Ke stažení: Vyčistěte si registr

Častou instalací, reinstalací i nešetrným mazáním softwaru a dalšími zákroky způsobujete postupné zanášení registru Windows. Zabraňte nežádoucímu zpomalování systému.

Vit Registry Fix

Vit Registry Fix je freewarový program ukrajinské provenience, jehož hlavním cílem je udržovat chod Windows pokus možno svižný, bez zbytečných prodlev a záseků. Program je díky práci pana Františka Bartoše, který se podílel i na dalších níže zmíněných programech, v češtině. Hlavním na celém programu je skenování. To znamená, že Vit Registry Fix projede registr Windows a další položky a vyhodnotí, které cesty či odkazy jsou zbytečné a je tedy možné je smazat.

Klepněte pro větší obrázek 
Skenování v plném proudu.

S výsledkem poté uživatele seznámí v podobě strukturovaného seznamu, který můžete dále upravovat a kontrolovat, jestli se v něm nenachází nějaká položka neprávem. Toto samozřejmě dovede vyhodnotit pouze zkušený uživatel. Ale ani začátečníci se nemusí obávat nežádoucích zásahů do systému. Program automaticky před každým čištěním vytváří obnovitelnou zálohu původního stavu. Pro maximální účinnost se doporučuje sken provést několikrát za sebou.

Klepněte pro větší obrázek 
Výsledek může označit i odznačit.

Instalací produktu získáte v balíčku i další subaplikace. První je Vit Disc Cleaner, který prohledá počítač ve snaze nalézt zbytečné, nepotřebné a nepoužívané soubory, logy i složky. Další jsou Vit StartUP Manager a Vit Uninstall Manager. První jmenovaný slouží k zobrazení programů, které jsou systémem automaticky spouštěny při jeho startu. Druhý se zaměřuje odinstalování softwaru z počítače. Získáte v ní přehled o všech nainstalovaných balíčcích a programech.

Klepněte pro větší obrázek 
Spouštěné při startu.

stáhnout program Vit Registry Fix Pro 11.1 (4,0 MB)


Wise Registry Cleaner Free

Velice podařený program na čištění registru. Mezi jeho předností patří přehledné ovládání, spolehlivost a především to, že je zcela zdarma. Prohledávání a skenování je velice rychlé. Skenuje registr Windows a hledá chybné a zastaralé informace. Tyto chybné informace opraví a zbytečné informace vymaže. I u tohoto programu můžete nalézt českou lokalizaci a dokonce i nápovědu v češtině.

Klepněte pro větší obrázek 
Co vše se bude prověřovat?

I Wise Registry Cleaner Free nabízí vytváření záloh v případě, že byste způsobili svým zásahem systému nějaký problém. Program je vůbec silně orientován na méně zkušeného uživatele. Tomu nabízí nejen velice jednoduché a přehledné prostředí, ale také všudypřítomnou plovoucí nápovědu, která poradí s dalším postupem. Kdo by chtěl počet funkcí ještě navýšit, může sáhnout po pokročilejší placené verzi programu.

Klepněte pro větší obrázek 
Bezpečné záznamy můžete vymazat.

stáhnout program Wise Registry Cleaner Free 5.94 (4,6 MB)


RegDoctor

Program vám v podstatě nabízí pouze tři ovládací tlačítka. První slouží k rychlému skenu, druhé k hloubkové prověrce a třetí dokáže zvrátit všechny kroky tím, že obnoví zálohu registru, která se automaticky vytvoří před samotným skenováním. Kliknutím na jedno ze skenovacích tlačítek rozeběhnete průzkum systému. V jednom případě bude rychlý a povrchní, v druhém pak důkladný a zdlouhavý.

Klepněte pro větší obrázek 
Testování už jede.

Nečekejte zde nějaké sofistikované možnosti nastavení, určení priorit, míru bezpečnosti apod. Výsledek se vám zobrazí v podobě seznamu zjištěných závad, které jsou seřazeny podle jednotlivých kategorií a označených mírou hrozby. Z nabízeného seznamu uživatel vybere ty položky, které chce nechat programem opravit, a zvolí Fix. Program oproti zde zmíněným konkurentům nabízí opravdu minimální dovednosti, za které je navíc třeba zaplatit.

Klepněte pro větší obrázek 
Chyby s označenou úrovní hrozby.

stáhnout program RegDoctor 2.25 (1,8 MB)


CCleaner

Tento program je o něco méně úzce zamřený, jak konkurence uvedená výše. Program klasicky zajistí odstranění všech nepotřebných a neplatných položek registru, ale taktéž si poradí i s vyčištěním dočasných a zbytečných souborů vzniklých při činnosti Javy, Flash Playeru, Windows Media Playeru a nástrojů Kreslení a Editor registru. Zamete po vás stopy při používání webových prohlížečů (IE, Firefox, Opera) i dalších aplikací (MS Office). Součástí je také nástroj pro odebírání programů ze systému.

Klepněte pro větší obrázek 
Čištění na 100 %.

stáhnout program CCleaner 3.09.1493 (3,3 MB)


Comodo System Cleaner

Balík Comodo System Cleaner je freewarová sada výkonných utilit a nástrojů, které se snaží zajistit rychlý chod operačního systému a zvýšit zabezpečení. Aplikace provede hloubkový sken v oblastech registru, které předem vytyčíte. V nabídce máte celkem 14 různých odvětví, které lze odděleně posuzovat. Jakmile je prověření dokončeno, bude vám představen výsledek v podobě položek, které program považuje za zbytečné.

Klepněte pro větší obrázek 
Registr je jen jedním z mnoha cílů.

Program nabízí standardní záchrannou síť v podobě zálohování původního stavu. Po provedených změnách bude počítač restartován a po jeho opětovném najetí budete programem dotázáni, zdali si přejete zachovat nové nastavení, nebo obnovíte to předešlé. V programu můžete také promazat pevný disk od dočasných a logovacích souborů a od citlivých osobních dat (přihlašovací údaje, cache, historie atd.). Vyhledat můžete i nechtěné duplicity.

Klepněte pro větší obrázek 
Vyčistí i logy a dočasné soubory.

Druhou část programu tvoří sada nástrojů pro získávání informací o operačním systému a hardwaru počítače. Předně tu je přítomen manažer automaticky spouštěných aplikací, běžících procesů i úkolů vykonávaných systémem při jeho startu. Dále je zde možné proniknout do nastavení systému, kde se dá upravit jeho chování v případě výskytu různých chyb, práce s pamětí či sítí, přihlašování do počítače, nastavení prohlížení webu a mnoho dalšího.

Klepněte pro větší obrázek 
Poskytuje detailní informace o hardwaru.

stáhnout program Comodo System Cleaner 2.2.335611.5 (10,0 MB)


Advanced SystemCare

Program určený pro údržbu a ochranu vašeho systému. Odstraňuje spyware a adware, slouží také k prevenci hrozeb a opravuje také chyby v registru. To vše provádí bez nároku na honorář, v češtině, v uživatelsky přívětivém prostředí a s ovládáním zvládnutelným každým začátečníkem. Nutno dodat, že čištění registru je zde spíše druhořadou funkcí. Advanced SystemCare totiž představuje komplexní nástroj pro správu vašeho počítače. Více se o programu dozvíte zde.

Klepněte pro větší obrázek 
Oprava registru v denní údržbě.

stáhnout program Advanced SystemCare 3.8.0.745 (8,5 MB)


Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, Download, GigaMania, Cleaner, Vita, Fixy, Comodo

51 komentářů

Nejnovější komentáře

  • aminux 10. 11. 2009 23:24:18
    Já bych ještě doporučil Free registry defrag na defragmentaci registru....
  • hombre_71 10. 11. 2009 20:18:01
    ...no vždyť je to naprosto jasné, Linux si pěstuje parta beďaratých ajťáků...
  • hombre_71 10. 11. 2009 20:13:36
    ...no tak si te úžasnej Linux užívej a furt nám to tu necpi
Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

** Dnes se podíváme na maličkou Wi-Fi destičku Wemos D1 mini ** A připojíme k ní barometrický a teplotní shield ** Poběží na ní web a nabídne i JSON API

18.  6.  2017 | Jakub Čížek | 27

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 31

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

** Ani hry se sebelepší grafikou vás nevtáhnou tolik, jako ve virtuální realitě ** Pro sledování filmů není VR ani zdaleka ideální ** I první generace je skvělá, stále však působí jako prototyp

20.  6.  2017 | Stanislav Janů | 19

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

** Na černém trhu mohou zaměstnanci továren za kradené součástky inkasovat částku ve výši ročního platu ** Velké množství informací je vyneseno i z centrály Applu ** Díly jsou pašovány v botách, podprsenkách i odpadem

21.  6.  2017 | Stanislav Janů | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky