Klávesnice | Kickstarter

Keychron K4 je kompaktní klávesnice pro náročné. S optickými i klasickými přepínači a podsvícením

Na Kickstarteru se objevil předprodej zajímavé klávesnice Keychron K4, která nabízí nečekanou kombinaci designu a možností pro náročnější uživatele.

Keychron K4 má velmi kompaktní minimalistický design, a to i přes to, že je k dispozici 100 kláves včetně numerického bloku. Jedná se o 96% rozložení, takže na pár místech se velikost kláves zmenšila, ale tvůrci si vybrali ty méně používané a všechny ostatní tak mají standardní velikost. Volit můžete mezi optickými přepínači, ale i kvalitními mechanickými Gateron přepínači. Výdrž těchto kláves je testována až na 100 milionů stisknutí.

Všechny klávesy jsou barevně podsvícené a uvnitř klávesnice se ukrývá velká baterie s kapacitou 4 000 mAh. Díky tomu lze klávesnici provozovat jak přes USB-C kabel, tak i bezdrátově. Kompatibilita je přitom zaručena jak u Windows, tak i Mac, iOS, Androidu i Linuxu. Výhodou je, že si můžete uložit až tři různá spárovaná zařízení a pomocí funkčních kláves mezi nimi rychle přepínat a ovládat je pomocí této jedné klávesnice.

Konstrukce zahrnuje i dvě spodní vysouvací nožky, které nadzvednou klávesnici do pohodlnější polohy. Vzhledem k baterii je ale klávesnice poměrně tlustá, takže je vhodně k ní mít i podložku pro ruce.

Klávesnice Keychron K4 je v předprodeji v různých variantách, ale základní model začíná s cenou na 69 dolarech, což je v přepočtu asi 2 tisíce korun.

Diskuze (13) Další článek: SpaceX hodlá „určitě“ přistát na Měsíci nejpozději v roce 2022

Témata článku: , , , , , , , , , ,