Kickstarter

Kickstarter prosí uživatele, ať neříkají o svých produktech, že jsou nejlepší na světě

Crowdfundingová stránka Kickstarter zveřejnila sérii nových doporučení, ve kterých prosí uživatele, ať trochu změní způsob, jakým informují o svých projektech. Vysloveně říká, ať přestanou používat frázi „nejlepší na světě“, jelikož jde o zbytečné přehánění.

Nejde o zákaz, lidé popisky jako „nejrychlejší na světě“, „nejhezčí na světě“ nebo „nejdokonalejší na světě“ stále mohou používat. Pokud tak však udělají, Kickstarter projekt označí a uživateli pošle oznámení, ať přestane přehánět a zvolí upřímnější popis. 

Pokud i přes upozornění použije člověk superlativy, Kickstarter ho jednoduše nebude tolik nabízet a není šance, že se dostane například do newsletteru nebo dalších propagačních materiálů, což je pro mnohé projekty důležitý způsob, jak o sobě dát vědět. 

Blíže skutečné realitě

Mezi další doporučení, které stránka uvádí, je popisovat projekt nikoli jako hotovou věc, ale jako vizi. První varianta totiž naznačuje, že produkt již existuje a je hotový, což není, jinak by nebyl na Kickstarteru. Také by lidé neměli mluvit o možných budoucích prodejních cenách. Nabídka pak působí spíše jako sleva na předběžný nákup hotového produktu, nikoli jako podpora teprve vznikajícího projektu.

Vedle doporučení vešla v platnost i nová pravidla. Je zakázáno používat fotorealitistické rendery ještě neexistujících produktů a fotografie musí obsahovat co nejméně úprav. Prototyp produktu tedy musí být zobrazen tak, jak aktuálně vypadá. Jeho funkce musí být doslovně popsána.

Celkové fungování Kickstarteru novinky nijak zásadně nemění, je ale vidět, že stránce záleží na tom, aby existovala co nejmenší šance, že lidé budou z podpory nějakého produktu zklamaní. Sice se někdy zadaří a člověk podpoří věc, která následně opravdu začne existovat a dostane ji, ale často se vize nenaplní. A to přesto, že tvůrci produkt prezentovali již jako téměř hotový. 

Diskuze (7) Další článek: Nový Ryzen 9 3950X přijde v září. 16 jader od AMD vyjde na 20 tisíc

Témata článku: Kickstarter, Vize, Projekt, Produkt, Vznikající projekt, Uživatelé, Doporučení


Určitě si přečtěte

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 22

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 23

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 256Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky