Windows 11 | Mobilní aplikace | Microsoft Store | Microsoft Build 2022

Klasické programy do Microsoft Storu přibývají o 50 % rychleji. Na aplikace z Androidu si ve Windows 11 počkáme

foto: Microsoft
Klasické programy do Microsoft Storu přibývají o 50 % rychleji. Na aplikace z Androidu si ve Windows 11 počkáme | foto: Microsoft

Při příležitosti konání každoroční velké vývojářské konference Build se Microsoft pochlubil, že jeho katalog s aplikacemi se nafukoval rychleji aspoň v jednom aspektu. V prvních třech měsících letošního roku do Microsoft Storu přibylo o 50 % více klasických desktopových programů včetně her oproti stejnému období v minulém roce.

V souvislosti s vydáním Windows 11 Redmondští projevili další snahu o nakopnutí katalogu, který pozvolna budují od dob Windows 8. Pustili do něj totiž klasické programy s vlastním instalačním programem, takže se ze Storu stává jen další zprostředkovací kanál pro instalaci bez nutnosti aplikaci výrazněji upravovat pro pobyt v katalogu.

Microsoft se nicméně nedělí o absolutní čísla, takže nevíme, s čím porovnává. Tedy nevíme, jestli je těch 50 % reálný úspěch. Poslední překážku do katalogu firma odstraňuje nyní. Klasické programy pro prostředí Win32 už nemusí čekat na zvláštním seznamu, než budou do katalogu případně zařazeny.

Prakticky jakýkoli program se může v katalogu objevit v krátké době. Navíc můžete do Storu publikovat přímo z Githubu, který se nachází ve vlastnictví softwarového giganta od roku 2018.

Odložené aplikace z Androidu se neblíží

Jedním z loni ohlášených rozšíření Storu měly být aplikace z Androidu. Ty nakonec v prvním vydání Jedenáctek zahlásily „áčko“, pár týdnů po uvedení operačního systému se však spustilo testování. Omezené bylo na USA a v čase se to mění jen pomalu.

Specificky Amazon Appstore, který androidovské aplikace ve Windows 11 rovněž zprostředkuje, přidá na seznam testovacích destinací významnou pětici: Velká Británie, Francie, Německo, Itálie a Japonsko. Je zajímavé sledovat, jak Microsoft oznámení formuluje. Píše, že testování v uvedených státech budou umožněno do konce roku.

Neuvádí, jestli myslí kalendářní, nebo fiskální rok. Ve druhém případě bychom hovořili o konci června. První případ, který považuji za pravděpodobnější, by znamenal značné protažení celého vývoje s tím, že konec se zatím výrazně nepřiblížil.

Pokud projekt „provozujeme aplikace z Androidu ve Windows 11“ dospěje do úspěšného finále v nejbližších měsících, mohl by být široké veřejnosti oficiálně představen uveden spolu s Windows 11 verze 22H2. I tak by šlo o téměř roční průtah oproti tomu, co Microsoft původně slíbil.

Propagace aplikací ve Storu

Pokud aplikace do Storu vkládáte, mohlo by vás zaujmout, že Redmondští oznámili propagační program Microsoft Store Ads. Platformu pohání Microsoft Advertising. Nový systém má zajistit, aby se správná aplikace dostala ke správnému uživateli nebo uživatelce. Je to ale jen oznámení, případné reklamní kampaně uspořádáte nejdříve za několik měsíců.

Zdroje: tiskové materiály

Diskuze (15) Další článek: Vesmírný přístav: U Mezinárodní kosmické stanice nyní kotví šest lodí pěti typů

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Japonsko, Android, USA, Windows 11, Operační systémy, Mobilní aplikace, Microsoft Store, Německo, Microsoft Build, Velká Británie, Francie, Itálie, GitHub, Microsoft Build 2022, Store, Build, Amazon AppStore, Klasický program, Aplikace, Program, Katalog, Redmondský, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Němci vyrobili telefon odříznutý od Googlu. V multibootu je na výběr Volla OS nebo několik distribucí Linuxu

Němci vyrobili telefon odříznutý od Googlu. V multibootu je na výběr Volla OS nebo několik distribucí Linuxu

** Volla Phone 22 je kompletně odříznutý od Googlu ** Unikátní funkcí je multiboot. Vyberete si systém, jaký chcete ** A dost nečekaným příadavkem je vyměnitelná baterie

Martin Chroust
Bez GoogluLinuxSmartphony