Kickstarter

Kickstarter prosí uživatele, ať neříkají o svých produktech, že jsou nejlepší na světě

Crowdfundingová stránka Kickstarter zveřejnila sérii nových doporučení, ve kterých prosí uživatele, ať trochu změní způsob, jakým informují o svých projektech. Vysloveně říká, ať přestanou používat frázi „nejlepší na světě“, jelikož jde o zbytečné přehánění.

Nejde o zákaz, lidé popisky jako „nejrychlejší na světě“, „nejhezčí na světě“ nebo „nejdokonalejší na světě“ stále mohou používat. Pokud tak však udělají, Kickstarter projekt označí a uživateli pošle oznámení, ať přestane přehánět a zvolí upřímnější popis. 

Pokud i přes upozornění použije člověk superlativy, Kickstarter ho jednoduše nebude tolik nabízet a není šance, že se dostane například do newsletteru nebo dalších propagačních materiálů, což je pro mnohé projekty důležitý způsob, jak o sobě dát vědět. 

Blíže skutečné realitě

Mezi další doporučení, které stránka uvádí, je popisovat projekt nikoli jako hotovou věc, ale jako vizi. První varianta totiž naznačuje, že produkt již existuje a je hotový, což není, jinak by nebyl na Kickstarteru. Také by lidé neměli mluvit o možných budoucích prodejních cenách. Nabídka pak působí spíše jako sleva na předběžný nákup hotového produktu, nikoli jako podpora teprve vznikajícího projektu.

Vedle doporučení vešla v platnost i nová pravidla. Je zakázáno používat fotorealitistické rendery ještě neexistujících produktů a fotografie musí obsahovat co nejméně úprav. Prototyp produktu tedy musí být zobrazen tak, jak aktuálně vypadá. Jeho funkce musí být doslovně popsána.

Celkové fungování Kickstarteru novinky nijak zásadně nemění, je ale vidět, že stránce záleží na tom, aby existovala co nejmenší šance, že lidé budou z podpory nějakého produktu zklamaní. Sice se někdy zadaří a člověk podpoří věc, která následně opravdu začne existovat a dostane ji, ale často se vize nenaplní. A to přesto, že tvůrci produkt prezentovali již jako téměř hotový. 

Diskuze (7) Další článek: Nový Ryzen 9 3950X přijde v září. 16 jader od AMD vyjde na 20 tisíc

Témata článku: Kickstarter, Vznikající projekt, Doporučení, Vize, Produkt, Uživatelé, Nero, Projekt


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 88

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 135

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11