Ke stažení: Vše pro vaše hry

Přestože GigaMania.cz není zaměřena na stahování her, naleznete zde drobné pomocníky a doplňky, které vám hráčské chvilky v mnohém zpříjemní či ulehčí.

Xfire

On-line komunikátory známé jako programy instant messagingu si svou permanentní přítomnost na počítačích vydobyly už dávno. Xfire je také takovým softwarem. Je však úzce specializován na počítačové hráče. Rozdíl od klasických a více rozšířených klientů, jako jsou ICQ, MSN či Jabber, spočívá v tom, že Xfire zobrazuje hru, kterou váš známý zrovna hraje, a především nabízí možnost komunikovat při spuštěné hře. Odpadne tak problematické, zdlouhavé a rušící minimalizování hry kvůli odpovědi kamarádovi apod.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Herní servery na ráně.
 
Místo toho Xfire zobrazí své okno přímo ve hře, aniž by vám ji jakkoli narušil, shodil či dokonce vypnul. Komunikovat s přáteli samozřejmě můžete i mimo hru. Pořádat lze i skupinovou komunikaci, kdy se dá psát i s více lidmi najednou. Druhou část Xfire představuje možnost vyhledávání, prohlížení a připojování se na on-line herní servery. Xfire podporuje velké množství moderních her. Rovněž rozpozná hry nainstalované na vašem počítači a nabídne vám seznam serverů k připojení.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Komunikace ze hry do hry. 
 
Xfire nabízí také přenos dat mezi uživateli. Můžete tedy kamarádovi poslat nejrůznější soubory stejně jako videa a zachycené obrázky ze hry, kterou právě hrajete. Nechybí zde samozřejmě ani hlasová komunikace pro případ, že byste nemohli (nebo nechtěli) odpovídat písemně. Značnou část hlavních úkonů v Xfire zvládnete pomocí klávesových zkratek, čímž snižujete reakční dobu na příchozí dotazy či připomínky a především zvládnete dále hrát bez zbytečného přerušování.
 

stáhnout program Xfire 1.132 (6,7 MB)


 

MAME

MAME (Multiple Arcade Machine Emulator) je opensourcový projekt, který plně zprostředkuje spouštění herních datových souborů (ROMů) na PC. Momentálně dokáže emulovat přes 2600 unikátních (a přes 4600 celkově) klasických arkádových her z let sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých a některé z poslední doby. MAME si klade za cíl nenechat tyto legendární hry zapadnout v historii. Na stránkách produktu máte dokonce možnost několik klasických her stáhnout. Ponoříte se tak do doby, kdy počítačové hraní bylo ještě v plenkách.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Souboj ponorek postaru.

stáhnout program MAME 0.140s (11 MB)


 

DOSbox

Tento program vás opět vrátí trochu do historie. Ne však do tak daleké, jako výše zmíněný MAME. Také s nostalgií vzpomínáte na staré hry určené pro operační systém DOS? Na nových systémech si je už většinou nezahrajete. Pomoci vám může tento emulátor, který má výborné schopnosti pro práci s grafikou i emulaci zvuku. Díky němu si pustíte staré, ale stále ještě nezapomenutelné pecky. DOSbox si získal právem místo v počítačích hráčů s novými typy Windows (od této verze program podporuje i Windows Vista).
 
Klepněte pro větší obrázek 
Staré dobré prostředí DOSu.
 
Celé ovládání programu věrně simuluje samotný DOS. Jako první krok je třeba připojit k programu složku s hrami či rovnou celý diskový oddíl. Program dokáže emulovat velké množství počítačových komponentů. Pokud nějaká hra podporuje jen konkrétní typ grafické či zvukové karty, je velká šance, že hru nakonec v DOSboxu rozjedete. Stejně tak můžete používat i nainstalovat myš či IPX pro síťové hraní. Stačí si tak jen nalézt na internetu staré uvolněné hry a můžete pařit jako před patnácti lety.
 
Klepněte pro větší obrázek 
I takové pecky si můžete zahrát.

stáhnout program DOSBox 0.74 (1,4 MB)


 
 

ABCgames Cheater

Pokud jste náruživí počítačoví hráči, jistě jste se již setkali s herními podvody neboli cheaty. S nimi je např. možné se stát ve hře nesmrtelným, získat více bodů či postoupit do dalších úrovní. Pro jejich snazší vyhledání vám jistě pomůže rozsáhlá freewarová databáze pro PC, PSX a další. Program je pravidelně aktualizován, takže zde najdete kódy i pro ty nejnovější hry. Kromě cheatů se zde můžete probírat i dobře vypracovanými návody a dalšími užitečnostmi.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Podvodnické informace.
 

Gold! EasyStart

Gold! EasyStart (dále jen GES) má velmi jednoduchý úkol. Lze přes něj spouštět vámi zadané hry, programy a filmy. Ke každé položce si můžete vložit obrázek, vlastní popis a hodnocení. Vkládání je velice jednoduché. Je možné i položky libovolně prohazovat na nová místa. GES není žádný minimalista, takže lze do něj vložit až 100 položek. Všechny položky jsou rozděleny do 10 sekcí. Názvy položek jdou dle libosti přejmenovat například na akční, závodní, oblíbené, atd.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Odtud lze rychle spouštět hry.
 
Vytvoříte si tak prostředí, které vám nejvíce vyhovuje. GES se spouští spolu se systémem. Poté se rychle maximalizuje kliknutím na jeho ikonu (schovanou u hodin). Program také obsahuje tzv. STUP, odkud je možné pomocí šesti editovatelných tlačítek rychle otevřít jakýkoli program. Dříve než se vrhnete do víru her, práce a další činnosti, je vhodné program u autora zaregistrovat. Jedná se spíše o formalitu, protože Gold! EasyStart je zdarma.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Přidávat můžete i filmovou sbírku.
 

FastCapPro

FastCapPro je nástroj k zachycování videí z prostředí her. Nahrajte si vlastní hráčské dovednosti a pošlete je kamarádům, aby konečně uvěřili vašim vítězstvím. Program můžete také použít k tvorbě návodů, herních trailerů atd. Utilita za běhu nahrává a komprimuje video a audio při hraní. Klíčová je nízká hardwarová náročnost. Nemusíte se tedy obávat, že by program způsobil nějaký značný pokles výkonu počítače ve hrách.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Stačí už jen spustit hru.

stáhnout program FastCapPro 2.0.1 (4,9 MB)


 

Text-BAG

Tato aplikace slouží k hraní textových her s možností vytvořit si hru vlastní. Hra se vytváří pomocí XML souborů. Pro tvůrce her je v aplikaci implementován jednoduchý debugger (debugovat nelze TBG hry), který vám může pomoci při ladění hry. Během hraní se vám ve zvláštním okně vypisují proměnné, které byly změněny prováděnou akcí. Hodnoty těchto proměnných je možno při debugování měnit dle potřeby. Aplikace ke spuštění vyžaduje Microsoft .NET Framework.
 
Klepněte pro větší obrázek 
Vytvoříte si vlastní hru?

stáhnout program Text-BAG 1.0 (102 kB)


 

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (4) Další článek: Na Google Blogger se objeví každou minutu 270 000 nových slov

Témata článku: Software, Hry, GigaMania, Download, Hlasová komunikace, Debugger, Velká šance, Skupinová akce, Gold, Zachycování, Zdlouhavá činnost, Hra, Nostalgie, Kamarád, Cheater, Dobré prostředí, Hraní, DOSBox, Stažení, Hraná hra, Stáž, Počítačová historie, Nejprodávanější herní počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF