Kila novinek od Adobe

Na včerejšek si nachystala firma Adobe několik zajímavých oznámení, Illustrator 10, InDesign 2.0 a PDF prohlížeč pro Pocket PC.
Adobe Acrobat Reader pro Pocket PC přichází s poměrně významným zpožděním za Acrobatem pro Palm OS. Z hlediska zobrazování poskytuje Pocket PC rozhodně lepší možnosti pro práci s PDF soubory. Acrobat reader pro Pocket PC je tak poměrně hodně postrádanou aplikací. Nyní Adobe zveřejnila veřejně dostupnou betaverzi, ke které se dostanete po vyplnění krátkého dotazníčku (povinné je jen jméno a e-mail). Acrobat Reader pro Pocket PC je k dispozici pro tři tradiční platformy procesorů - StrongARM, SH3 a MIPS - a tak jej lze použít na všech Pocket PC zařízeních. V počítači zabere Acrobat Reader 3,9 až 4,3 MB podle použitého procesoru. PDF dokumenty lze na Pocket PC prohlížet v jejich původní podobě nebo přeformátované pro potřeby menší obrazovky Pocket PC. Konečná verze by měla být k dispozici koncem letošního roku.

InDesign 2.0, který je konkurentem pro QuarkXPress, slibuje v nové verzi eliminaci dřívějších výtek na jeho adresu. Dle Adobe byl chod aplikace výrazně zrychlen a současně se zlepšila podpora pro práci s dlouhými dokumenty. K dalším novinkám patří: podpora průhlednosti a tak například stínů objektů, podpora importu a exportu XML, tvorba tabulek s přímou podporou vstupu z Excelu nebo textu odděleného tabulátory. Podpora pro dlouhé dokuementy znamená mimo jiné seskupování více dokumentů do jedné knihy, kde je pak centrálně řízeno stránkování, tvorby rejstříků a obsahu. K dispozici bude InDesign 2.0 pro Windows i Apple, přičemž uživatele MacOS X také potěší přímá podpora tohoto systému.

Na trhu bude nový InDesign počátkem příštího roku za 700 dolarů. Ti, co si nyní pořídí InDesign 1.5, mohou později zdarma upgradovat na verzi 2.0.

Posledním z čerstvě ohlášených produktů je Illustrator 10, hrající první housle v oblasti vektorového profesionálního kreslení. Zde zaujme tvorba dynamické grafiky řízené daty. Lze tak například malovat grafy, které se samy přizpůsobí novým hodnotám, případně pomocí parametrů mírně obměňovat často se opakující grafické motivy. Novinkou v Illustratoru jsou i symboly, změnou samotného symbolu se změní všechny jeho výskyty v dokumentu. K novinkám také patří živé deformace grafiky v reálném čase při zachování editovatelnosti objektů. Illustrator 10 se na trhu objeví koncem roku za 400 dolarů.

Váš názor Další článek: Společnost RealNetwork uvedla na trh „Real One“

Témata článku: Adobe, Indesign, Dlouhý dokument, Adobe Illustrator, Dlouhý rok, Původní objekt, PDF Reader, Adobe Acrobat, Adobe Reader, Pocket, Uživatel MacOS, Acrobat


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 68

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 169


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu