Kickstarter

Kickstarter prosí uživatele, ať neříkají o svých produktech, že jsou nejlepší na světě

Crowdfundingová stránka Kickstarter zveřejnila sérii nových doporučení, ve kterých prosí uživatele, ať trochu změní způsob, jakým informují o svých projektech. Vysloveně říká, ať přestanou používat frázi „nejlepší na světě“, jelikož jde o zbytečné přehánění.

Nejde o zákaz, lidé popisky jako „nejrychlejší na světě“, „nejhezčí na světě“ nebo „nejdokonalejší na světě“ stále mohou používat. Pokud tak však udělají, Kickstarter projekt označí a uživateli pošle oznámení, ať přestane přehánět a zvolí upřímnější popis. 

Pokud i přes upozornění použije člověk superlativy, Kickstarter ho jednoduše nebude tolik nabízet a není šance, že se dostane například do newsletteru nebo dalších propagačních materiálů, což je pro mnohé projekty důležitý způsob, jak o sobě dát vědět. 

Blíže skutečné realitě

Mezi další doporučení, které stránka uvádí, je popisovat projekt nikoli jako hotovou věc, ale jako vizi. První varianta totiž naznačuje, že produkt již existuje a je hotový, což není, jinak by nebyl na Kickstarteru. Také by lidé neměli mluvit o možných budoucích prodejních cenách. Nabídka pak působí spíše jako sleva na předběžný nákup hotového produktu, nikoli jako podpora teprve vznikajícího projektu.

Vedle doporučení vešla v platnost i nová pravidla. Je zakázáno používat fotorealitistické rendery ještě neexistujících produktů a fotografie musí obsahovat co nejméně úprav. Prototyp produktu tedy musí být zobrazen tak, jak aktuálně vypadá. Jeho funkce musí být doslovně popsána.

Celkové fungování Kickstarteru novinky nijak zásadně nemění, je ale vidět, že stránce záleží na tom, aby existovala co nejmenší šance, že lidé budou z podpory nějakého produktu zklamaní. Sice se někdy zadaří a člověk podpoří věc, která následně opravdu začne existovat a dostane ji, ale často se vize nenaplní. A to přesto, že tvůrci produkt prezentovali již jako téměř hotový. 

Diskuze (7) Další článek: Nový Ryzen 9 3950X přijde v září. 16 jader od AMD vyjde na 20 tisíc

Témata článku: Kickstarter, Vize, Vznikající projekt, Uživatelé, Produkt, Projekt, Doporučení


Určitě si přečtěte

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF