Ke stažení: Offline brouzdání po internetu

Ještě stále existují na planetě místa, kde není možné se připojit k internetu. Pokud i tam chcete pročítat svůj oblíbený blog, on-line časopis či studijní materiály, uložte si je do počítače.

Abyste si mohli uložit obsah webu do počítače pro pozdější pročítání, budete potřebovat software, který se řadí do oblasti tzv. offline prohlížečů. Přestože podobné produkty nabízí množství různých vývojářů, tyto programy si jsou ve své podstatě velice podobné. Obvykle stáhnou a uloží web do určité úrovně a poté nabízejí uživateli jeho prohlížení i bez připojení k internetu. Od sebe se liší doplňkovými funkcemi, uživatelským prostředím, ovládáním a především cenou.

Offline Explorer

Program uživateli samozřejmě umožňuje stáhnutí kompletní webové stránky včetně struktury do počítače pro pozdější offline prohlížení a dokonce i editování. Kromě webu program zvládá stáhnout i FTP a v pokročilejší verzi Pro i HTTPS, RTSP, PNM a MMS. Možnosti zálohování a archivace jsou tak velice značné. Můžete si rovněž i vybrat i jednotlivé druhy souborů, které chcete ze stránek stáhnout, nebo naopak stahovat nechcete. Typicky se jedná o obrázky, videa apod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zvolte svůj cíl...

Offline Explorer je program nenáročný na ovládání či technické znalosti uživatele. Dokonce disponuje částečnou lokalizací do češtiny, která sice není na kdovíjak skvělé úrovni, ale začátečníkům orientaci v programu rozhodně ulehčí. Po instalaci vás přivítá průvodce, ve kterém zadáte adresu stahovaných stránek, dále pak počet úrovní, do kterých se má struktura stáhnout, a na závěr zadáte vyfiltrování dat, o která při stahování nestojíte. Vše se tak zvládne v pouze několika krocích.

Klepněte pro větší obrázek 
...a už to stahuje.

Program poté začne automaticky stahovat z internetu vybraná data a vytvářet obraz webu v počítači. Ten si můžete prohlížet kdykoli, aniž byste byli připojeni k internetu. Offline Explorer obsahuje velké množství nastavení, které umožňuje detailní pohled na připojení k internetu, způsobu stahování i samotného prohlížení. Nechybí zde ani možnost použít externí webový prohlížeč. Dobře funguje i správce souborů, které se spolu s webem stáhly. Program se svou uživatelskou nenáročností hodí i pro začátečníky. Většímu rozšíření tak brání pouze cena, která se za obyčejnou verzi šplhá k padesáti dolarům.

Klepněte pro větší obrázek 
Projekt stažen.

stáhnout program Offline Explorer 5.9.3283 (7,5 MB)


Local Website Archive

Dalším programem, který se specializuje na stahování, archivování, offline prohlížení i editace webu je Local Website Archiv. I tato aplikace je velice jednoduchá na ovládání a lze se v ní zorientovat během několika chvil. Oproti výše uvedenému Offline Exploreru jí ovšem chybí česká lokalizace, jejíž absence může samozřejmě někomu práci s programem zkomplikovat. Na druhé straně ale stojí jedna nesporná výhoda Local Website Archive – lze jej pro nekomerční účely používat zdarma.

Klepněte pro větší obrázek 
Základní okno LWA.

Program zrychluje uživateli práci tím, že spolupracuje s webovými prohlížeči. Nemusíte tedy skrze jeho rozhraní složitě vyhledávat či zadávat adresy. Postačí, když si u zrovna prohlížené stránky vzpomenete, Local Website Archiv otevřete a on už sám nakopíruje adresu a o všechno se postará. Program také nabízí jako přidanou hodnotu synchronizaci dat v počítači s daty na serveru. Není proto třeba stahovat pokaždé celý projekt znovu. Postačíte si pouze s aktualizací.

Klepněte pro větší obrázek 
Cíl si program najde sám.

Přestože je program pro nekomerční užití zdarma, není onen způsob užití jediným limitem této verze. Oproti té placené je osekaná i funkčně, přestože jen do té míry, aby to nijak výrazně neubíralo jejímu plnému využití. Chybí zde především pokročilejší funkce pro ukládání, vyhledávání a manipulaci s uloženými daty. I bez nich ale představuje Local Website Archiv užitečného pomocníka nejen občasným čtenářům webu bez permanentního připojení.

Klepněte pro větší obrázek 
Už jen potvrdit a je to.

stáhnout program Local Website Archive 3.1.0 Final (2,8 MB)


HTTrack Website Copier

Tento program je další offline alternativou, která je tentokrát plně zdarma. Nenabízí samozřejmě komfort ani kvalitu placeného Offline Exploreru, přesto vám umožní stáhnout HTML soubory, kaskádové styly, javascript, obrázky, videa mnoho dalšího, co se na webových stránkách nachází. Popularitu program nezískává jen svou licencí, ale také portováním pro velké množství operačních systémů, mezi nimiž nechybí Linux, FreeBSD i Mac OS X.

Klepněte pro větší obrázek 
Vítá vás průvodce kopírováním.

Aby toho nabídl ještě více, obsahuje velké množství jazykových sad, mezi kterými se nachází i čeština, zpracovaná na velice dobré úrovni. Stahování webu probíhá pomocí jednoduchého průvodce, ve kterém krok za krokem vyplníte základní nastavení, adresu cíle i název projektu, který je pak možné pouze aktualizovat. Program zvládá připojení a stahování i ze zabezpečených serverů. Stačí jen zadat údaje pro přihlášení a vše pak jede úplně samo bez vašich dalších zásahů.

Klepněte pro větší obrázek 
Rychlost nic extra, ale stahuje to.

V programu je také možné navolit, které typy souborů se mají stahovat, a které nikoli. Pokud stojíte o holý text, vyplatí se vypnout si stahování grafiky. HTTrack má totiž tu nevýhodu, že kompletní webové projekty stahuje velice dlouhou dobu. Např. v porovnání s Offline Explorerem to představuje až několikanásobek času. Nicméně se stále jedná o kvalitní produkt, s nulovou cenou, dostatkem funkcí a kvalitní českou lokalizací. Své si tak zde najdou začátečníci i náročnější uživatelé, kteří dávají přednost neplaceným softwarovým řešením.

stáhnout program HTTrack Website Copier 3.43-9 (3,8 MB)


WebCopier

Opět program pro ukládání a následné prohlížení webu. Kromě základního stažení textu a grafiky si poradí i s Javascripty a javovými applety. Nabízí také snadný způsob uložení stažených dat na CD. Jinak svými funkcemi nijak nepřekonává špičkový Offline Explorer a z hlediska ceny zase nemůže konkurovat HTTracku, který je na rozdíl od WebCopieru distribuován zdarma. WebCopier si můžete pořídit v ceně 40 a 50 dolarů a jeho demo verzi vyzkoušet zde na GigaManii.

Klepněte pro větší obrázek 
Zaplatíte jen za grafický kabátek?

stáhnout program WebCopier 5.2 (2,6 MB)


Leech

Do pětice všeho dobrého a pro úplnost je třeba ještě zmínit program Leech. Jedná se o klasický offline prohlížeč. Všechny základní funkce jsou zde přítomny, navíc se zde dočkáte třeba užitečného filtru pro stahované soubory. V něm můžete navolit parametry (velikost, typ souboru), které bude program považovat za hranice, po jejichž přesáhnutí nebude soubor stahovat. Rovněž lze vyfiltrovat odkazy podle adresářů, serverů či úrovní. Oproti výše uvedené konkurenci ale Leech nijak zvlášť nevyniká.

Klepněte pro větší obrázek 
Počítačová Pijavice.

stáhnout program Leech 4.4.1 (1,3 MB)


Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (10) Další článek: Týden Živě: Kdo ovládne web?

Témata článku: Software, Prohlížeče, GigaMania, Download, Pijavice, Dobrý pomocník, Stažení, Jediný limit, Základní struktura, Prohlížení, Offline, Archiv, Stahovaný soubor, Kompletní editace, Permanentní připojení, Javascript, Snadný způsob, Základní stránka, Brouzdání, Stáž, Následné uložení, Holý text, Nesporná výhoda, MMS, Velký pomocník, Software na Heureka.czNad 3,5mm jackem se smráká. Sluchátkový konektor příští rok nejspíš zmizí i z levných telefonů

Nad 3,5mm jackem se smráká. Sluchátkový konektor příští rok nejspíš zmizí i z levných telefonů

** Před pár lety byl 3,5mm konektor nepsaným základem každého telefonu ** Od premiéry iPhonu 7 to však jde s jackem strmě z kopce ** U drahých telefonů chybí úplně a začíná mizet i z modelů střední třídy

Martin Chroust
Střední třída3,5mm jack
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
Nejlepší aplikace pro tento týden: Tvorba Stop motion videí, úleva od úzkosti a motivační karty

Nejlepší aplikace pro tento týden: Tvorba Stop motion videí, úleva od úzkosti a motivační karty

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy