KiSS DVD přehrávače už umí titulky a DivX 3.11

KiSS na CeBITu uvedla oficiálně na trh model DP-500 s integrovaným Ethernet adaptérem, i starší verze přitom mohou využít jeho nový firmware s podporou starší ale rozšířené verze DivX a také podpory titulků.
KiSS DVD přehrávače už umí titulky a DivX 3.11
Přehrávače KiSS teprve na náš trh vstupují, ale můžeme říci, že čekání nebylo zbytečné, vstupují na trh totiž právě v okamžiku, kdy se nejedná jen o nějakou hříčku s omezeným využitím, ale jejich potenciál se neustále zvyšuje.

Nový přehrávač DP-500 obsahuje vestavěný Ethernet adaptér, který mu umožňuje přehrávat třeba internetové rádio, ale především propojit se s počítači v domácí síti a přehrávat na nich uložené soubory. Po nakonfigurování počítače a zadání jeho IP adresy do přehrávače máte plný přístup k souborům na disku, můžete přehrávat videa, hudbu či prohlížet uložené fotografie. Přehrávač také podporuje funkci Wake-on-lan, takže lze přes dálkové ovládání přehrávače na dálku zapnout či vypnout i příslušný počítač, ze kterého čerpáte soubory. Pětistovka podporuje také progressive scan pro lepší televize. Ta trhu se bude prodávat za 399 Euro.

Na trh se pak brzy do konce měsíce chystá model DP-508 s vestavěným 80GB diskem. Na něj lze pak ukládat soubory, tento disk se také chová jako síťový disk, takže lze na něj přistupovat i z jiných počítačů. Přehrávač by mohl podporovat i kopírování DVD na disk, KiSS má přístup k DVD, takže to není technický problém, ale spíše právní. Zástupci firmy se vyjadřovali k této možnosti právě spíše v té kurzívě.

Další chystanou novinkou je DP-470 (na duben) s integrovaným dekodérem Dolby Digital a kupodivu také integrovaným 5.1 zesilovačem s udávaným výkonem 5x 50 W. Navíc má 470 také AM/FM tuner.

Pouze ve vitríně byl model DP-550, který obsahuje bohaté možnosti výstupů, ale také vstupů. Umí třeba složkový vstup i výstup videa.

Klepněte pro větší obrázek

Čerstvá pětistovka DP-500 s integrovanou síťovkou za 399 Euro

Klepněte pro větší obrázek

DP-508 přijde na trh do měsíce a bude mít navíc pevný disk s kapacitou 80 GB.

Klepněte pro větší obrázek

Ten, kdo žádá integrovaný dekodér ocení DP-470, na přehrávači leží deska se zesilovačem, který tam je také integrován.

Klepněte pro větší obrázek

Vzadu jsou cinch konektory i svorky pro připojení reproduktorů.

Klepněte pro větší obrázek

DP-550 je jen za sklem, zepředu vypadá stejně jako ostatní přehrávače, důležité jsou konektory na zadní straně. Bude za několik měsíců.

 

Zajímavé novinky jsou ale i na softwarové frontě. Přehrávače KiSS mohou využívat aktualizaci firmwaru a skutečně rychlost uvádění nových firmwarů je úctyhodná. Na CeBITu byl představen firmware (pochopitelně dostupný zdarma), který z přehrávačů vyrobí plně DivX certifikované přehrávače. Nově byla přidána podpora DivX 3.11 a současně podpora rozmáhajícího se zvukového kódování OggVorbis. Už tedy nyní dostupný model DP-450 podporuje DVD, DivX, XviD, SVCD, VCD, CD, MP3, OggVorbis, JPG, CD-RW a DVD-RW.

Nově jsou podporovány také titulky ve většině existujících formátů, pokud nějaký zatím není podporován, bude přidán. Nedokázal jsem dostat odpověď na podporované kódování titulků, abychom měli i naše titulky správně česky. Každopádně se na to v Kissu podívají a pokud nebude naše kódování podporováno, bude tam přidáno.

Diskuze (28) Další článek: Přiznání k dani z přidané hodnoty můžete podat po internetu

Témata článku: DVD, Přehrávač, Cinch, Titul, FM Tuner, Čerstvý pohled, Pětistovka, Firmware, Síťovka, Xvid, Zadní sklo, DivX, Kiss, Zesilovače, Wake


Určitě si přečtěte

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 39

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 16

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85

Více systémů na jednom počítači: Vybrali jsme nejlepší programy pro virtualizaci

Více systémů na jednom počítači: Vybrali jsme nejlepší programy pro virtualizaci

** Chcete na svém počítači vyzkoušet jiný operační systém? ** Jednoduchá cesta vede přes virtualizaci ** Přinášíme pět nejlepších programů virtualizaci operačních systémů

Karel Kilián | 104