Hardware | Microsoft | Kinect

Kinect se vrací, podobně jako brýle Glass však především pro podnikovou sféru

Microsoft už před lety ukončil výrobu dalších zařízení Kinect, nad technologií jako takovou však hůl nezlomil a loňské konferenci Build oznámil jeho nástupce Project Kinect for Azure.

Po necelém roce je téměř hotovo, Microsoft totiž na barcelonském MWC spustil předprodej Azure Kinect DK. Nové zařízení už podle svého názvu dělá tlustou čáru za minulostí, není totiž určeno pro běžné smrtelníky a hráče s Xboxem.

Namísto toho se orientuje na podnikové použití a vývojáře, čemuž odpovídá i cena prvního vývojového kitu, jenž se vyšplhala na 399 dolarů (okolo 9 tisíc korun bez dalších poplatků).

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft vypustil do předprodeje Azure Kinect DK

Za tuto cenu zájemci dostanou zařízení s megapixelovým 3D snímačem s dosahem až 5,46 metrů, 12megapixelovým obrazovým snímačem, 360° mikrofonové pole (7 mikrofonů) a nechybí ani gyroskop a akcelerometr. Vývojářské nástroje jsou k dispozici pro Windows 10 a zařízení lze rozchodit také na Ubuntu, přičemž zájemci se více technických detailů dozvědí v dokumentaci (PDF).

Microsoft předpokládá napojení Kinectu na služby Azure a to včetně strojového učení a dalších specialit. Nabízí se třeba detekce osob v open-spacu, sledování dění ve výrobní hale, AR/VR aplikace apod.

Diskuze (3) Další článek: „Nechceme vydělávat na válce.“ Zaměstnanci Microsoftu protestují proti využití HoloLens armádou

Témata článku: Hardware, Microsoft, Byznys, Xbox, Brýle, PDF, Kinect, MWC, Podniková sféra, Poplatek, Zařízení, Předprodej, Snímač, Glass, Dolar, Sféra


Určitě si přečtěte

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 19

Boeing 787 překonal při běžném letu s cestujícími rychlost zvuku. Jak je to možné?

Boeing 787 překonal při běžném letu s cestujícími rychlost zvuku. Jak je to možné?

** Let Virgin Atlantic z Los Angeles do Londýna vzbudil rozruch ** Dle webu na sledování leteckého provozu překonal rychlost zvuku ** Skutečnost je ale trochu jiná, neboť všechno je relativní

Karel Kilián | 22

K čemu je dobré programování a jak si postavit vlastní chytrou domácnost

K čemu je dobré programování a jak si postavit vlastní chytrou domácnost

** Proč umět alespoň trošku programovat, i když vás IT nebude živit? ** Potřebujete k programování čipů diplom z MIT? ** Jak může vypadat chytrá domácnost, kterou si postavíte sami?

Jakub Čížek | 26