jako počítačovou myš. Při běžné práci se chovají obě dvě časti jako klávesnice. Můžete ale uchopit pravou část za prodlouženou část a dotykové senzory ji přepnou do režimu myši, vespod je totiž tradiční optický senzor. Jako tlačítka myši pak slouží kurzorové klávesy, lze ale současně při myšování používat i další tlačítka, prakticky tak máte myš s více než 30 tlačítky. Pravá část komunikuje s levou základnou bezdrátově. V současné době je komunikace infračervená, není problémem ale zabudovat již častější komunikaci přes rádio.

Pravá část má navíc charakter kolíbky, je mírně převážená dopředu, při uchopení myši se tlakem ruky mírně zakloní dozadu a tak se nadzvednou protiskluzové podložky na horní hraně. Pak již myš klouže bez odporu po teflonových podložkách.

Klepněte pro větší obrázek

Na webu Combimouse si můžete prohlédnout i videa s ukázkami práce, podle posledních testů na reálných osobách se údajně zvyšuje produktivita, protože lidé nemusejí přesouvat ruce z klávesnice na myš.

Nicméně i podle popisu a videa je vidět pár nedostatků. Pokud totiž posunete myší někam ke kraji, přesune se vám tam i klávesnice, proto nepíšete s pravou rukou ve stále stejné poloze a tak může docházet k nečekaným situacím. Ačkoli se nabízí využití ve hrách, kde myš s 30 tlačítky jistě přijde vhod, není to pro hry úplně vhodné, přepínání mezi režimy myši a klávesnice si něco vezme, stejně tak naklápění pravé části bude možná trochu vadit.

V současné době probíhají intenzivní jednání s možnými výrobci, Combimouse bude k vidění i na CeBITu, kde si toto zajímavé zařízení jistě rádi osaháme na vlastní ruce.

Diskuze (38) Další článek: Svět Namodro definitivně končí

Témata článku: Klávesnice, Pravé tlačítko, Běžná klávesa, Tradiční režim, Běžná práce, Pevná ruka, Pravá ruka, Využitý režim, Běžná komunikace, Reálná osoba, Ruská klávesnice, Levá ruka, Současný prototyp, Nečekaná situace, Běžný senzor

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost