Ke stažení: Outdoorové aktivity

Teplé a slunečné počasí, které již nějakou dobu lze za okny zaregistrovat, přímo vyzývá k nějaké té aktivitě v přírodě. Překvapivě i u takovýchto činností může být počítač velice nápomocný.

Turistické trasy

Program slouží k zobrazování digitální mapy vybraných oblastí, ve kterých si můžete naklikat vlastní trasu pro pěší výlet. Aplikaci tvoří jedno okno rozdělené na tři části. V jedné je seznam objektů, které zadáváte jako hlavní body pro vaši túru, v další se pak vybraná trasa zobrazuje na mapě a poslední ukáže její výškový profil a další údaje. Zobrazení je nutné nejdříve nastavit podle vlastních potřeb, jinak hrozí, že se ve vyznačených cestách ztratíte.

Klepněte pro větší obrázek 
Místa, mapa i výškový rozdíl.

Ještě než začnete plánovat pochod, je třeba v programu zvolit mapu oblasti, ve které se budete pohybovat. Těchto velice přesných map je v programu značné množství a s každou novou verzí přibývají další. Po jejich načtení lze s nimi libovolně pracovat. Můžete je přibližovat do nejmenších detailů, otáčet, posunovat i vytyčovat trasu výletu. Program také umožňuje měření vzdáleností, které si na mapě ohraničíte. Prohlížení map je slušně optimalizováno, takže jednotlivé akce s nimi jsou celkem rychlé.

Klepněte pro větší obrázek 
Změť nejrůznějších barevných tras.

Objekty na mapách zpravidla obsahují další informace v podobě krátkých popisků, zeměpisné polohy, nadmořské výšky a někdy také fotografií. Pro majitele GPS přístrojů Turistické trasy nabízejí možnost importu různých informací skrze GPS eXchange a lze zde i spolupracovat s geocashingovou databází. Uskutečněné výlety je možné zaznamenávat do deníčku a zpětně zkoumat. Za užívání programu je třeba zaplatit. Cena se pak pohybuje v závislosti na vybraných mapách.

Klepněte pro větší obrázek 
Detail vybraného objektu.

stáhnout program Turistické trasy 2.24 Licence: shareware, 170 MB
Autor: eagle software
Web programu: www.trasy.net


Cyklotrasy

Jízdní kolo umožňuje vybít přebytečnou energii o dovolené a zároveň poznat zajímavá místa. Pokud už vás nebaví jezdit stále stejnou trasu a marně hledáte tipy na zajímavé výlety, vyzkoušejte program Cyklotrasy. Podobnost s výše uvedeným programem není náhodná. Pocházejí od stejného autora a ve spoustě věcí jsou si oba produkty velice podobné. Prakticky shodné je ovládání, grafické prostředí i pohyb po mapě. Jak ale název napovídá, tak tento produkt se zaměřuje především na cyklistický způsob cestování. Důraz je tak kladen především na cyklostezky i silnice. Podobnost je patrná i ve způsobu platby za tento produkt.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podobné trasy, akorát vybrané pro cyklistiku.

stáhnout program Cyklotrasy 2.34 (195 MB)


Tréninkový deník

Pokud to myslíte s pohybem a sportováním opravdu vážně, hodí se vám prostředek k monitorování vašeho výkonu i přípravy na něj. V tréninkové metodice sehrává velmi důležitou úlohu čas – tj. nejen schopnost kvalitně rozvrhnout vlastní trénink, ale i najít správný čas pro trénování a odpočinek v rámci jednoho dne i celé sezóny. Tento program není zaměřený pouze na outdoorové sporty. Používat jej samozřejmě mohou i sportovci v tělocvičně či posilovně.

Klepněte pro větší obrázek 
Základ je vytvořit účet sportovce.

V programu začínáte vyplněním osobních údajů, které vedou k identifikaci monitorovaného sportovce. Poté už dojde na plánování tréninkových dávek a zaznamenávání provedených výkonů a jejich vyhodnocení. Tato data lze samozřejmě i vytisknout či exportovat do souboru. Potud je vše zdarma a program je freeware. Jestli ale chcete software využívat z pozice trenéra, zaznamenávat výsledky, docházku a počet tréninkových jednotek pro více cvičenců, musíte si již za trenérskou verzi zaplatit.

Klepněte pro větší obrázek 
Tréninkový plán.

stáhnout program Tréninkový deník Sportovec (5,2 MB)


Cyklošlap

Tento program představuje ideální doplněk k programu Cyklotrasy. Aplikace Cyklošlap slouží k evidenci jízd na kole. Je určena pro nadšence, kteří chtějí mít pod kontrolou ujeté kilometry, dosažené časy a průměry a vždy mít možnost srovnání s předchozím výkonem na stejné trase. Velkou výhodou je vestavěný editor tras po vašem okolí, záznam je pak dílem okamžiku.

Klepněte pro větší obrázek 
Jak dlouho jsem co jel?

Zapisované výsledky i systém tras a průjezdných bodů je možné exportovat do HTML a tento výstup dokonce i v jisté míře nastavit. Přizpůsobíte tak výsledek pro vaši webovou stránku či blog. Aplikace je malá, jednoduchá, nenáročná a především zdarma. Není určena vrcholovým sportovcům a nejedná se o profesionální tréninkový program. Je programována zejména s ohledem na přehledné uživatelské rozhraní.

stáhnout program Cyklošlap 1.2 (435 kB)


Golf Score Wizard PRO

Rozmach tohoto gentlemanského sportu v českých krajích je v posledním desetiletí obrovský. Přestává být pomalu sportem pro privatizací zbohatlé podnikatele a řady golfistů se rozšiřují i o méně majetné občany. Obě skupiny ale ocení drobného pomocníka, který umožňuje zápis hráčova skóre. Z hotových výsledků lze samozřejmě vytvořit zprávu, kterou je možné exportovat či tisknout. A protože golf není laciným sportem, i za tento program budete muset pustit nějaký ten peníz.

Klepněte pro větší obrázek 
Zápis skóre.

stáhnout program Golf Score Wizard PRO 1.01 (988 kB)


 

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Software, GigaMania, Akt, Wizard, Sportovec, Score, Obrovský rozmach, Sporty, Golf, Podobný objekt, Tréninkový plán, Stažení, GPS mapy, Majetná skupina, Různá dávka, Ujetý kilometr, Zajímavý detail

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 231

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

Včera | David Polesný | 26

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 29

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a  problémech s kodeky

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a problémech s kodeky

** Bezdrátový přenos hudby je budoucnost ** K dosažení nejlepší kvality je ale potřeba, aby telefon i sluchátka podporovala správný kodek ** Záleží také na typu souborů s hudbou

17.  11.  2017 | Jakub Michlovský | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje