Ke stažení: Zbavte svůj počítač duplicitních souborů

Ve velkém množství dat se uživatel začíná pomalu ztrácet. Je tak pravděpodobné, že má na svém disku jeden soubor i víckrát. To ztěžuje orientaci a zabírá zbytečně místo na disku.

jwDuplFiles

Na úvod si představíme malou a jednoduchou aplikaci jwDuplFiles. Ta má za úkol zkontrolovat obsah pevných disků a pátrat po duplicitních souborech. Ty lze vyhledávat na základě tří kritérií – název, velikost a obsah. Tato kritéria je možné použít všechny naráz, nebo se spokojit pouze s jedním či dvěma. Je samozřejmě možné určit přesně cílový adresář, ve kterém program bude hledat. Počítejte s tím, že sken a porovnávání obsahu celého disku potrvá delší dobu.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Už to vyhledává.
 
Jakmile program svou činnost dokončí, zobrazí výsledky hledání. Ty můžete samozřejmě libovolně procházet a označovat. Po té, co skončíte s výběrem, můžete nechat duplicitní soubory smazat. Zbavíte se tak i velkého množství zbytečných dat. Zprávu o celém procesu si můžete nechat vygenerovat do html. Program ke svému běhu potřebuje Microsoft . NET Framework 2.0 a vyšší. Potěší také příznivce freewaru a programů v češtině, protože jwDuplFiles pochází od českého autora.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 Zprávy o stavu duplicit.

stáhnout program jwDuplFiles 2.0 (328 kB)


 

EF Duplicate MP3 Finder

Aplikace určena k vyhledávání a odstraňování duplicitních audio souborů se stejnými nebo velice podobnými parametry. Navíc spolupracuje s ID3 tagy a využívá jejich obsah v porovnávání. Pokud v tagech chybí určité informace, pokusí se je automaticky doplnit ze jména souboru, pokud je to možné. Z toho vyplývá jedna velká výhoda – pozná, že se jedná o tutéž skladbu, přestože je rozdílná např. velikost souboru spojený s jiným bitrate skladby. To programy, vyhledávající pouze dle velikosti či obsahu, nedokážou.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Nejdřív se zadá cesta.
 
Program podporuje formáty MP3, OGG/Vorbis, WMA a FLAC. Seznamy dokáže exportovat do prostého textu nebo CVS či HTML formátu. Algoritmus ED Duplicate MP3 Finder je na slušné úrovni, protože případné shody vypočítává v poměru s ostatními podobně zaměřenými programy rychle. Jeho nevýhoda ale spočívá v licenci. Zdarma si jej můžete pouze vyzkoušet. Za pravidelnou a neomezenou práci již budete muset autorovi programu zaplatit.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Barvičky jak v omalovánkách.
 

CloneMaster

CloneMaster už představuje skutečně profesionální nástroj, co se vyhledávání stejných souborů týče. Prohledávat samozřejmě můžete celé pevné disky nebo jen konkrétní složky. Prohledá ale i přenosné USB flashdisky, CD/DVD, síťová zařízení, ZIPy a další. Program automaticky nechává stranou složku Windows, aby nedošlo k nechtěnému smazání souborů důležitých pro správnou funkci systému.
Klepněte pro větší obrázek 
CloneMaster skenuje.

Možnosti skenování nejsou limitovány velikostí souborů, takže CloneMaster bez problémů zvládne porovnávat i data s velikostí nad 2GB. Pro absolutní jistotu, že soubor je opravdu totožný, používá program metodu „byte for byte“, kdy naprosto detailně prozkoumá cílový objekt. Profesionalita programu se projevuje především ve výborném algoritmu, který je opravdu ultrarychlý a žádný ze zde uvedených programů mu nemůže konkurovat. Za tuto kvalitu si ale rovněž budete muset zaplatit nemalé peníze. Licence totiž stojí 40 dolarů.
 

Klepněte pro větší obrázek 
Během mžiku je tu výsledek.

stáhnout program CloneMaster 5 (7 kB)


 

Visual Similarity Duplicate Image Finder

I tento program je vyhledávač duplicitních souborů. Zaměřuje se ale výhradně na obrázky a fotky. Na rozdíl od mnoha podobných programů nepracuje pouze s atributy souboru, ale využívá propracovaný algoritmus, který dovede určit, zda je obsah obrázků totožný nebo alespoň velmi podobný. Díky tomu může porovnávat obrázky v různých formátech a o různých velikostech.


Klepněte pro větší obrázek 
Určí i percentuální shodu.
 
Program nalezne shodu i u převrácených obrázků i o 180°. Uživateli po skenu vypíše, na kolik procent jsou jednotlivé soubory spolu shodné. Pro vymazání pak automaticky označí ten soubor, který má nižší rozlišení či horší kvalitu. Visual Similarity Duplicate Image Finder dokáže pracovat s opravdu velkým množstvím grafických formátů. Podporuje také prakticky všechny druhy RAWů z digitálních fotoaparátů. Duplicitu tak můžete hledat i v těchto syrových datech.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Už ani jedna stejná kytka.
 

Duplicate Email Remover

Tento program je prakticky odstraňovač duplicitních e-mailových zpráv. Duplicate Email Remover se instaluje jako doplněk poštovního klienta Microsoft Outlook. Duplicity vyhledává jak v rámci jedné složky, tak napříč všemi daty v Outlooku. Zbavíte se tak různě přeposlaných e-mailů, stejné pošty od více lidí apod. Aplikace je také plně kompatibilní s MS Exchange.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Kde se bude hledat stejná pošta.
 

CloneSpy

Na závěr si ještě pro úplnost v krátkosti představíme program CloneSpy. Jeho úkolem je nalézt duplicitní soubory na vašem disku a smazat je. Oproti výše uvedeným programům neoplývá žádnou znatelnou výhodou či extra funkcí. Jeho použitelnost spočívá především v tom, že je plně zdarma. Méně zkušeným uživatelům bude také vyhovovat jednoduché ovládání programu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Špion našel shodné soubory.

stáhnout program CloneSpy 2.51 (740 kB)


Klepněte pro větší obrázek

 

Diskuze (8) Další článek: Týden Živě: Rapidshare je legální

Témata článku: Software, GigaMania, Nechtěná data, Finder, Diva, Propracovaný algoritmus, Stáž, Rozdílná velikost, Flac, Stažení, Stejný soubor, Podobná velikost, Mžik


Určitě si přečtěte

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

** Yoga C930 nabídne revoluční reproduktor v kloubu displeje ** Yoga Book C930 představuje zdařilý reparát podivného Yoga Booku ** ThinkPad X1 Extreme se může pochlubit extrémní výbavou v tenkém těle

Tomáš Holčík | 16

Užijte si poslední změny času: Už od března 2019 můžeme mít trvale letní čas

Užijte si poslední změny času: Už od března 2019 můžeme mít trvale letní čas

** Evropská komise přijala legislativní návrh na zrušení střídaní času ** Možná tak v březnu 2019 přesuneme ručičky hodinek naposledy ** Od toho okamžiku bude permanentně platit letní čas

Karel Kilián | 96

eObčanka: Jak a proč si zřídit elektronický občanský průkaz s čipem

eObčanka: Jak a proč si zřídit elektronický občanský průkaz s čipem

** Občanka s čipem už je standardně vydávaným osobním dokladem v Česku ** Umožní využívat Portál občana a funkce elektronické státní správy ** Pokud ji chcete naplno využívat, musíte si čip aktivovat

David Polesný | 94

Windows 95 slaví 23 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

Windows 95 slaví 23 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

** 24. srpna 1995 zahájil Microsoft prodej Windows 95 ** Uvedení na trh doprovázela masivní reklamní kampaň ** I 23 let poté je určitě na co vzpomínat!

Karel Kilián | 118


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání