Ke stažení: Tvoříme web zcela zdarma

Nástrojů pro tvorbu vlastních webových stránek a služeb je mnoho. Najít ale nějaký kvalitní, který by byl navíc zdarma, už zase tak lehké není. Některé takové naleznete v naší dnešní nabídce.

Yahoo! SiteBuilder

Program Yahoo! SiteBuilder zaštítěný známým vyhledávačem a poskytovatelem webových služeb je určen pro snadnou tvorbu webových stránek vizuální cestou. S programem můžete upravovat stávající stránky nebo vytvářet zcela nové podle šablon. Lze sice začít editovat zcela čistou stránku, ovšem bez zmíněných šablon program není nijak zvlášť zajímavý. Aplikace je typická zejména svým jednoduchým ovládáním vhodným i pro začátečníky.

Klepněte pro větší obrázek 
Příjemné prostředí pro tvorbu webu.

Přestože znalost jazyka HTML není pro práci s aplikací nezbytná, mít určité základy je přesto žádoucí. Jednoduchost programu stojí na již zmíněných šablonách, kterých je více než 380 a jsou rozděleny do desítek kategorií podle toho, pro jakou oblast stránky jsou určeny. Kromě šablon zde naleznete solidně zásobenou galerii obrázků, které lze stejně jako program zdarma využít.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jedny z mnoha šablon, které můžete využít.

stáhnout program Yahoo! SiteBuilder 2.6 (14 MB)


JAlbum

JAlbum bývá nikoli neprávem často označováno za jeden z nejlepších bezplatných generátorů webových fotoalb. Tento nástroj vám nabízí vytvoření galerií v obrovském množství předem definovaných stylů pro váš web, které můžete navíc upravit podle svého uvážení. Jednoduše zde umístíte grafiku, fotky, filmy či slideshow. Po vložení fotografií program vygeneruje náhledy, originální velikost obrázků, popisky a pracovat zvládá i s EXIF informacemi.

Klepněte pro větší obrázek 

Program je vytvořen v jazyku Java, což s sebou přináší tolik vítanou multiplatformitu. Používat jej tedy lze nejen pod Windows, ale rovněž také pod Linux, Mac OS X, Sun Solaris a dalšími. Autoři aplikace se pyšní údaji, že jejich dílko bylo staženo již pět a půl milionkrát a počet zveřejněných alb překročilo celých 27 milionů. Toto vysoké číslo je dáno především licencí zdarma a přívětivým prostředím a jeho nenáročností na zkušenosti uživatele.

Klepněte pro větší obrázek 
Možný výsledek na internetu.

stáhnout program JAlbum 9.4 (16 MB)


HelpNDoc

Intuitivní nástroj pro tvorbu nápovědy čtyř různých formátů (.html, .chm, .doc a .pdf). Poskytuje čisté a efektivní rozhraní, které zbavuje uživatele prakticky všech starostí s programováním chodu a chování nápovědy. Stačí zadat pouze text, upravit grafickou podobu projektu a o vše ostatní se už aplikace postará sama. Pokud nebudete program používat k výdělečné činnosti, může být vašim pomocníkem úplně zadarmo.

Klepněte pro větší obrázek 
Základní nastavení nové nápovědy.

Umisťujete-li na svých stránkách např. vlastní software, vybavit je vhodnou nápovědou bývá velice užitečné. Při vyplňování textu nápovědy zde vše vypadá jako v jednodušší verzi známých textových procesorů. Dokonce je zde přítomna i možnost jazykové korektury. Nativně lze použít pouze anglický slovník, ale ze stránek programu si ale můžete pohodlně stáhnout i češtinu.

Klepněte pro větší obrázek 
Základní grafické rozvržení.

stáhnout program HelpNDoc 2.6.0.74 (3,4 MB)


HTML kódy

Máte blog či své vlastní stránky a chcete si na ně umístit nějaký Java skript, Applet nebo nějaký efekt? Již druhá verze tohoto velmi oblíbeného programu obsahuje přes 800 zdrojových kódů, které vám s vaší potřebou pomohou. Program je vytvořen v HTML kódu (webová prezentace), ale má příjemný design. Obsahuje i novinky jako jsou propojení se serverem, který zajistí aktuálnost kódů. Na oficiálních stránkách programu naleznete ty nejaktuálnější kódy a ukázky.

stáhnout program HTML kódy 2.1.0 (7,8 MB)


DFM2HTML

Program je klasický WYSIWYG creator webových stránek. Je pohodlný a dostačující jak pro začátečníky, tak pro profesionální designéry. Freeware obsahuje efekty jako vytváření stínů, anti-aliasing, rotace všeho druhu a podobně. Naleznete tu i podporu a možnost práce s Unicodem, PHP i DHTML menu. Program také obsahuje základní FTP Upload manager, s jehož pomocí dostanete své dílko na internet.

Klepněte pro větší obrázek 
Začátečníci i zkušení si zde to své najdou.

stáhnout program DFM2HTML 5.0 (3,6 MB)


K:CMS

Nyní jsme se dostali až k používání redakčního systému a diskusních fór. Obojí je prezentováno dvěma freewarovými programy od stejného autora. Tím prvním je K:CMS - publikační systém dostupný zdarma pro osobní i komerční využití. Hlavní předností K:CMS je jednoduchost a snadné ovládání. Nemusíte znát HTML, abyste si dokázali vytvořit vlastní web. K:CMS udělá vše za vás. Program je tak vhodný pro psaní blogu, osobního webu, internetového magazínu apod.

Klepněte pro větší obrázek 
Redakční systém v plné síle.

K:Board

K:Board je nový systém diskusního fóra, podobající se například velice známému projektu phpBB. Na rozdíl od něj je však mnohem jednodušší a přívětivější na ovládání. Podobně jako K:CMS, i K:Board je aktivně vyvíjen a k jeho nastavení a používání není nutné ovládat žádný programovací jazyk. Kromě vytváření kategorií a fór K:Board nabízí také jednoduchou správu hodností, možnost nastavení META tagů, podporu více jazyků (čeština, slovenština, angličtina) a vzhledových témat.

Klepněte pro větší obrázek 
Diskusní fórum dodá webu šťávu.

RSS Builder

Máte-li vytvořenou grafickou podobu webu, umístěné fotogalerie, vytvořenou nápovědu pro programy, které na svých stránkách nabízíte, i jste zprovoznili redakční systém a diskusní fórum, můžete dát o novinkách na vašich stránkách vědět pomocí RSS. Použít k tomu lze srozumitelnou a snadno ovladatelnou aplikaci, která slouží k tvorbě RSS zdrojů pro webové stránky. Program obsahuje vestavěného FTP klienta, se kterým vytvořený zdroj snadno nahrajete na web.

Klepněte pro větší obrázek 
Díky RSS se bude o vašich novinkách vědět.

stáhnout program RSS Builder 2.1.8 (1,8 MB)


 

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (24) Další článek: Týden Živě: Jak otěhotnět a jak zhubnout

Témata článku: Software, Web, Zdarma, Download, GigaMania, Unicode, Stažení, Vhodné ovládání, Originální velikost, Základní efekt, TV +, Stáž, Známý systém, Zásobení, Oficiální nápověda, Board, Anglický slovníkMobil aktualizuje aplikace sám. Ve Windows to udělá IObit Software Updater. Tady máte verzi 4 Pro jako dárek

Mobil aktualizuje aplikace sám. Ve Windows to udělá IObit Software Updater. Tady máte verzi 4 Pro jako dárek

Používání zastaralých verzí aplikací obnáší celou řadu nevýhod. Kromě toho, že se připravujete o nové funkce, jde též o bezpečnostní riziko. Ukážeme vám, jak můžete aktualizovat pohodlně.

Karel Kilián
Plné verze zdarmaSoftwareWindows
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost