KiSS DVD přehrávače už umí titulky a DivX 3.11

KiSS na CeBITu uvedla oficiálně na trh model DP-500 s integrovaným Ethernet adaptérem, i starší verze přitom mohou využít jeho nový firmware s podporou starší ale rozšířené verze DivX a také podpory titulků.
KiSS DVD přehrávače už umí titulky a DivX 3.11
Přehrávače KiSS teprve na náš trh vstupují, ale můžeme říci, že čekání nebylo zbytečné, vstupují na trh totiž právě v okamžiku, kdy se nejedná jen o nějakou hříčku s omezeným využitím, ale jejich potenciál se neustále zvyšuje.

Nový přehrávač DP-500 obsahuje vestavěný Ethernet adaptér, který mu umožňuje přehrávat třeba internetové rádio, ale především propojit se s počítači v domácí síti a přehrávat na nich uložené soubory. Po nakonfigurování počítače a zadání jeho IP adresy do přehrávače máte plný přístup k souborům na disku, můžete přehrávat videa, hudbu či prohlížet uložené fotografie. Přehrávač také podporuje funkci Wake-on-lan, takže lze přes dálkové ovládání přehrávače na dálku zapnout či vypnout i příslušný počítač, ze kterého čerpáte soubory. Pětistovka podporuje také progressive scan pro lepší televize. Ta trhu se bude prodávat za 399 Euro.

Na trh se pak brzy do konce měsíce chystá model DP-508 s vestavěným 80GB diskem. Na něj lze pak ukládat soubory, tento disk se také chová jako síťový disk, takže lze na něj přistupovat i z jiných počítačů. Přehrávač by mohl podporovat i kopírování DVD na disk, KiSS má přístup k DVD, takže to není technický problém, ale spíše právní. Zástupci firmy se vyjadřovali k této možnosti právě spíše v té kurzívě.

Další chystanou novinkou je DP-470 (na duben) s integrovaným dekodérem Dolby Digital a kupodivu také integrovaným 5.1 zesilovačem s udávaným výkonem 5x 50 W. Navíc má 470 také AM/FM tuner.

Pouze ve vitríně byl model DP-550, který obsahuje bohaté možnosti výstupů, ale také vstupů. Umí třeba složkový vstup i výstup videa.

Klepněte pro větší obrázek

Čerstvá pětistovka DP-500 s integrovanou síťovkou za 399 Euro

Klepněte pro větší obrázek

DP-508 přijde na trh do měsíce a bude mít navíc pevný disk s kapacitou 80 GB.

Klepněte pro větší obrázek

Ten, kdo žádá integrovaný dekodér ocení DP-470, na přehrávači leží deska se zesilovačem, který tam je také integrován.

Klepněte pro větší obrázek

Vzadu jsou cinch konektory i svorky pro připojení reproduktorů.

Klepněte pro větší obrázek

DP-550 je jen za sklem, zepředu vypadá stejně jako ostatní přehrávače, důležité jsou konektory na zadní straně. Bude za několik měsíců.

 

Zajímavé novinky jsou ale i na softwarové frontě. Přehrávače KiSS mohou využívat aktualizaci firmwaru a skutečně rychlost uvádění nových firmwarů je úctyhodná. Na CeBITu byl představen firmware (pochopitelně dostupný zdarma), který z přehrávačů vyrobí plně DivX certifikované přehrávače. Nově byla přidána podpora DivX 3.11 a současně podpora rozmáhajícího se zvukového kódování OggVorbis. Už tedy nyní dostupný model DP-450 podporuje DVD, DivX, XviD, SVCD, VCD, CD, MP3, OggVorbis, JPG, CD-RW a DVD-RW.

Nově jsou podporovány také titulky ve většině existujících formátů, pokud nějaký zatím není podporován, bude přidán. Nedokázal jsem dostat odpověď na podporované kódování titulků, abychom měli i naše titulky správně česky. Každopádně se na to v Kissu podívají a pokud nebude naše kódování podporováno, bude tam přidáno.

Diskuze (28) Další článek: Přiznání k dani z přidané hodnoty můžete podat po internetu

Témata článku: DVD, Zesilovače, Kiss, Pětistovka, DivX, Titul, Cinch, Síťovka, Přehrávač, FM Tuner, Čerstvý pohled, Wake, Zadní sklo, Firmware, Xvid


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Když už vás ten chumel součástek prostě nebaví

Pojďme programovat elektroniku: Když už vás ten chumel součástek prostě nebaví

** Levné cetky z Asie stojí dolar ** Postavíte s nimi skoro vše od teploměru po spínač zavlažování ** Má to ale jeden háček. Bude to ošklivé a povětšinou nekvalitní

Jakub Čížek | 22

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 82

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

** Internet je plný malwaru, to už dnes ví každý ** Víte ale, že lze útočit třeba i na Bluetooth? ** Navštívil jsem hackery z brněnského FITu

Jakub Čížek | 1

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

** Americká námořní pěchota nedávno představila 3D tištěná kasárna pro vojáky ** Ty jim tiskne velká 3D tiskárna na beton ** Výsledkem je solidní obytný prostor, který je slušně chráněný před nepřátelskou palbou

Stanislav Mihulka | 18

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

Nová americká jaderná puma změní strategii boje

** Bombardér Northrop Grumman B-2 Spirit amerického letectva nedávno svrhl jadernou pumu ** Šlo o test nové varianty pumy B61-12 ** Ta by měla mít hlavice schopné explodovat se silou 0,3 až 50 kilotun

Stanislav Mihulka | 63


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku