Kiks Files: Hoďte po Zemanovi kamenem!

2. ledna 2001
Text SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Začal nový rok a já jsem zde opět s další várkou tipů na downloady, které sice nejsou moc užitečné, zato se však u nich dobře pobavíte. Dnes se mimo jiné dozvíte, jak vyčistit myš, jak pohodlně otevřít dvířka CD, jak si zaházet různé věci po svých oblíbených osobnostech a nakonec vám nasněží do počítače.
Začal nový rok a já jsem zde opět s další várkou tipů na downloady, které sice nejsou moc užitečné, zato se však u nich dobře pobavíte. Dnes se mimo jiné dozvíte, jak vyčistit myš, jak pohodlně otevřít dvířka CD, jak si zaházet různé věci po svých oblíbených osobnostech a nakonec vám nasněží do počítače.

Clean and Go
Znáte to, klasická situace: pracujete si takhle na počítači, když tu najednou přijde služka a začne utírat prach – a co se nestane: přejede po klávesnici a myši, přičemž vám tím zavře nějaké životně důležité okno. Tak asi takovou situaci měli na mysli programátoři, kteří stvořili tento produkt, který když spustíte, tak s jeho pomocí můžete zablokovat buď myš, nebo klávesnici a pak ji v klidu vyčistit.

Hrůza! Řekl jsem si. Program má asi 800 kB a snad jediné, co by se na něm dalo pochválit je, že jej lze umístit na server, odkud si ho mohou spouštět všichni uživatelé dané lokální sítě. Takže pokud máte zbytečně velký harddisk, nebo často čistíte myš, pak neváhejte a stahujte.

Download, homepage, velikost 783 kB, freeware

CD měnič
Z podobného soudku je také tento program, o němž sice autoři tvrdí, že je šikovný, ale já si myslím svoje. Funguje jednoduše tak, že se vám otevře okno, v němž máte dvě tlačítka: Otevři CD mechaniku a Zavři CD mechaniku. Jak tato tlačítka fungují, si asi domyslíte sami.

Opět je tu ale jedna chvályhodná věc – můžete si nadefinovat hotkeys, kterými pak bude vysouvat či zasouvat svoji CD mechaniku. To ale musíte mít program spuštěný, i když minimalizovaný v na hlavním panelu. Takže pokud se vám pokazilo tlačítko na vysouváni CD mechaniky, stahujte.

Download, homepage, velikost 214 kB, freeware

Hlavouni
Ale teď už vás bude čekat jenom legrace. Tu si můžete například užít s programem Hlavouni. Nejdříve si nascanujete obrázek svého šéfa, nebo jiné oblíbené osobnosti (pár už jich tam máte, např.: Václav Klaus, Miloš Zeman, Tereza Pergnerová) a můžete po nich házet vajíčka nebo dokonce kamení, za což se vám počítají body.

Download, homepage, velikost 344 kB, freeware

Snow for Windows
Začala zima. To už jste pravděpodobně postřehli, pokud ovšem nemáte již výše zmíněnou služku a nějaké velmi rychlé připojení k Internetu :-). Ale pokud chcete, aby si té zimy užil i váš počítač, máte možnost. Jak? Jednoduše – stáhnete si tento program, jenž je velmi podobný už recenzovanému programu, v němž padalo listí. Pak si nastavíte jednotlivé parametry: počet vloček, jejich druh, velikost, rychlost padání a větru atd. A pak už se můžete kochat pohledem na padající vločky, mezi nimiž projíždí Santa Claus se svým spřežením.

Download, homepage, velikost 1,2 MB, shareware

Váš názor Další článek: Text

Témata článku: Windows, Download, Snow, Fil, Clean, Hod, Zima, Oblíbený program, Podobná velikost, Files, Spřežení, Klasická situace, Zeman, Kiks, Santa Claus


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk