Bezpečnost | Heslo | WhatsApp

Kecálek WhatsApp bude ještě bezpečnější, zálohy konverzací ochrání zvláštním heslem

WhatsApp je jednou z nejoblíbenějších aplikací pro zasílání zpráv. Po celém světě má více než dvě miliardy uživatelů a prakticky s každou aktualizací přidává nové funkce. Web WABetaInfo teď upozornil na jednu mimořádně atraktivní novinku, kterou odhalila beta verze 2.20.66 pro Android.

WhatsApp si zakládá na bezpečnosti, šifrované komunikaci a absenci shromažďování dat v cloudu, v tomto směru je však stránkou volitelná záloha. Novinkou jsou proto zabezpečené zálohy, kterou jsou ukládány na Disk Google, a to šifrovaně s ochrannou zvláštním heslem. 

Zaheslovaná záloha

V současnosti ukládá WhatsApp zálohu na Disk Google v nešifrované podobě. K tomu, aby se k ní někdo dostal, by pochopitelně potřeboval přístup k danému účtu Googlu. Zaheslováním dojde k zašifrování archivu, takže jeho obsah neuvidí ani provozovatel úložiště.

Podle publikovaných snímků bude možnost zajištění heslem k dispozici v Nastavení v sekci Chaty-Záloha chatů. Kromě obvyklých možností, jako je automatické zálohování v určené periodě či volba povolených způsobů připojení bude nově k dispozici položka Password protected backups (do češtiny bude patrně lokalizována jako Zálohy chráněné heslem).

„Ochrana osobních údajů a zabezpečení jsou v naší DNA, a proto máme šifrování typu end-to-end. Díky šifrování se vaše zprávy, fotografie, videa, hlasové zprávy, dokumenty, aktualizace stavu a volání nedostanou do nesprávných rukou“ tvrdí WhatsApp. S tímto přídavkem – až se ho dočkáme – budou data zase o trochu víc v bezpečí před zvědavýma očima.

Funkce je zatím teprve ve stádiu alfa testů, což znamená, že v tuto chvíli není běžně dostupná ani v beta verzi. Není známo, kdy bude připravena pro stabilní sestavení.

Diskuze (4) Další článek: „Další samořídící funkce budou dostupné do konce tohoto měsíce,“ slíbil Elon Musk majitelům Tesel

Témata článku: Google, Facebook, Bezpečnost, Android, Heslo, WhatsApp, Aktualizace, Komunikace, Šifrování, Disk Google, Beta, Konverzace, Bude, Hesl, ZálohaKomunita opět vyhrabala pár detailů o nadcházející sbírce GTA Trilogy

Komunita opět vyhrabala pár detailů o nadcházející sbírce GTA Trilogy

Rockstar je zatím na informace velmi shovívaný, datamineři ale nespí.

Michal Maliarov
Rockstar GamesGTAAkce
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost