Windows 11 | Microsoft Store | Mobilní aplikace | Microsoft Build 2022

Klasické programy do Microsoft Storu přibývají o 50 % rychleji. Na aplikace z Androidu si ve Windows 11 počkáme

foto: Microsoft
Klasické programy do Microsoft Storu přibývají o 50 % rychleji. Na aplikace z Androidu si ve Windows 11 počkáme | foto: Microsoft

Při příležitosti konání každoroční velké vývojářské konference Build se Microsoft pochlubil, že jeho katalog s aplikacemi se nafukoval rychleji aspoň v jednom aspektu. V prvních třech měsících letošního roku do Microsoft Storu přibylo o 50 % více klasických desktopových programů včetně her oproti stejnému období v minulém roce.

V souvislosti s vydáním Windows 11 Redmondští projevili další snahu o nakopnutí katalogu, který pozvolna budují od dob Windows 8. Pustili do něj totiž klasické programy s vlastním instalačním programem, takže se ze Storu stává jen další zprostředkovací kanál pro instalaci bez nutnosti aplikaci výrazněji upravovat pro pobyt v katalogu.

Microsoft se nicméně nedělí o absolutní čísla, takže nevíme, s čím porovnává. Tedy nevíme, jestli je těch 50 % reálný úspěch. Poslední překážku do katalogu firma odstraňuje nyní. Klasické programy pro prostředí Win32 už nemusí čekat na zvláštním seznamu, než budou do katalogu případně zařazeny.

Prakticky jakýkoli program se může v katalogu objevit v krátké době. Navíc můžete do Storu publikovat přímo z Githubu, který se nachází ve vlastnictví softwarového giganta od roku 2018.

Odložené aplikace z Androidu se neblíží

Jedním z loni ohlášených rozšíření Storu měly být aplikace z Androidu. Ty nakonec v prvním vydání Jedenáctek zahlásily „áčko“, pár týdnů po uvedení operačního systému se však spustilo testování. Omezené bylo na USA a v čase se to mění jen pomalu.

Specificky Amazon Appstore, který androidovské aplikace ve Windows 11 rovněž zprostředkuje, přidá na seznam testovacích destinací významnou pětici: Velká Británie, Francie, Německo, Itálie a Japonsko. Je zajímavé sledovat, jak Microsoft oznámení formuluje. Píše, že testování v uvedených státech budou umožněno do konce roku.

Neuvádí, jestli myslí kalendářní, nebo fiskální rok. Ve druhém případě bychom hovořili o konci června. První případ, který považuji za pravděpodobnější, by znamenal značné protažení celého vývoje s tím, že konec se zatím výrazně nepřiblížil.

Pokud projekt „provozujeme aplikace z Androidu ve Windows 11“ dospěje do úspěšného finále v nejbližších měsících, mohl by být široké veřejnosti oficiálně představen uveden spolu s Windows 11 verze 22H2. I tak by šlo o téměř roční průtah oproti tomu, co Microsoft původně slíbil.

Propagace aplikací ve Storu

Pokud aplikace do Storu vkládáte, mohlo by vás zaujmout, že Redmondští oznámili propagační program Microsoft Store Ads. Platformu pohání Microsoft Advertising. Nový systém má zajistit, aby se správná aplikace dostala ke správnému uživateli nebo uživatelce. Je to ale jen oznámení, případné reklamní kampaně uspořádáte nejdříve za několik měsíců.

Zdroje: tiskové materiály

Diskuze (15) Další článek: Vesmírný přístav: U Mezinárodní kosmické stanice nyní kotví šest lodí pěti typů

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Japonsko, Android, USA, Operační systémy, Windows 11, Microsoft Store, Mobilní aplikace, Německo, Microsoft Build, Velká Británie, Francie, Itálie, GitHub, Microsoft Build 2022, Amazon AppStore, Store, Klasický program, Katalog, Program, Redmondský, Aplikace, Build, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší roguelike hry, které prověří vaši trpělivost. Od komiksárny Dead Cells po sci-fi hit Returnal

Vybrali jsme nejlepší roguelike hry, které prověří vaši trpělivost. Od komiksárny Dead Cells po sci-fi hit Returnal

Pokud máte pevné nervy a velké odhodlání, tyto roguelike tituly prověří vaše smysly na doraz.

Martin Nahodil
Rogue-likeNejlepší hry
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Letní slevová smršť na Steamu začíná. Koupíte si desítky herních hitů za zlomek ceny
Michal Maliarov
Slevové akceSteam
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování