Hmm, tak data zasifruji pred poskytovatelem a predam je dobrovolne vsechna jakesi "nezname" firme vlastnene do budoucna kymkoliv.A dal ke koncove sluzbe se dostanou v jake forme? 😀No neber to za ty prachy, ze? 😀
Pro mne uplně zbytečná věc. Navíc z pohledu klienta to má víc nároků na konfiguraci pri každém novém připojení než pouze aplikace v mobilu. za 500kč koupím router s podporou openWRT spustím na něm openvpn server a pak už jen v telefonu jedním klikem importuju konfigurák k připojení. Tím pro mě nastavení končí a při požadavku na provoz přes VPN pouze kliknu na ikonku připojit na ploše :) Tohle řešení ,kdy při každém novém připojení musím přes web administraci připojit to mejdlo k nové wifi je za ty peníze uplně k ničemu a ještě k tomu omezení rychlosti na půl megabit.
To, ze jednim klikem importujes konfigurak pro OpenVPN k routeru s OpenWRT neznamena, ze to zvladne vetsina uzivatelu. Tato zarizeni fakt nejsou urcena pro pokrocile uzivatele, kteri vedi, co je TCP/IP apod....
Treba u Xiaomi MiRouter3 staci prehrat firmware na Padavan,ktery ma nastaveni openvpn primo ve web administraci. Neni to o moc narocnejsi nez nastavit tuto krabicku. Nebo se da poridit Turris, Omnii nebo podporit radsi cesky Mox, kde je openvpn taky klikaci a za zlomek teto ceny.
A jak podle vás vypadá Eblocker? https://www.eblocker.com/en/
Ve veřejné části sítě tedy veškerá data putují v šifrované podobě bez rizika sledování či nežádoucí modifikace.Naozaj? A akym sposobom je to zabezpecene na ceste od VPN servra k cielovej sluzbe?
Dobrej tunel. Už jsem používal spoustu služeb, každá se občas tvářila jako použitelná, občas nepoužitelná.
Nieco podobne sa da spravit aj na Raspberry PI, napriklad https://pi-hole.net/ a bude to o hodne lacnejsie. Otazka je v tom aka je velka komunita okolo toho, vacsia komunita znamena rychle aktualizacie block listov.
Nějak nechápu smysl článků o těchto nesmyslech na které někdo vybere peníze a od té doby o tom už nikdy nikdo neuslyší. 3-[ Nemůžete psát raději o něčem co existuje? K čemu je mi článek o jitrnici co svět neviděl? :-O
Tohle vybralo peníze v roce 2015, dnes se zařízení vyrábí a prodává.
No vida, uz i s fakty se da nesouhlasit! :)
Nesouhlas s reakci neni nesouhlasem s fakty.Na nesmyslnosti podobnych prodej jednoho zarizeni nic nemeni.
No, za tie prachy... moc drahé.
Doživotní předplatné není u tohoto typu zařízení moc perspektivní - pomalu každým rokem vznikají nové WiFi standardy, takže například za 10 let již bude tato krabička o dost pomalejší než zařízení, která se budou jejím prostřednictvím připojovat a také ke kterým se bude připojovat. Nemluvě o integrované baterii, která také nebude mít tak dlouhou životnost.Jinak vzhledem k tomu, že bude zařízení používat VPN výrobce zařízení, musí každý zvážit, jestli mu nebude vadit, že bude jeho komunikaci místo vlastníka přístupového bodu moci sledovat právě poskytovatel VPN. No a v neposlední řadě by mě zajímalo, jaká bude propustnost dané VPN - mám pochyby o tom, že by do budoucna zvládla větší datové přenosy od spousty uživatelů najednou.
Díval jsem se na přímo na indiegogo.com a z komentářů jsem moc pozitivních ohlasů nepochytil. Co se týče VPN, tak v základu je omezená na 500Kb/s a s premium předplatným na 20Mb/s, takže žádná sláva.Jinak aktuálně krabička podporuje WiFi ve standardech 802.11 b/g/n na 2.4GHz a 5GHz.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.