Kiks-files: Marihuana ve vašem PC!

Náměty mnohých her bývají velmi podivné, ale to, co vám dnes představím, vám vyrazí dech: simulátor pěstování marihuany v reálném čase! A dále simulátor Václava Klause, Mr. Beana a mnoho dalšího.
Náměty mnohých her bývají velmi podivné, ale to, co vám dnes představím, vám vyrazí dech: simulátor pěstování marihuany v reálném čase! A dále simulátor Václava Klause, Mr. Beana a mnoho dalšího.

HighGrow

Podtitul této vskutku neobvyklé záležitosti zní: legální pěstování marihuany. A přesně o to zde kráčí. Hned při instalaci vás překvapí její neobvyklý průběh; namísto nudného a neosobního kopírování souborů na harddisk se zde prochází roztodivný mužík (který mimochodem vypadá, že má s marihuanou již jisté zkušenosti) a vypráví vám něco v tom smyslu, že záleží jen na vás, jak se o zasazená semínka budete starat, avšak podle toho také bude vypadat sklizeň.

Po spuštění programu doporučuji alespoň zběžně pročíst nápovědu, abyste se alespoň trochu vyznali v pěstitelské místnosti, což je hlavní část celé hry. Tvoří ji v podstatě pohled na tři květináče s lampičkami, do kterých zasadíte semínka. Výběr je opravdu široký – 24 druhů, přičemž každé má jiné nároky na osvětlení, zálivku, hnojení atd. Jakmile máte zasazeno, začne samotný proces pěstování, jenž běží v reálném čase (!), takže není určen pro netrpělivce.

Nejdříve musíte nastavit parametry osvětlení – vzdálenost lampičky od květináče a čas vypnutí a zapnutí světla. Pak můžete, nebo spíš musíte, rostlinku zalévat a hnojit; taktéž máte možnost sledovat podrobné statistiky – výšku, obsah THC, atd.

Jak jsem již řekl, hra běží v reálném čase, takže jakmile zavřete okno, marihuana roste pořád dál. Program pak můžete kdykoliv znovu spustit a pokračovat ve šlechtění vaší rostlinky. Je tedy důležité občas se na kytky podívat, aby neuschly. Chytráci, kteří si myslí, že program obelstí změnou systémového času, mají smůlu, jelikož proti takovýmto zásahům je program chráněn.

Download, homepage, velikost 1 MB, shareware

SimKlaus 2000

Znáte Václava Klause? Špatná otázka, viďte. Nyní však máte možnost promluvit si s ním a to tak, že si stáhnete tento soubor (10 kB) a spustíte jej.

Mr. Bean

Znáte Mr. Beana? Zase špatná otázka. Bavte se. (130 kB)

BattleJeep

Zkuste na chvíli zavřít oči a pomalu se vracet do minulosti: 2000 – 1999 – 1998… … … …1990 – 1989 –1988 a STOP. Přijely kolotoče. Vy však nemíříte k „labutím“ nebo ke stánku s cukrovou vatou, ale k maringotce s hracími automaty. Po kapsách hledáte drobné a ty pak měníte za žetony, abyste si mohli zapařit svoji oblíbenou…

Tak přesně taková nostalgie na mě sedla, když jsem hrál BattleJeep. Jednoduchá grafika, ovládání i pravidla navozují atmosféru dávno zašlých časů Sinclairů, Didaktiků a Atari.

Ve hře se stáváte řidičem bojového džípu a vaším úkolem je sestřelovat nepřátelské vrtulníky. Za sejmutí šedého zásobovacího vrtulníku je vám přidán život, nebo rychlost.

Ačkoli hra vypadá na první pohled velmi primitivně a zdá se, že v silné konkurenci dnešních dní nemá šanci na úspěch, má jednu důležitou vlastnost, která by se nejlépe dala vystihnout slovy: ještě jednu úroveň a už doopravdy půjdu spát.

Download, homepage, velikost 1,5 MB, shareware

Váš názor Další článek: Inventor se naučil XGL

Témata článku: Marihuana, Bean, Vrtulník, Fil, Podivný program, Nudný život, THC, Jednoduchá grafika, Legální soubor, Reálný čas, Sinclair, Žeton, Hrací automat, Kiks, Files, Nostalgie, Atari, Bojový vrtulník


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu