Ke stažení: Posloucháme internetové rádio

Masovým rozšířením vysokorychlostního internetu se do popředí dostává i jeho multimediální dimenze. Sledování televize a poslech rádií on-line je nyní samozřejmostí.

Net Rádio Rekordér

Abyste hned zpočátku nechodili nikam daleko, můžete sáhnout po tomto programu slovenské provenience. Net Rádio Rekordér navzdory svému názvu umožňuje i přehrávání televize on-line. Jeho hlavním posláním je uživateli poskytnout poslech i nahrávání internetových rádií. To vše poskytuje ve slovenštině skrze jednoduché a intuitivní ovládání v přehledném graficky méně nápaditém prostředí.

Klepněte pro větší obrázek 
Televize nebo rádio?

Přehrávání je dostačující úrovni, přestože zde chybí propracovanější nastavení produkce zvuku. Přístup k internetovým stanicím máte přes seznam obsažený v programu, který lze pochopitelně dále editovat. Svižnější přístup je pak možný skrze devět nastavitelných tlačítek rychlé volby. Přítomné jsou zde ještě tlačítka pro ztišení, navštívení domácí webové stránky, přehrání rádia z ručně vyplněné adresy a také nahrávání a konverzi nahraného.

Klepněte pro větší obrázek 
Trochu jako telefon.

Nahrávání se spouští i vypíná jediným čudlíkem. Přestože je v jednoduchosti síla, tak zkušenější uživatel zde postrádá nastavení kvality a dalších atributů nahrávání, výstupního formátu a další. Net Rádio Rekordér nahrává pouze do wavu. Z toho důvodu je zde přítomno ono tlačítko pro konverzi do mp3. Zaznamenávat rádio můžete i automaticky v zadaném čase. Nicméně kvalita záznamu je spíše na nižší úrovni. Seznam českých a slovenských rádií je oproti tomu více než dostačující.

Klepněte pro větší obrázek 
Cibulkovy seznamy to sice nejsou, ale...

stáhnout program NET Rádio Rekordér 4.5.5 (21 MB)


OnLineLive

Stejně jako program výše, i OnLineLive nabízí přehrávání on-line televizí (naleznete jich zde více jak tři tisíce) i internetových rádií. Pro potřeby tohoto článku se dále budeme věnovat té rádiové části programu. V porovnání se staršími verzemi OnLineLive zabodoval především v inovovaném designu. Nezaostává ovšem ani ve funkčnosti. Program nabízí ohromující počet rádií. Ta jsou tematicky, regionálně i jazykově přehledně rozdělena. Vybere si tu tak opravdu každý.

Klepněte pro větší obrázek 
Výběr je opravdu veliký.

Program umožňuje přehrávání ve vlastním prostředí nebo zapne příslušný externí přehrávač. Poslech si tak můžete bez problémů vychutnat ve Windows Media Playeru, Winampu i Foobaru, kde máte nastavený ekvalizér podle svého gusta. Na rozdíl od Net Rádia Rekordéru nenabízí nahrávání, ale tento handicap plně vynahrazuje mnohonásobně vyšším výběrem stanic a především kvalitou reprodukce zvuku.

Klepněte pro větší obrázek 
Už to hraje a tancuje.

stáhnout program OnLineLive 7.1.1 (2,1 MB)


Replay AV

Replay AV (dříve ReplayRadio) dovoluje nahrávat tisíce rádio stanicí, XM kanálů a poslouchat je kdykoliv chcete. Pomocí integrovaného Media Guide si vyberete stanici pro nahrávání. Aplikace ukládá data ve formátu MP3, které mohou být automaticky zkopírovány na iPod zařízení. Kvalita nahraného vysílání je v porovnání s Net Rádio Rekordérem o poznání vyšší a dá se s ní pro běžný poslech spokojit.

Klepněte pro větší obrázek 
Seznam stanic k nahrávání.

Nahrávat lze i z připojených zařízení k PC. Nejste limitování pouze on-line vysíláním, ale uchovat můžete i zvuk kazetového přehrávače, klasického rádia apod. Autor programu se chlubí tím, že nahrajete jakýkoli zvuk hrající v počítači. Program zvládá rovněž i záznam videa. Do počítače tak můžete uložit videa z YouTube nebo zachytit klipy Windows Media či Real Video.

stáhnout program Replay AV 8.82 (31 MB)


ChrisTV Online

ChrisTV Online! vám umožní sledovat živé TV kanály a poslouchat internetové rádio stanice na internetu. Program je další alternativa k výše uvedeným produktům. Naleznete u něj trochu jiné ovládání a pochopitelně i jiný výběr stanic. ChrisTV Online se už z podstaty svého názvu specializuje především na streamovaná videa. Internetová rádia jsou tak poněkud upozaděna.

Klepněte pro větší obrázek 
Na ČT24 dávají Temno.

stáhnout program ChrisTV Online 4.7 Free (0,00 kB)


Rádio4U GADGET

Máte rádi hudbu 90-tých let? Oblíbili jste si internetové rádio RÁDIO4U? Můžete mít rádio přímo na ploše či sidebaru počítače. Tento gadget je typický svým lehkým ovládáním. Také zobrazuje vždy aktuálně vysílanou skladbu (i když rádio neposloucháte, vždy máte přehled nad tím co se vysílá). Při přehrávání rádia se zobrazují informace o Rádiu4U a o nových verzí GADGETU.

Klepněte pro větší obrázek 
Rádio pro vás.

stáhnout program Rádio4U GADGET 2.10.0 (50 kB)


Jazz Radio

Na závěr malá utilitka pro fajnšmekry. S programem Jazz Radio můžete poslouchat přes 100 jazzových rádiových stanic z celého světa. Importuje se do webového prohlížeče, takže jej budete mít vždy při ruce. Software sleduje důležité webové stránky zabývajících se jazzem, takže vám neunikne žádná podstatná informace z této oblasti.

Klepněte pro větší obrázek 
Je libo trochu jazzu?

stáhnout program Jazz Radio 4.5.1 (755 kB)


Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (20) Další článek: Google má problém: Tyto stránky mohou poškodit váš počítač (oživeno)

Témata článku: GigaMania, Rádio, Televize program, Online Radio, Online televize, Jazz, Gadget, Televize online, Radio, Poslech, TV program slovenské televize, Replay, Internetová televize, TV kanál, Podstatná informace, Internetové rádio, Handicap, Česká televize živé vysílání, Stažení, Slovenská televize, Online kanál, Radio 1


Určitě si přečtěte

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

** Vědci spočítali, jak velká by musela být posádka pro vícegenerační let k nejbližší hvězdné soustavě ** Proxima Centauri se nachází 4,3 světelných let od nás ** Za současných technologií bychom k ní letěli 6300 let

Petr Kubala | 53

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 60

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 65

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji