Ke stažení: Ovladače s přehledem

Správné použití ovladačů může znatelně zvýšit výkon počítače. Naopak jejich špatné nainstalování může přinést nejeden problém. Nabízené programy vám práci s nimi ulehčí.

Driver Magician Lite

Tento program je již nějakou dobu stálicí na domácích i firemních počítačích. Značné rozšíření mezi uživateli je dáno především spolehlivostí, přehledností a vysokou užitnou hodnotou. Základním posláním programu je identifikovat veškerý hardware v systému, podat uživateli dostatek informací o něm i o jeho ovladači a právě tento ovladač zazálohovat. Po reinstalaci či upgradu systému pak lze ovladač pohodlně obnovit.

Klepněte pro větší obrázek 
Seznam ovladačů.

Jednoduchost Lite verze je taková, že i méně zkušený uživatel nebude mít problémy program používat. Po nainstalování a spuštění začne aplikace prozkoumávat počítač, shánět se po připojeném hardwaru, zobrazovat o něm detailní informace a především vypíše seznam použitých ovladačů. Seznam můžete prohlížet a poklikáním na jednotlivé položky lze zjistit více údajů. Po vybrání konkrétních ovladačů je můžete zálohovat a kdykoli opět obnovit.

Klepněte pro větší obrázek 
Updatování jen v placené verzi.

Driver Magician Lite je freewarový program, takže jej můžete používat zcela zdarma a zastane přesně takovou práci, která je popsána v odstavci výše. Autoři ale nabízejí především placenou verzi programu, která se od okleštěné Lite liší v množství nejrůznějších funkcí, které obsahuje navíc. Mezi ty hlavní dovednosti patří update stávajících ovladačů, jejich porovnávání s databázemi umístěnými na internetu, zálohování i dalších položek (dokumenty, registr) a také uložení všech zálohovaných ovladačů do samorozbalovacího .exe balíčku.

Klepněte pro větší obrázek 
Záloha i obnova.

stáhnout program Driver Magician Lite 3.74 Licence: freeware, 1,6 MB
Autor: GoldSolution software Inc.
Web programu: www.drivermagician.com


RadarSync

RadarSync je zajímavý nástroj od izraelských tvůrců, který slouží jako pomůcka pro hlídání, stahování a instalaci nejnovějších ovladačů pro hardware a aktualizací pro software. Dalo by se říci, že pokračuje tam, kde neplacená verze Driver Magician končí. To vše můžete užívat zcela zdarma. RadarSync je tzv. adware, který svou činnost dotuje ze zobrazování reklamy uživateli. Nejde však o žádné otravné záležitosti, takže se nemusíte bát, že byste si zaneřádili počítač.

Klepněte pro větší obrázek 
Na počátku byl sken.

Stejně jako výše zmíněný produkt, i RadarSync je uživatelsky nenáročný a jednoduchý program. Prostředí RadarSyncu je graficky lépe ztvárněné a celkově působí aplikace líbivějším a příjemnějším dojmem. I zde program na počátku oskenuje systém a zjistí, jaké hardwarové i softwarové produkty obsahuje. Poté porovná výsledky s databází na serveru autora a po nalezení novějších ovladačů či aktualizací softwarových produktů nabídne RadarSync jejich seznam s možností stažení.

Klepněte pro větší obrázek 
Dostupné nové verze.

Všechny výsledky lze podrobit detailnějšímu zkoumání, abyste měli jistotu, že budete stahovat skutečně něco, co potřebujete aktualizovat. Existuje zde i možnost celý proces zautomatizovat a nastavit podmínky i intervaly vyhledávání novinek. To už je ale dostupné pouze po placené registraci produktu. Protože neomylný je jedině Bůh, je třeba si dávat pozor, jaké ovladače vám program nabídne. Sem tam se může stát, že vám bude chtít vnutit nějaký starší nebo nevhodný. Tyto situace ale nenastávají příliš často.

Klepněte pro větší obrázek 
Ready to install.

stáhnout program RadarSync 2009 2.0.0.7 (1,8 MB)


EVEREST

EVEREST Ultimate Edition je výborný testovací nástroj zobrazující podrobné systémové informace. Přichází s rozsáhlou databází informací pro CPU, základní desky, pevné disky, optické mechaniky, čipsety a další. Program nabídne řešení určitých problémů s hardwarem. Zároveň k nalezenému hardwaru zobrazí informace o výrobci včetně internetových adres, updatů a ovladačů.A právě posledním jmenovaným zapadá tento program i do tématu dnešního Ke stažení. Bohužel se jedná o placený produkt.

Klepněte pro větší obrázek 
Seznam na EVERESTu.

Přestože správa ovladačů není hlavní náplní EVERESTu, program se dá dobře použít i na tuto problematiku. Předně zobrazuje seznam hardwaru a k němu příslušné ovladače s detailními informacemi. Po jejich aktualizaci či jiné změně bude program užitečný při testování stability i výkonu celého systému. Lze si tak ověřit, s jakou kombinací ovladačů je počítač nejvýkonnější a jestli některý ovladač nezpůsobuje nestabilitu. Zjištěné informace lze tisknout i exportovat do HTML či jen do prostého textu.

Klepněte pro větší obrázek 
A jak si stojí váš počítač?

stáhnout program EVEREST Ultimate Edition 5.50.2224 Beta (10 MB)


ServiWin

Jako poslední program přinášíme malou utilitku nazvanou ServiWin. Ta zobrazí seznam nainstalovaných ovladačů a také služeb, čímž se použitelnost programu ještě zvyšuje. O každé položce v seznamu se dozvíte všechny důležité informace – popis služby či ovladače, jméno autora, číslo verze apod. S těmito položkami můžete v programu dále pracovat. Lze je zastavit, spustit, restartovat, změnit status při spuštění systému a další.

Klepněte pro větší obrázek 
Spartánské okno ServiWin.

To je zhruba vše, co tento minimalistický produkt nabízí. Celé prostředí programu se skládá jen z jednoho malého okna a seznamu nalezených informací. Aplikace nenabízí aktualizace ovladačů, takže tento úkon budete muset udělat sami manuálně. Nicméně autoři ServiWinu jsou dostatečně soudní a za používání svého dílka nežádají od uživatelů žádné peníze. Proto se může tento program navzdory své malé nabídce funkcí úspěšně rozšířit mezi osobní i pracovní počítače.

stáhnout program ServiWin 1.45 (42 kB)


Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (1) Další článek: Nestačí vám ICQ klient? Vyzkoušejte nový Pidgin

Témata článku: Software, GigaMania, Stažení, Stáž, Určitý problém, Ovladač, Malá informace, Everest, Detailní informace, Ovladače, Značné rozšíření, Lite, Počítače levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu