Kiks-Files: Zničte svůj počítač!

V nové rubrice se budeme věnovat programům, které sice nemají žádný velký praktický význam, ale přinejmenším se u nich dobře pobavíte a odreagujete. Dnes si ukážeme, jak zničit svůj počítač, jak je těžké býti mouchou a jak padá listí.
V nové rubrice se budeme věnovat programům, které sice nemají žádný velký praktický význam, ale přinejmenším se u nich dobře pobavíte a odreagujete. Dnes si ukážeme, jak zničit svůj počítač, jak je těžké býti mouchou a jak padá listí.

Desktop Games

O nestabilitě Windows bylo napsáno již hodně a nejsem zde od toho, abych si také plivnul. Je ale fakt, že pokud vám díky „nestandardní operaci“ nebo díky podobným nesmyslům, jakými nás Billova Okna zásobují, pod rukama zmizí několik minut až hodin práce, není se co divit. Napětí narůstá a narůstá, přičemž psychologové tvrdí, že neuvolněný stres je nejhorší nepřítel. V lepším případě to odnese klávesnice, v horším monitor nebo některá jiná součást.

Ode dneška je ale takovýmto excesům konec. Veškeré násilí se totiž přesune do softwarové roviny, kde dostanete do ruky devět zbraní (od klasického kladiva a motorové pily, přes kulomet a laser až po netradiční razítko a termity), kterými můžete dle libosti destruovat právě otevřené okno. Zkuste a uvidíte! Download, domácí stránka, velikost 0,7 MB, freeware

Bike Flyter

Být mouchou je těžké. Ano, opravdu. Stále sílící intenzita automobilismu má za následek nejen značnou redukci počtu lesní zvěře, ježků, žab a dalších podobných zvířátek, ale i much. Sami dobře víte, o čem mluvím, pokud jste někdy byli nuceni umývat čelní sklo svého plechového miláčka.

Zkuste si však představit situaci z opačné strany. Jste moucha, nebo spíše „mušák“, a vaším úkolem je přežít. Letíte si takhle nad silnicí, koukáte, jak ten život ubíhá, a najednou plác! a máte o život méně. Nevadí, zbývá ještě sedm. Čím větší rychlostí motorkáře míjíte, tím je také větší bodový zisk. Ovládání je velmi jednoduché, postačí myš. Musím říct, že tato hra má přes svoji jednoduchost jednu vlastnost, která spoustě ostatních chybí – myšlenku.

Download, alternativní umístění, domácí stránka, velikost 3,9 MB, freeware

Autumn Leaves

Pokud jste už delší dobu nevstali od počítače, je mojí milou povinností vám sdělit, že začal podzim. Ano podzim – déšť, zima, deprese a padající listí. Právě to se stalo ústředním tématem tohoto programu, který vychází z ideje, že ne každý má čas vstát od svého počítače a jít se jen tak procházet, aby sledoval stromy zbavující se listů.

V hlavním dialogovém okně si můžete nastavit parametry padání, jakými jsou druhy a velikosti listů, síla větru, počet listů (v neregistrované verzi maximálně 5, v registrované až 100) a rychlost pádu. Program pracuje, jakmile je vidět alespoň část plochy, což je projeví tak, že za chvíli máte všude plno listí. A co říci závěrem? Jestliže máte podle svého mínění až přespříliš rychlý procesor, můžete si jej účinně zpomalit tímto malým prográmkem. Download, domácí stránka, velikost 0,9 MB, 30 Trial

Váš názor Další článek: Hardware pro trochu znalé – díl XI. – monitory

Témata článku: Windows, Download, Podobná velikost, Ústřední téma, Kiks, Praktický život, Files, Termit, Motorkář, Stres, Bike, Síla větru, Razítka, Čelní sklo, Fil


Určitě si přečtěte

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk